Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prepojenie zostavy

lazzio (24)|16.10.2018 11:45
zdravim Vas,

rad by som vas poprosil o pomoc so zapojenim zariadeni...


pripajam obrazok, opisoval by som to mesiac :))

problem je , ze neviem ci cez lan kabel je schopne TV/projector robit projekciu obrazu ( zvuku 7.1 ) ....

cize:

cez koax. mi ide do setopboxu signal pre TV
setopbox ma iba 1 hdmi, cize ho pichnem do TV - z TV pichnem do AVR hdmi

TV vybavena,-obraz aj zvuk.


projector:
ma vstup pre lan a 2x hdmi
teda ak spustim film cez player ktory je pichnuty vo switchi a zo switcha mi ide kabel lan do projectora tak mi pojde projekcia normalne cez lan ?
zvuk teda prepojim hdmi z playera do AVR. moze to takto fungovat?
vratane 4k ?

a este aby to bolo komplikovanejsie, ak chcem pustit zdroj videa zo setopboxu na projector?
setopbox ma myslim normalna LAN(rj45) ktory ked pichnem opat do switcha tak to bude slapat?


P.S
MMC PROJEKTOR a TV este nemam,,
ale uz som v podstate rozhodnuty pre projektor optoma uhd60
TV - UHD/4k, samsung alebo nieco podobne
a najvacsi problem MMC - nasiel som DUNE pro hd 4k , s 2 sachtami,,avsak pre buducnost by bolo fajn aby som sa na neho vedel pripojit mimo bytu + aby mal torrent ,, rad by som sa vyhol kopirovaniu dat z inej izby ,avsak nejakuy kompromis asi budem musiet urobit..
rozmyslal som aj na lacnejsim MMC + NAS ale to je dalsia krabica navyse tak neviem este teda :))

dik moc
zdar
setup.jpg
jito (999)|16.10.2018 16:36
Přes LAN žádné audio a video nedostaneš.
lazzio (24)|16.10.2018 19:24
ano uz som zistil ze projector pouziva lankabel iba na poweron/off a nastavenie...cize lan kabel iba na transfer dat z nas/pc do prehravaca (ak ma disk)

cize z prehravaca do projectora - hdmi(video) + z prehravaca do avr spdif (zvuk)

ak to takto moze byt, potom uz zostava iba:
signal zo setopboxu ide do TV (hdmi) , ako urobit ak chcem aby siel tiez do projectora,
a takisto z prehravaca do TV ?
vivid.sk (11472)|16.10.2018 20:48
Treba to zapojit odporucanym sposobom:
- vsetky externe zariadenia do AVR: z AVR potiahnes jeden kabel do projektora (HDMI OUT) a dalsi do TV. Pre 4K je nutne obmenit AVR, ktory bude mat dva HDMI vystupy.
Nasledne vies pozerat vsetky zdroje na akomkolvek zobrazovaci (jeden zdroj signalu sucasne na oboch zobrazovacoch).
lazzio (24)|16.10.2018 21:32
servus,

jasne,,cize ak dam zo setopboxu hdmi kabel do avr , nasledne z avr vytiahnem hdmi out kabel do TV resp projectoru tak dostanem obraz ,chapem dobre ?
teda ked chcem pozerat tv ,avr musi bezat vzdy

kedze avr ma iba 1 hdmi out, (pokial nevymenim avr) mozem z mmc potiahnut hdmi priamo do projectora nie ?
momentalne avr menit nemozem :)
vivid.sk (11472)|16.10.2018 21:48
1) Ano. Vies to samozrejme riesit aj cez HDMI splitter ktory das na vystup z ONKYA, to vsak stale neriesi pozadovane 4K.
2) Mozes, ale prides o lossless HD audio (DTS HD MA / True Dolby), ktore nedostanes von z SPDIF vystupu MMC.

Cele to ide samozrejme vymysliet tak, aby to fungovalo, ale z komplexneho hladiska nema vyznam riesit barlicky, kedze kupujes novu TV+MMC+projektor.
Takze nema zmysel uz "zgrlosit" nad novym AVR (ktory je v tvojom setupe relativne lacny) a mat to poriesene komplexne.
lazzio (24)|16.10.2018 22:07
uz pozeram nahradu so 4k :)))
https://elektro.bazos.sk/inzerat/90853833/ONKYO-TX-RZ810.php (protihodnota za stavajuci)

suhlasim,
kupit nove veci a nakoniec 4k sa nekona , asi nema velmi zmysel, cize tak ci onak bud zvuk alebo obraz nebude 4k nakolko avr je starsieho data.
taketo workaroundy su onicom ,tak asi telka musi pockat na ukor avr..

len ma trosku znervoznuje nonstop beziaci avr pri spustenej tv.

inak nepoznas sikovny web kde je prehlad vsetkych "kodekov" kedze som netusil ze cez spdif (co je digital audio nie?) neprejde hd audio...

vdaka
vivid.sk (11472)|17.10.2018 00:18
[QUOTE=lazzio;535461]len ma trosku znervoznuje nonstop beziaci avr pri spustenej tv.[/QUOTE]
Existuje rozumny dovod tejto nervozity? Nieje nonstop pusteny, zapnuty je len ak pozeras/pocuvas. Nonstop pusteny (HDMI board) je paradoxne pri aktivacii HDMI passthru (spotreba niekolko desiatok Watt nonstop! pri starsich modeloch. Pri novsich kuskoch je to uz prepracovane na lepsej urovni).

Len ako priklad, podobny o rok novsi model:

Out of box (Net Off, HDMI RIHD Off):
TX-NR609 Standby 0.0 W

Network Control Enabled:
TX-NR609 Standby 29.1 W

HDMI RIHD On (enable ARC and pass-thru)
TX-NR609 Standby 29.3 W

Net and HDMI enabled:
TX-NR609 Standby 29.5 W
lazzio (24)|17.10.2018 09:01
aha :) tak je to asi v pohode , skor som to myslel ze ak napriklad pozeram debilne spravy tak skoda pustat avr, ale su asi nato stavane cize ok :)

dakujem za rady ,mozem zhanat 4k avr s 2 hdmi out 2.0
vivid.sk (11472)|17.10.2018 09:52
[QUOTE=lazzio;535463]pozeram debilne spravy tak skoda pustat avr[/QUOTE]
A preco by to bola "skoda"? Riesis spotrebu, zivotnost pristroja, alebo tym sledujes nieco ine? V opacnom pripade nechapem, preco sa nechat obtazovat chrchlakm v TV, nech znie cokolvek (vratane sprav).
lazzio (24)|17.10.2018 10:07
zivotnost ano .. stale myslim ze proste pri castom pouzivani - bezne pustena tv , pristroj degraduje a hrozi predcasna porucha ...
vivid.sk (11472)|17.10.2018 10:20
Pri Onkyach historicky odchadzali castejsie HDMI boardy a (potencionalne aj) z dovodu zapnuteho HDMI passthru t.j. 24/7 nonstop prevadzka, pretoze funkcia je aktivna, aj ked je AVR vypnuty.

Ale nejako extra by som to v dnesnej dobe uz neriesil, TV alebo projektor ti odide s vacsou pravdepodobnostou skor, pripadne pride nejaky novy A/V standard, na zaklade coho vymenis AVR skor (vid tvoj existujuci model Onkyo TX-SR608). V rodine mam stale v prevadzke moj prvy AVR z roku 2002, ktory sa pouziva subezne s TV (t.j. denne niekolko hodin) a stale funguje bez akychkolvek problemov (po 12 rokoch bol vymeneny jeden kondenzator, ktory drzal v pamati nastavenia+FM stanice pri uplnom vypnuti).
lazzio (24)|17.10.2018 11:30
tiez ho mam od roky myslim 2011 a okrem tohho ze hlasitost ked pridavam manualne na avr tak sa hlasitost stisuje funguje bez problemov...

no ok tak nieco nove som sa dozvedel.

inak googlil som tie audio/video formaty ale nic zaujimave neviem najst,,v manuale od onkya je sice popis jednotlivych formatov, ale napr ako si spomenul ze zo SPDIF nedostanem HD som sa nedocital teda :))
vivid.sk (11472)|17.10.2018 11:40
Vacsinou sa to pise opacne a mohlo by to tam byt uvedene v zmysle: Pre prenos audia Dolby TrueHD/DTS-HD MA je nutne HDMI prepojenie komponentov.
lazzio (24)|17.10.2018 14:24
aha,,tak este prestudujem,

inak este jedna otazka ohladne hdmi out:

tu na obr:
https://www.eu.onkyo.com/assets/3/3/4/1/8/TX-NR686__B__Rear_N9999x9999.png.jpg

resp vyssia rada ale starsia to iste:
https://cdn.nay.sk/images/img-1100/2/492252.jpg

vidim pekne ze hdmi out 4k ale druhy out uz takto oznaceny nieje,,co to znamena?
vivid.sk (11472)|17.10.2018 20:27
Ten popis plati pre oba HDMI OUT
lazzio (24)|18.10.2018 08:34
ok super,dik,

ak najdem prachy tak vezmem to ONKYO TX-RZ810, zatial to skusim docasne prepojit ako mi poradili inde nasledovne:
1.setopbox priamo hdmi -> TV, optical z TV -AVR (setopbox ma max 1080p)
2. z MMC hdmi -> projector+ optical z MMC->AVR (obraz 4k bude, zvuk prejde avr ale ci bude HD to asi vies uz Ty :)

ked bude novy avr, len prehodim kable a bude to ako to ma byt.

vdaka za rady ;)
vivid.sk (11472)|18.10.2018 17:05
1) Treba ist z STB->AVR->TV, pretoze z TV nasledne nedostanes Dolby Digital ako bitstream (plati pre vacsinu TV, neviem ako su na tom tie aktualne z hladiska posielania bitstreamu cez Toslink z HDMI zdroja, pozri na rtings.com konkretny model, oni to testuju).

Taktiez zavisi akeho mas poskytovatela signalu, pokial mas Skylink, maju vela kanalov s audiom Dolby Digital, pokial mas nejake satelitne UPC (freesat), tak tam pri bitrate 128kbit ani externe repro zapinat radsej nebudes :)

2) moze byt.

V principe vies takto fungovat s existujucim AVR, ak sa uspokojis s audiom DTS/Dolby Digital a zaroven nebudes chciet prepinat zdroje (t.j. STB na projektor a MMC na TV).
lazzio (24)|18.10.2018 20:21
ano zas mas pravdu,
popravde, od kedy mam avr, nikdy som nevyuzil hdmi out,
a tiez zvuk , ktory vychadza z repro 5.1 alebo 7.1 je, by som povedal slaby, / v zmysle efektove repro , hlavne zadne/ moze to by tym ze siel zvuk optikou do avr z Tva nie cez avr?

tv mam cez satelit od orangu,
stb

https://satelity.ellano.sk/amiko-hd-8250+-s-hdmi-kablom-zdarma_32435.html


to prepinanie znamena ze si viem prepnut vystup obrazu cez avr ak by som mal 2x hdmi out?
vivid.sk (11472)|18.10.2018 22:21
1) Moze aj nemusi. V AVR musia svietit na displayi cervene mini ikonky DD alebo DTS, pokial prijimas bitstream a po stlacenia tlacitka info na DO sa ti musi zobrazit Dolby Digital, resp. DTS a pocet kanalov na vstupe, t.j 5.1 vo vacsine pripadov. Pokial svietia, je vsetko OK. Pokial ti tam svieti PCM, mas to nespravne nastavene. Co sa tyka distribucie audio signalu SPDIF vs HDMI, nieje tam rozdiel.


2) Nemam prehlad ako vysiela Orange cez satelit v zmysle kvality audia. Na kompresiu videa je pouzity kompresny standard HEVC, ale o audiu v mediach nieje zmienka. Tvoj STB by ti to mal ukazovat.

3) Pri 2x HDMI out je na oboch vystupoch totozny signal, aby si mohol mat zapojeny TV aj projektor sucasne a nemusel neustale prepajat kable. To je zmysel celeho riesenia, nic neprepajat, stlacit tlacitko na DO a mas obraz v kazdom zobrazovaci, z ktorehokolvek HDMI vstupu. Nevyhodou riesenia je, ze nemozes pozerat iny obsah na projektore a iny na TV.
lazzio (24)|19.10.2018 13:41
1) zaujimave,
ak mas 30sec tak tu som nahral videjko,
PCM svieti nonstop aj nieco dalsie:




2) pozrem

3) ano nepotrebujem pozerat 2 veci naraz, tak daleko este nesom :))


idem skusit zapojit hdmi do avr a z avr do tv ,uvidime :o
vivid.sk (11472)|19.10.2018 13:54
1) Nemas to dobre nastavene. PCM nesmie svietit, pouzivas stereo PCM zdroj signalu a to, co prepinas vo videu su DSP presety.
Samozrejme, vychadzam z toho, ze zdroj audia je multikanal (DTS / Dolby Digital).
lazzio (24)|19.10.2018 13:57
teraz som dal zo stb hdmi -> avr in, z avr hdmi out do TV
zvuk ide samozrejme ale
pcm svieti vzdy + obraz nejde :o.

idem pozriet manual onkyo ako to je s tym hdmi out
lazzio (24)|19.10.2018 14:18
menu s AVR na TV vidim ale obraz zatial nie

---------- Doplněno v 14:18 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:17 ----------

zdroj audia viem ako zistit ?
lazzio (24)|19.10.2018 14:33
lazzio (24)|19.10.2018 16:26
skusal som zopar filmov z disku,, 95% pcm , (torrent),to ze je to v podstate nelegalne tak je ten zvuk osekany alebo je to tym ze je to rip dajme tomu blueray, tak obraz je zachovany a zvuk dovidenia nakolko blueray filmy maju 40gb?
miro333 (716)|19.10.2018 16:49
mediainfo ti presne ukáže, aké máš zvukové stopy vo filme
pokiaľ nevieš, čo sťahuješ, tak si radšej kupuj ten "blueray", to je legálne...
vivid.sk (11472)|19.10.2018 17:20
1) Zmen si ten vystup na 1080p@50p v tom STB(!)
2) 95% filmov dnes ma multikanalove audio DD/DTS. Original BlueRay/Remuxy obvykle aj DTS HD MA / TrueDolby, pripadne ATMOS.
3) Ak mas providera Orange cez satelit, tak audio bude (teraz varim z vody) stereo pri vacsine kanalov.
lazzio (24)|19.10.2018 20:27
@miro: ok bluray :D, media info myslis file ako sucast torrentu ?

@vivid: zmenil som, tych 60p je pre 4k ?

ano orange cez satelit, zatial vsetko mi hadze pcm, uvidime ked pojde nejaky film.

inak napr teraz ide snooker, pcm, ale prevolil som si t na Neo: 6cinema, a zadne repro ak sa rozprava(hlas), vydavaju taky zmixovany zvuk neviem ako to opisat..., co to znamena ?
vivid.sk (11472)|19.10.2018 20:33
1) mediainfo
2) akych 4K ? Hovorime o nastaveni satelitneho STB, ktore si mal nekorektne nastavene na vystup 60p. Nie sme v USA.
3) Neuvidis ziadny rozdiel, ked pojde film. To nejde dynamicky menit za behu. Bud tam mas PCM, alebo Dolby Digital. Akurat pri DD je mozne menit dynamicky pocet kanalov. Ako to robi napriklad ČT.

Ak mas stopu Dolby Digital, je to vidno v zozname stop, alebo po zvoleni (zavisi od STB).
Vid STV 1 HD (Skylink)
[ATTACH=CONFIG]34888[/ATTACH]
STB.jpg
lazzio (24)|19.10.2018 21:49
1. uz jasno
2. aha :) ok
3. teda orange siri zvuk cez satelit iba pcm , podla vsetkeho ?

zvukove stopy mi ukazuje vzdy stereo (resp pravy lavy mono) + niekedy vyber jazyka..

teda ak to chapem spravne, mam smolu a cez satelit nikdy nedostanem priestorovy zvuk ? ,,
vivid.sk (11472)|19.10.2018 21:54
3) Orange to nesiri ako PCM, ale nejakou stratovou kompresiou (mp2/mp3/aac/...?) a STB to dekoduje a posiela do vystupu PCM.
Ci siri (alebo planuje) multikanalove stopy, to je skor otazka na Orange, pripadne ak si preklikas postupne vsetky kanaly a pozries sa na zoznam stop, vies zistit aktualny stav.
lazzio (24)|19.10.2018 22:14
okay uz som napisal kamosovi do orangu, uvidime.. zatial idem preklikat

este ma napadlo, ak dostanem iba pcm, avr mi sam navoli stereo, je moznost to nejako previest na multikanal ? jasne ze si to mozem na avr zmenit ale pocujem ze to nieje ono (nie je to zle ale v porovnnai s orig dd zvukom to pocut) a okrem toho po zmena zo sterea na multikanal (DTS, PLII)avr cvakne po chvilke ( nejaky ochranny obvod?),

teraz ide elysium (primacool) , navolil som TV Logic, je to celkom ok a avr necvakol zatial
lazzio (24)|19.10.2018 22:34
nova sport 2 DD
france 24 DD
ct1 DD
ct sport DD


ostatne vseetko aac asi ,,
taze nic moc :))
THeBaNDiT (497)|21.10.2018 09:26
[QUOTE=vivid.sk;535462]Nonstop pusteny (HDMI board) je paradoxne pri aktivacii HDMI passthru (spotreba niekolko desiatok Watt nonstop! pri starsich modeloch. Pri novsich kuskoch je to uz prepracovane na lepsej urovni).[/QUOTE]Neviem, či je môje Onkyo TX-NR414 z r.2013 považované za starší alebo novší kúsok, ale ak vypnem satelit, TV prepnem na tuner a vypnem TV, do minútky sa na AVR vypne pass-thru (oranžová LEDka zhasne). Ak TV zapnem a zvolím vstup z Onkya, passthru sa zapne.

EDIT: Takže nejde nonstop, len keď sa pozerá TV. Net standby mám vypnuté...
vivid.sk (11472)|21.10.2018 21:27
@THeBaNDiT:

Tieto Onkya (nazvime ich novsie), uz maju "prekopany" HDMI board, cize maju podstatne nizsiu spotrebu pri HDMI passthru = ON.
To vsak neznamena, ze tato doska nieje v prevadzke, ak je Onkyo vypnute. Spotreba je vsak mnohonasobne nizsia (vid nizsie, pri Network Controll + RIHD On je to len 8.4W. Merane na vyssich modeloch z rovnakeho radu z r. 2013)

[SPOILER]
Out of box (Net Off, HDMI RIHD Off) - 0.0 W
Network Control Enabled - 2.2 W
HDMI RIHD On (enable ARC and pass-thru) - 7.2 W
Net and HDMI enabled - 8.4 W
[/SPOILER]

Cize za cely den "vypnuty" AVR skonzumuje tento tolko energie, ze by mohol byt plnodnotne zapnuty 3-4 hodiny (s posluchom na repro).
lazzio (24)|23.10.2018 12:50
tak orange (aj antik) vysielaju stereo.
lazzio (24)|13.12.2018 11:17
nazdar,

viete mi helfnut,,

zakupil som MMC (beelink) ktory nepodporuje dolby atmos,,ak vsak film bude tuto stopu obsahovat, bude prehravany cez tento player , nasledne cez hdmi kablom do AVR ktory ma dolby atmos, na vystupe dostanem atmos alebo nie ?
dik
vivid.sk (11472)|13.12.2018 11:58
Otazka skor znie, cez co to budes prehravat (android / LE ?)
Foolproof (2713)|13.12.2018 14:12
Nepodporuje asi znamená, že to neumí dekodovat, ale pokud bude v Kodi nastaven průchod (passtrough), tak nevidím důvod, proč by to nemělo jet.
Pokud je to Android, nikdo netuší jak se to bude chovat, mně to v SPMC a FTMC, což jsou forky jaksi fungovalo, řekl bych, že LibreElec by to asi pořešil.
Kodi nastav do Experta a uvidíš, jestli ti nabídne u audia passtrough pro vyšší digitální formáty. Já Atmos v receiveru nemám, ale soubory s Atmosem mně 7.1 jely.
lazzio (24)|13.12.2018 16:02
je to tento prehravac

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html

,,s tym ze tam nahodim kodi,
Foolproof (2713)|13.12.2018 20:18
To je zgarb jako mám doma.:-E Po půlročním trápení jsem dal LibreElec a celkem to ujde, nevím jak android 7.1, ale na 6 slabota. Firmware je pouze 32 bit, u mého - Evolveo na dotaz když je tam procesor AArch64, proč ne 64 bit system nedokázali odpovědět.
Užij si to.
lazzio (24)|14.12.2018 15:49
tak snad s nim nejako zmaturujem :)