Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3D videa z kamery Sony HDR-TD30

luko11 (7)|13.10.2018 19:53
Zdravím.
Vím, že 3D je asi pasé, ale potřeboval bych poradit v jedné věci. Asi před 5ti lety jsem si koupil 3D kameru Sony HDR-TD30 a k tomu odpovídající TV na sledování aktivního 3D videa. Podotýkám, že jsem natáčel 3D hlavně z důvodu, že jsem si chtěl zachovat 3D vzpomínky na nejbližší, kteří již nejsou mezi námi. Asi jsem udělal něco špatně, protože jsem si zkopíroval napřímo obsah karty z kamery do PC za účelem archivace. Nyní jsem zkopíroval soubory zpět na USB disk a chtěl přehrát v 3D televizi Bravia . Zdá se ale, že 3D obsah je ztracen, TV přehrává nahrané soubory pouze ve 2D. Ani 3D kamera (všechny soubory nahraji na SDHC kartu) nedetekuje 3D obsah, napíše, že je mám zkopírovat do PC a opravit.... Jedině program PlayMemoriesHome má v ikonce souborů v pravém horním rohu zn. 3D, příponu .MTS Kde jsem udělal chybu? Je 3D obsah navždy ztracen? Umí někdo poradit?
Děkuji moc za reakce.
Luboš
vivid.sk (11472)|13.10.2018 21:13
Ked pustis video z PC cez bezny mediaplayer (MPC-HC/VLC) ako vyzera?
Ake technicke parametre maju dane videa? (mediainfo).
luko11 (7)|13.10.2018 22:56
Díky za reakci.
Ve WMP v PC se přehrává normálně, bez chyb. V mediadatech je ale koncovka .MTS. Nevím, jestli by tam neměla být .m2ts . Jinak rozlišení FULLHD. Pořád mě vrtá hlavou, proč by se jen kopírováním měl ztratit 3D obsah.. . Přeci jsem nic nemazal, neupravoval.. Velikosti souborů myslím zůstaly taky nezměněné.
vivid.sk (11472)|14.10.2018 01:47
Zaujima ma, ako je to video ulozene, respektive, co vidis, ked si ho pustis.
Vies zopar sekund niekde nahrat a ulozit (uloz.to alebo podobne), pripadne vlozit info/screen z mediainfa, alebo zo samotneho videa?
Foolproof (2713)|14.10.2018 11:28
Záleží na tom, jak to bylo zkopírováno ! Nevím, jak nahrává kamera, ale kvůli kompatibilitě se ukládá soubor (MVC formát) na dvakrát. SSIF je pravý stream, ale jenom částečně, protože je to založeno na rozdílové kompresi a pravý stream se ukládá jako rozdíly od levého.

Zkopíruješ-li M2TS soubor z BluRay, bude to jenom 2D - viz kompatibilita.
luko11 (7)|14.10.2018 15:11
[QUOTE=vivid.sk;535430]Zaujima ma, ako je to video ulozene, respektive, co vidis, ked si ho pustis.
Vies zopar sekund niekde nahrat a ulozit (uloz.to alebo podobne), pripadne vlozit info/screen z mediainfa, alebo zo samotneho videa?[/QUOTE]

posílám 2 typy souborů, oba byly natočeny 3D kamerou Sony HDR TD30 a zkopírovány do PC. Je možné, že ten .m2ts soubor jsem kopíroval přes PlayMemoriesHome od Sony.. a bude 3D zachováno? Musím "nahodit" starou 3D TV , kterou jsem si "zakonzervoval" jen pro pouštění 3D (nové TV Sony mají 3D až ve vyšších kategoriích)

Odkaz na zásilku:
http://www.uschovna.cz/zasilka/FJJ6C9Y4GJRPDSY3-2KL/

Zatím díky moc
L
luko11 (7)|14.10.2018 15:20
[QUOTE=Foolproof;535431]Záleží na tom, jak to bylo zkopírováno ! Nevím, jak nahrává kamera, ale kvůli kompatibilitě se ukládá soubor (MVC formát) na dvakrát. SSIF je pravý stream, ale jenom částečně, protože je to založeno na rozdílové kompresi a pravý stream se ukládá jako rozdíly od levého.

Zkopíruješ-li M2TS soubor z BluRay, bude to jenom 2D - viz kompatibilita.[/QUOTE]

Díky za reakci.
Asi tomu začínám rozumět. Pouhým kopírováním karty s obsahem byť vlastních záběrů z 3D kamery ztrácím obsah 3D. No , jestli na to někde výrobce upozornil, moje chyba. Ale nikde jsem na to nenarazil.. to bych si dal pozor. Navíc ten program od Sony PlayMemoriesHome se mi zdá děsnej, proto mě odradil hned v úvodu práce s 3D. Nejvíc mě mrzí, že jsem asi ztratil velmi cenné záběry 3D svých blížkých.
Tady je odkaz na 2 typy souborů, co jsem zkopíroval. U obou hlásí program PlayMemoriesHome , že jsou ve 3D.Ostatní viz výše..
http://www.uschovna.cz/zasilka/FJJ6C9Y4GJRPDSY3-2KL/

Díky
vivid.sk (11472)|14.10.2018 20:30
Subory som stiahol, prezrel a mam dobru spravu :). Data, ktore pozadujes existuju. V kazdom z dvoch testovacich subodov su dva video streamy. Rozdielny je len kontajner, ale data tam su. Predpokladam, ze kamera toci dva streamy vo FHD rozliseni 1920x1080@50i pre kazde oko jeden.

Pri spusteni cez bezny player je prehravany prvy video stream, co je korektne, ale ak si pozrieme mediainfo, tak ide o MVC:
[SPOILER]
Video: AMVC 1920x1080 25fps [V: h264 stereo high L4.1, yuv420p, 1920x1080]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 448kbps [A: ac3, 48000 Hz, 5.1, 448 kb/s]
[/SPOILER]

Teraz uz len korekne subory prehrat na TV, skusil som to cez demo verziu Stereoscopic playera a ten ich prehra korektne. TV mi automaticky prepne do 3D rezimu a obsah je prehravany v nativnom 3D.
luko11 (7)|15.10.2018 11:48
Díky moc moc za dobrou zprávu. Opravdu jsem si oddechnul. Ve 3D jsem tak trochu laik, kromě natočení oněch záběrů pro uchování do budoucna jsem s 3D nepracoval.
Pustil jsem si přes Stereoscopic playera soubory a máš pravdu, obraz je složen ze dvou (obraz má zdvojené okraje obrysů.), je to vidět i na obyčejném notebooku. Ale ještě prosím o radu, jak to dostat nejjsednodušeji do TV. Napřímo přes noťas, nebo přes nějaké MMC? Líbilo by se mi to jednoduše přes běžnou flešku nebo HDD, ale odtud to televize do 3D nepřeloží.. nebere.V nabídce TV mám jen nad a pod sebou, nebo simultálně. Byl jsem doposud zvyklý přehrávat 3D přímo přes onu připojenou kameru Sony TD30 do TV Bravia 3D. Kdysi(r.2013-14) jsem zkoušel i MMC (myslím že to byl Sencor SMP 9000pro nebo tak nějak podobně s podporou 3D), ale 3D natočené metodou Sony kamery HDR TD 30 to nějak nezvládalo...(umělo to obrazy nad a pod sebou....) . Ještě jednou moc díky za jakékoliv poznatky. L
Foolproof (2713)|15.10.2018 12:28
No....Já bych tak nejásal, protože chybí informační soubor - SSIF. V něm je zapsáno, jak se to má přehrávat, jestliže chybí, kvůli kompatibilitě hraje jen jeden kanál.
Aby tam byly i informace jak to přehrávat nemohou to být M2TS se dvěma streamy + SSIF, ale formát MVC, který tyto informace obsahuje.
Sony používá AVCHD, (i proto ten extender MTS??).
Moc se o to nezajímám, ale podle mě ten Stereoscopic player dával akorát rozmazaný obraz, co je vidět s brýlemi, netuším. Opírám se o http://www.3dtv.at/Products/Player/Bluray_en.aspx, bez souboru SSIF nevím.
Ale mohu se mýlit, já 3D pravé neumím, požívám SBS ato.
vivid.sk (11472)|15.10.2018 12:35
[QUOTE=luko11;535440], jak to dostat nejjsednodušeji do TV[/QUOTE]
Aku mas TV a notebook? Pri notebooku specifikuj GPU.

[QUOTE=luko11;535440]V nabídce TV mám jen nad a pod sebou[/QUOTE]
Toto plati pre SBS ripy (polovicne rozlisenie). Ty mas v kamere uchovane plne rozlisenie pre obe oci, takze by bolo idealne dostat to do TV v takejto forme. Na to je vsak nutny HW ktory to podporuje, preto ta otazka vyssie.
luko11 (7)|15.10.2018 13:40
Mám TV Sony KDL-46EX720 a k tomu aktivní 3D brýle.. Notebook bohužel starý dvoujádro ještě s W7, , na to přehrávání by rozhodně musel být výkonnější. Ani mě v té otázce 3D netlačí čas jako to, abych měl potvrzeno, ověřeno, že jsem neztratil ten 3D obsah v souborech. Za 2-5 let bude zase situace jiná a věřím, že pokud ty 3D nahrávky budou v pořádku, pak si je klidně pustím.. třeba na dvanáctijádrovém NB (smajlík) . Takže by mohl pomoci nějaký HW, co bude formát v plném rozlišení "3D Sony" podporovat.
Psal jsem i na Sony podporu, tam mi toho moc neporadili, mám si koupit TV za 50litrů... ale to by nic neřešilo. Chlapi, díky za vaše názory a rady. Pokud někoho něco ještě napadne, bude to dobrý a budu vděčný. Luboš
vivid.sk (11472)|15.10.2018 20:36
[QUOTE=luko11;535443]abych měl potvrzeno, ověřeno, že jsem neztratil ten 3D obsah v souborech[/QUOTE]
Mozem ti to na 100% potvrdit. Tvoje dve ukazky su naozaj 3D, korektne zobrazovane na mojom TV (nativne aktivne 3D), jedine bolo treba prehodit snimky pre prave/lave oko (nastavenie v sw) a vlozit novu bateriu do okuliarov, ktore som par rokov nepouzil :)

So subormi nic nerob, ak ich mas v takejto forme (ziadny re-encode, ani remux), obsah ostane zachovany.

Obavam sa vsak, ze za 2-5 let, ako pises bude situacia taka, ze ziadny vyrobca uz 3D TV predavat nebude a tieto nahravky ti budu ajtak k nicomu (v 3D forme) :)
luko11 (7)|15.10.2018 21:35
Moc díky za pomoc. Jsem rád, že jsi mi to ověřil, že cenné 3D záběry nejsou ztraceny. Jen budu polemizovat trochu s tou budoucností 3D. Když se vrátíme o 10 let zpět, koukali jsme většínou na CRT supertelevize...... no a dnes? Pokrok jde dopředu. 4K, 8K...virtualní realita....3D uznávám "zaškobrtlo", technologie nebyla ještě vyzrálá. Ale za 10let? Kdo ví, co bude...ale věřím, že na mě můj táta ve 3D opět promluví.
Ještě jednou díky.
Luboš
vivid.sk (11472)|15.10.2018 22:14
Rado sa stalo. Nezabudni na viacnasobny backup (nielen v takychto pripadoch)