Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Je možné použií Uncompressed videa místo debug frameserveru?

atari11 (6)|20.10.2018 22:59
Zde v tomto tématu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40649-Vegas-Pro-13-vyuziti-potencialu-graficke-karty jsem se dočetl o debug frameserveru jak ho použít v Sony Vegas.

Například AVS video editor ho nepodporuje. Pokud tedy video vyexportuji do avi Uncompressed, tak to je podle mě nekomprimované video, a je to stejné jako když použiji ten frameserver. Takže potom to výsledné nekomprimované avi video zrenderuji například v Xmedia Recode, a je to stejné jako bych používal ten frameserver. A v SONY Vegas to lze udělat také tak.

Uvažuji správně, že lze takto získat stejnou kvalitu, jako při použití Frameserveru?
Saxel (2279)|24.10.2018 11:00
Samozřejmě je to tak, můžeš vyrendrovat nekomprimované video, to následně zpracovat a výsledek bude shodný jako bys použit FrameServer. Je to však dost nepraktické, protože spotřebuješ obrovské množství diskové kapacity, zejména pokud zpracováváš HD nebo vyšší rozlišení. Existují také bezztrátové kodeky jako např. UT Video Codec. Také je možné použít některý z enkodérů, který nabízí tvůj editační software a nastavit ho na nízký kompresní poměr, aby co nejméně ovlivnil kvalitu.
atari11 (6)|26.10.2018 23:12
Já vím, že to je nepraktické. Ale rozchodil jsem v SONY VEGAS Debugframeserver a nainstaloval Avisynth a spustil render přes ten debugframeserver. A v programu XMediaRecode jsem to zachytil skriptem *.avs a vyrenderoval do mp4. Skript měl pouze jeden řádek a to: AviSource("d:\pokus.avi")
Výsledné video bylo příšerné. Místo zvuku nějaké chrčení, a obraz rozkostičkovaný a totálně rozmazaný.

Tak mi nezbývalo, než z toho VEGASu vyrenderovat ten nekomprimovaný AVI, a ten pak převést z XMediaRecode do mp4, a výsledek byl skvělý (v obou případech měl XMediaRecode totožné nastavení).
ai (2993)|27.10.2018 00:12
pokud xMediaRecode normalne nacita avs script,
RGB24, RGB32 nebo YUY2, mozna to je problem , ze to potrebuje YUV 4:2:0, v tom avisynthu tam dej tu radku ConvertToYV12() a expertuj RGB24 z Vegasu (Vegas si to vnitrne stene na RGB prevadi)

nebo muzes z toho Avisynth scriptu udelat virtualni avi a to nacist do xMediaRecode, stahni si portable Vapoursynth 32bit protoze Avisynth mas asi 32bit , ale jen to rozbal na disk, nic nemusis instalovat, v tom mas avfs.exe, tak to pouzij:
avfs.exe script.avs
pak najdes v C:\Volumes ten virtualni AVI, to muzes prehravat nebo nacist do jakehokoliv programu, ktery nenacte Avisynth script
marko65 (193)|27.10.2018 08:20
Atar: nieco robis zle, pretoze ja bezne exportujem vo vegase ako si popisoval. Cez frameserver posielam video do XMediaRecode a vysledok je vyborny. Musis mat nie zle nastavene v XMediaRecode
atari11 (6)|28.10.2018 17:33
Tak už jsem to částečně rozchodil. Ten obraz už funguje (někde byla nějaká chyba nevím však kde). A na ten zvuk jsem zaškrtnul ve FramServeru volbu „Write audio as PCM samples signpost AVI“ a už taky funguje.

Ale mám problém s kvalitou u toho Debug FramServeru. Když to v tom XmediaRecode vyrenderuju přes ten FrameSErver, tak celé video je takové zašedlé. Zkoušel jsem postupně RGB24, RGB32 i YUI2 a všechny tři volby jsou sice drobně odlišné, ale prakticky stejné, není v tom rozdíl. I když dám do toho skriptu „ConvertToYV12()“ tak se nic nezmění.

Ještě jsem zkusil z toho Vegasu vyexportovat to AVI uncomressed přímo na disk (vynechal jsem FRAMEServer) a teprve potom jsem v tom XmediaRecode vyrenderoval ten avi soubor z disku, tak to video zašedlé není.

Existuje nějaký fígl jak tomu našedlému videu předcházet?

Edit:
TAk už jsem to vyřešil. Tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/40649-Vegas-Pro-13-vyuziti-potencialu-graficke-karty?p=533113#post533113 jsem našel, že do skriptu dám tuto hodnotu: ConvertToYV12(matrix="PC.709"), a už to není zašedlé.