Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

USB DVB-T2 tuner T230C nahrávání a následné zpracování

Quest2 (16)|17.10.2018 12:39
Dobrý den. Neřešil náhodou někdo problém nahrávání a následného zpracování videa, ze současného nového formátu H 265 do PC? Doposud jsem z externího USB tuneru EVOLVE (DVB-T, H264), nahrával do PC a dále vystřihoval reklamu, odstraňoval logo a různé popisky v obraze, bez problémů. Nyní jsem koupil nový USB tuner T230C (DVB-T2/HEVC). Funguje dobře, ale jeho nahrávky, ačkoli jsou také v transport streamu (.ts), jako dřív, tak jdou pouze přehrát, ale nikoliv otevřít v jiném programu, než ve kterém byly pořízeny. Je to totéž, jako nahrávky settoboxu Tesla, který také vytváří soubory ts, které nejdou jinde otevřít. Například program VideoReDo4, doposud používaný bez problémů ke konverzi transport streamu, na program stream, jen píše, že chybí specifikované PIDs. Může mi někdo poradit, kde ty PIDy nahonit? viz.obr. v př.
Ještě doplním, že současně s ts soubory, tuner vytváří xml soubory se stejným názvem a velikostí několika kb, které obsahují jen veškerý text z EPG.
Díky za reakce. Quest2
No PIDs.jpg
Foolproof (2713)|17.10.2018 17:04
T2 je sice transport stream, ale video je komprimováno v HEVC a to Videoredo neumí.

Lze si pořídit neoficiálně CyberlinkPowerDirector........nebo sledovat DVBT nikoli DVBT2.
vivid.sk (11472)|17.10.2018 20:37
Videoredo by malo v kratkom case uvolnit verziu, ktora HEVC podporuje.
Quest2 (16)|17.10.2018 23:15
Ani oficiální verze Cyberlink Power Director17 nezvládla import transport streamu. Stejně jako Pinnacle jsou to pouze střižny, které sice HEVC znají, ale tady je třeba konverzní program, jako je VideoReDo.
Quest2 (16)|17.10.2018 23:22
Vyzkoušel jsem CyberlinkPowerDirector17 a s nulovým výsledkem. Import výše popsaného ts nezvládá. Je to obyč. střižna a nikoliv konverzní program jako VideoReDo.
Řešením bude asi jen VideoReDo 6.
Foolproof (2713)|18.10.2018 12:12
U Cyberlink je potřeba kodek HEVC zaregistrovat, jinak to nefunguje, VideoRedo bych neřekl, že je konverzní program, to co umí, umí Cyberlink taky a k tomu dalších 50 funkcí.

Pokud je v systemu nainstalovaný DirectShow splitter, který umí HEVC, např. LAV, tak lze dát souboru extender jakýkoliv a Cyberlink, pokud je to video to naimportuje.
Další možnost je, že to nahrává nějak kryptovaně, což je ovšem jiná kapitola, veškeré podrobnosti lze zjistit programem TSDoctor i ty PIDy.
Pokud to není kryptované, tak překlop TS do MKV pomocí MKVToolNix, je to pár sekund a importuje to každý amatérský program.
Quest2 (16)|19.10.2018 15:03
To Foolproof.
VideoReDo 4. které používám, umí sestříhaný, barevně korigovaný, rozměrově upravený video soubor uložit do 28 různých videoformátů. To je dostatečné množství, aby se mohl zařadit nejen mezi stříhací, ale i konverzní programy. Nebo ne?

CyberLink17 jsem zkusil pouze trialovou verzi, protože se mi nechce dávat 2500 za plnou verzi a následně zjistit, že můj problém neřeší. Je mi jasné, že trialová verze je ořezaná. Ve specifikaci plné verz je sice uvedena kompatibilita s formátem HEVC, ale to nemusí řešit nic, protože používám i Pinnacle 22, který také umí pracovat s HEVC, ale ty problematické TSky také neumí. Stejně by to dopadlo s Cyberlinkem, jak jsem ho vyzkoušel, jsou si hodně podobné, co se týká možností.

A nyní MKVToolNix: videosoubor.ts otevřel bez odporu, poměrně rychle přetvořil do videosouboru.mkv, ale tento mkv zase nejde v ničem otevřít. Hlásí to pouze chybu.
Znamená to tedy, že ta TSka je nějaká, jak píšeš kryptovaná - kódovaná, aby jí nešlo kopírovat? Nebo je třeba nějak nastavit parametry před konverzí?
Quest2 (16)|19.10.2018 21:49
Ještě dodávám, typ toho settoboxu je Tesla Duplex T2. Na stránkách http://www.tesla-electronics.eu se uvádí, že videozáznam pořízený na tomto přístroji s příponou ts. není kódovaný a je editovatelný na PC.
Quest2 (16)|20.10.2018 18:14
A poslední zkušenost, nahrávka z DVB-T (H.264) na T230C, není v transport streamu, ale v normální mpg2, která jde otevřít ve všem, žádný soubor.ts. Z toho vyplývá, že nahrávky z DVB-T2 asi nejdou otevřít záměrně na jiném přístroji než byly nahrány.
Foolproof (2713)|20.10.2018 18:22
Tak nahrej 1 minutu z DVBT2 a uploadni, zkusíme vyřešit.
Foolproof (2713)|20.10.2018 18:45
[QUOTE=Quest2;535504]uložit do 28 různých videoformátů[/QUOTE]

Tolik jich ani neexistuje. Musíš rozlišovat mezi formátem a kontejnerem. Kontejner je něco jako obálka, ve které jsou všechny streamy zabaleny.

Příklad - kontejner matroska, obyčejně má extender MKV, ale jsou i MKD,MKA a možná i jiné. V MKV může být video uloženo jako MPEG2, MPEG4 ASF, MPEG4 AVC, HEVC a dalších. To jsou videoformáty, řekněme, způsob komprimace. K tomu mohou být v kontejneru zvukové streamy, titulky kapitoly, navigace, úhly pohledu a bůhví co ještě.
Aby kontejner mohl být otevřen na PC, musí buď player nebo system umět splitnout, rozdělit tento kontejner na jednotlivé streamy, dekódovat je a potom jakoby zase sloučit v nekomprimované formě a to hraje. Např. donedávna i profes. playery si s MKV neporadily.

VideoRedo je primárně určeno na bezeztrátový střih, pokud možno s přesností na frame, odstranění reklam a ceněna je primárně funkce uložení v původním formátu, tedy minimální ztráta kvality, protože jakákoliv konverze to jenom zhorší.
Quest2 (16)|22.10.2018 14:52
To bych Ti byl moc zavázán. Video, tak jak vypadlo z Tv tuneru je tady:

https://uloz.to/!w0csTojBXWfV/ja-mattoni-utek-ct-1-hd-t2-2018-10-16-21-30-37-ts

Předem dík za trpělivost.
Quest2 (16)|22.10.2018 15:13
Foolproof (2713)|22.10.2018 19:04
Nemáš nainstalovaný kodek pro HEVC v PC.

1. Postříhat to jde v PowerDirectoru, s funkcí SVRT to uloží v nezměněné podobě, naprosto bezeztrátově, včetně Dolby 5.1

2. Pro přehrání v originální formě nebo i po převodu do MKV použij player, který umí HEVC, např. PowerDVD, já používám DaumPotPlayer.Měl by to umět i VLC nebo MPC a mnoho dalších.

[ATTACH=CONFIG]34890[/ATTACH]

Kodek HEVC ti prostě chybí, není co řešit, nahrávka na Ulozto, kta tvoje, pokud by byla v sekci multimedií, tak hraje přímo v prohlížeči, u mě Opera.
Snap1.png snap001.png
Quest2 (16)|22.10.2018 20:46
Díky za odpověď,
Takže když koupím plnou verzi PowerDirektoru, třeba tu 17tku, tak bude problém vyřešen? Nebo bude třeba ještě plugin na H.265?
A proč mi to nebere Pinnacle, který má v plný verzi (20-22) taky umět H.265? Já s 265tkou ještě nikdy nedělal, to jsem zjistil až nyní. nechybí mi něco hardwarového? U Pinnaclu píšou o nějakých specifických vlastnostech grafiky. Poslal jsem jim moji konfiguraci a oni ji schválili. A stejně p.d.
VAIO konfigurace.jpg
Quest2 (16)|22.10.2018 21:07
Ještě bych doplnil, já to video nepotřebuju přehrávat na PC, na to mám televizi s nahráváním. Já ta nahraná videa chci na PC jen prostříhat reklamu (zlaté časy analogu, když mi vystříhání reklamy dělalo VPS automaticky), změnit tomu rozlišení na 720p, nebo 576p, a uložit do videoarchivu s datovým tokem upraveným metodou pokus omyl, takovým aby to bylo v solidní kvalitě. Jedná se převážně o materiály z počátku kinematografie, válečné dokumenty, Filmové týdeníky, které je zbytečné mít uložené v rozlišení HD, které tomu paradoxně škodí víc než konverze do nižšího rozlišení a mp2. ve formátu přístupném pro všechny přístroje. Takový dokument je-li v plném HD, je na něm potom v Tv rušivý viditelný šum původního filmového materiálu. Doposud na DVB-T s tím nebyl problém, ten obraz byl trošku máznutý, takže staré filmy na tom subjektivně byly dobře. Nyní v HD je ale vidět ten šum originálu.
Foolproof (2713)|22.10.2018 23:01
Notebook má parametry slušné, bohužel netuším, jak si W7 vedou v této oblasti......

Nic nekupuj, napřed zkusíme něco lidového.:-D

Stáhni si XMediarecode je to česky a portable a zadarmo, nemusí se to tedy instalovat. Jestli bude PC stíhat, netuším.

https://www.videohelp.com/download/XMediaRecode3446.zip

Na domovské stránce se podívej, co všechno to umí https://www.xmedia-recode.de/en/index.html

Když se nebude dařit, tak potom zkusíme něco jiného.:-!!!
vivid.sk (11472)|22.10.2018 23:15
[QUOTE=Quest2;535560] konverze do nižšího rozlišení a mp2.[/QUOTE]
Nie. Ak to skonvertujes do nizsieho rozlisenia a (zastaraleho) MPEG2, vysledok bude pri pouzitelnej (citaj: pozeratelnej) kvalite priblizne rovnako velky, ako povodny HEVC 1080@50p zdroj (vychadzajuc z ukazok, ktore si sem dal). Re-enkodingom nic neusetris, sprznis si akurat kvalitne upscalovany orginal zo studia.
Quest2 (16)|23.10.2018 00:40
Heuréka, funguje to! Program běží docela svižně, 1 minuta za 20 vteřin. Ale je to taky trial verze.
Dávám ukázku předchozích ukázek, se zamazaným logem a sníženým rozlišením na 720p. Na ty moje černobílé dokumenty bohatě dostačující, pokud to nebudu pouštět na 65". Cestopisy novějšího data, ty samozřejmě zachovávám v původním rozlišení.
Díky Díky moc, ale co dál?

https://uloz.to/!fF0zd2aDh7j9/mattonidolnacko-mp4
vivid.sk (11472)|23.10.2018 09:46
Preco tam mas 30fps ? :-D

Kolko MB si usetril ?
Povodny bitrate bol 5.9mbit, aktualny 4.87 mbit. Sprznil si kvalitu aj rozlisenie pri +- rovnakej velkosti suboru, super vysledok :).

[Ale ak to bol zamer, potom OK, prispevok je v tom pripade bezpredmetny]
Foolproof (2713)|23.10.2018 12:33
Netuším co a jak jsi dělal, protože XMediaRecode žádný trial nemá:-R

[ATTACH=CONFIG]34892[/ATTACH]
snap002.png
Quest2 (16)|23.10.2018 15:49
Toto mi to nabízí před zahájením konverze: TRIAL nebo BUY
Trial.jpg
Quest2 (16)|23.10.2018 16:08
Už je to jasné, nevím jak jsem to dokázal, ale místo XMedia jsem stáhnul IMedia. Jediné co mi bylo divné, že to nebyl portable sw. Asi jsem byl přesměrován a nevšimnul si toho.
https://www.tvfreak.cz/forum/images/smilies/hot.gif

To vivid.sk - odpovím později až bude vyřešeno
Quest2 (16)|23.10.2018 17:22
XMedia nefunguje, po spuštění konverze se sekne.
Foolproof (2713)|23.10.2018 21:29
Na stránce sice píše, že i W7.....pro XP apod tam má jinou verzi.

Zadarmo je i VLC, převést to dokáže, ale reklamy nestříhá. Doporučil bych nyní zkusit AviDemux.
https://www.videohelp.com/download/avidemux_r180604_win64Qt5_531.zip
Je taky portable.
Zkusil jsem, jde to dobře.
Quest2 (16)|24.10.2018 01:40
AviDemux funguje dobře, hafo různých nastavování parametrů AV, nutno zapnout HW akceleraci a nejvyšší prioritu, potom běží svižně (1:1). Bez tohoto nastavení 1min=9min.
Foolproof (2713)|24.10.2018 12:40
Umí najít klíčové snímky, tedy přesný střih a hledá "black frame", tím obyčejně začíná reklama.
Quest2 (16)|4.11.2018 15:10
To Foolproof.: Dodatečně děkuji za rady, ohledně zpracování souborů.ts. Jak jsem psal, AviDemux je dobrý funkční sw, ale pro mne má jednu velkou nevýhodu. Při každém novém spuštění musím nově nastavovat spoustu parametrů budoucího videa, některé parametry mi nic neříkají, takže metoda pokus omyl, a navíc AviDemux si neumí zapamatovat poslední použité nastavení, ani při opakované konverzi do stejného formátu různých zdrojových videí. Většinou mám různý jejich vstupní formát, některé jsou nahrané z TV, některé z T-230. Navíc, pokud použiju dajaký filtr, velmi se zpomalí rychlost konverze. Takže výsledná doba konverze je několikanásobně delší reálné hrací doby. Také mi jedna konverze 60ti minutového filmu trvala 9 hodin. Ta zkušební jedna minuta byla bez použití filtrů a byl to pouhý převod 1:1, proto byla ukázka tak rychle hotova.
Vrátil jsem se tedy k "omylem"!!, staženému iSkysoft iMedia Converter Deluxe, a koupil jeho plnou verzi (ŕ1090). Čas ztracený různým experimentováním, mi tímto za to stojí. iSkysoft má možnost uložení různých přednastavení formátů a filtrů do "šuplíků", ze kterých se potom jedním klikem vybere formát a celé nastavení výstupního videa. Současně umí také střih na 1 frame, nějaké dodatečné barevné úpravy, a hlavně je podstatně rychlejší než AviDemux. V Avidemux se muselo nastavovat kromě videa a priority, také počet využívaných jader procesoru, a stejně je nedokázal plně využít všechny. Možná jsem to nedokázal já všechno dobře nastavit. iSkysoft využívá automaticky všechny 4 jádra (8vláken) na 100%. Takže nově mi trvá 60 minut filmu z full HD, to 720p, <60 minut. A odpadá pro mne opakované složité přenastavování skoro všech parametrů, při každém novém otevření je v AviDemuxu defaultně nasrtaven výstupní formát mkv, který mi nevyhovuje.
iSkysoft má také ještě možnost přímého stahování z internetu, to jsem ještě nezkoušel. Pokud se bude jednat o nějakou zvláštní funkci, popíšu jí později.
To Vivid.sk.: Konečně odpovídám i Tobě, to ukázkové video s 30ti fps, jak jsem psal byla pouze ukázka, samozřejmě normou je 25 fps!
A ještě jednou dodávám. Nahrávám pouze cestopisy z ČT2, tyto jsou ve fullHD, tam rozlišení nechávám, pokud je film natočen také ve fullHD. Pokud je cestopis staršího data, jde do 720p. Na velké obrazovce jsou vidět rozdíly, jakou kvalitu posílají. Dále nahrávám (již několik mnoho let) dokument "Československý filmový týdeník", který je zbytečné mít v 1080p, tak ten přemontuju do 720p, a do mpg2, protože aby byly všechny ročníky jednotného formátu. Když jsem s tím začal. tak mpg4-5 ještě neexistoval. A navíc mpg2 nezvýrazňuje drobné detaily, jako je zrno na filmu a drobné škrábance. A dále nahrávám dokumenty válečné (nikoli hrané), které jsou mnohdy kvality na úrovni druhé kopie VHS, tyto končí u mne také v mpg2/576p.
Takže ještě jednou dík za nakopnutí.
Saxel (2279)|5.11.2018 08:41
Avidemux umožňuje ukládat nastavení i presety enkodérů přes Project Scripty (soubory s příponou .py). Je to trochu nezvykly způsob, ale funguje.
Foolproof (2713)|5.11.2018 12:09
Jako Saxel, AviDemux nemám rád, protože si indexuje soubory a tím dělá bordel na disku, ale presety ukládá. Jsou ovšem nazvány jako projecty, tedy save as project a ty poslední jsou jako recent, ne všechno je v češtině.