Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 34

Téma: Aký prehrávač 4K s HDR 10+

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Zdravím
    Chcem sa spýtať na odporučenie respektíve najlepšie riešenie.
    Mám 4K tv doteraz som mal len FHD a audio video prehrával za pomoci PC.
    Potrebujem poriesit čím kŕmiť tv.
    Čo je najlepšia varianta?
    Výmena grafiky čo podporuje 4k?
    Blurayko prehrávač napr. Sony UBP X 800?
    Komplet nový PC?
    Nvidia shield?
    Tv stíha prehrávat 4k jedna sa o sonyxe9005 len ich vstavaný soft nieje bohviečo.
    Skúšal som kodi no otázka je či sa dá veriť vernosti farieb.
    Chcem čo najrealnejsii obraz a veľkú podporu formátov.
    Naposledy upraveno uživatelem Peterrtpn: 20-09-2018 v 16:25
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Otazka znie inak. Kolko titulov a z akych zdrojov existuje dnes s HDR10+ ? Amazon Prime Video neratajme, nieje dostupny u nas.
    Myslim realne zdroje.

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Asi máš pravdu ale v blízkej budúcnosti uz to nebude problém zohnať a to rovno mi povedz že načo robia dolby vision keď ani neexistuje tv ktorý by ju dokázal využiť.
    Ostaňme teda u HDR čo doporučuješ možno by stalo spomenúť že na zvuk používam stereo pričom používam arcam rdac prevodnik aby nenastal nejaký problém pri prehrávaní no zatiaľ ide všetko ok.

Registrace
    May 2009

LG aj SONY podporuje DV (netusim do akej miery vsetky modely, ale urcite tie vyssie vsetky). Treba napisat, ze neexistuje dnes sposob, ako poslat DV z HDD/NASu do TV (mimo HW playeru a fyzickej placky, pripadne ruskeho hacku UHD BDP OPPO, ktory UHD BD vie prehrat aj externe). Ale dnes je dnes, zajtra moze byt vsetko inak. Takze treba len pockat.

Takze ak sa stale hybeme v rovine, ze chceme UHD BD (remux, ISO alebo ekvivalent) prehrat z NASu/HDD, tak sa dnes musime uspokojit s HDR10. A tu existuje viac moznosti na vyber.

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Dajme možnosť do 500€. Pričom poviem tak už som vyrástol z nekonečného nastavovania a dolaďovanie všetkých možných parametrov takže niečo overené co možno naj pomer cena výkon audio video.

Registrace
    May 2009

Preferujes HW riesenie aj napriek tomu, ze neponukaju siroku skalu moznosti oproti SW rieseniu, alebo skor preferujes HTPC?
    Kazda z volby je na sirsiu diskusiu, preto sa aspon orientacne pytam, ktorym smerom ta to taha.

Dalsia dolezita otazka je, aky je zdroj videi (kde a ako su ulozene videa, pripadne ake kontajnery pouzivas).

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Uvažujem hlavne o bluray prehrávači Sony UBP X800. Primárne aby šlo 4k 10bit 60FPS. Slušné vyzerá aj TV Box X99 RK3399.
    Videá hlavne bluray fhd a uhd zdroj z netu a mám to na prenosných hdd. Uvazoval som nad HTPC. Uvazoval som že upgradnem grafickú kartu v mojom pc na 4k ale nakoľko už má pár rokov môj pc procak Amd athlonII X3 445 3,1ghz je možnosť ho pretaktovat 4gb ram 1333mhz tak neviem či by to utiahol asi by som musel vyskladať komplet nový a nakoľko hry už nehrám a vyšlo by ma to nad 500€ tak som to zavrhol. Zhrniem to tak chcem naj obraz a zvuk filmy pozeram mkv bluray proste minimum je fhd pod to už nejdem a keď tak ešte počúvam flac.
    Naposledy upraveno uživatelem Peterrtpn: 22-09-2018 v 20:43

Registrace
    May 2009

A finalny koncept riesenia je chodit z diskom (diskami) hore dole? (od PC k BD) a je to pre teba takto akceptovatelne?

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Určite je lepšie riešenie NAS spolu s MMC. Len keď mám investovať do NAS plus MMC tak to potom nieje už lepšie riešenie PC berme to tak že musím ten film stiahnuť a potom pre kopírovať do NAS teda pokiaľ nieje možnosť hneď ukladať do NAS. NAS som doteraz nemal.
    Naposledy upraveno uživatelem Peterrtpn: 23-09-2018 v 07:25

Registrace
    May 2009

Je aj nieje. Musis umiestnit HTPC mimo obyvacky, pretoze sa nezbavis hluku z HDD (ajked cisto subjektivna vec, ale ak chceme nieco riesit koncepcne, dlhodobo a na urovni, tak mechanicke disky, obzvlast ak ich bude viac, su neakceptovatelne riesenie v obyvacke - koli hluku).

Filmy samozrejme mozes ukladat priamo na NAS, tento moze prebrat ulohu kompletneho rodinneho uloziska. Nieje to jednoucelova vec na filmy/hudbu.

Ale ak uz mas existujuce tiche PC niekde v inej izbe, je mozna alternativa vyuzivat ho ako ulozisko, staci si tieto zlozky vyzdielat a ucel to plni rovnako.

Treba koncept poriadne premysliet, aj v zavislosti od pouzivania inymi clenami domacnosti a moznosti rozsirenia v buducnosti. A kedze stale cakam na nejake utrasenie HDR standardov (HDR10, HDR10+, DV) co do pouzitelnosti v dalsom obdobi, je dlhodobe planovanie na mieste.

P.S. Citam, ze mas SONY XE9005, je pouzitelne KODI/SPMC z marketu? Pripadne ak nie, tak KODI z externeho zdroja (Vero 4K+ / Amlogic s CoreELEC) ?

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Málokedy má ruší zvuk hdd, horšie by bolo keby bol vyťažený pc a zvuk ventilátorov už je počuť ale takáto situácia nastala iba pri hraní hier čo uz nepraktizujem. PC mám pri telke presnejšie za telkou, telka je na stole ale časom by som telku dal na stenu. A to je jeden z dôvodov preco pc by som buď uplne zrušil alebo zminimalizoval (aj okrem toho že nedostanem z neho 4k). Reálne mám 2x notebook a 1 mini tower pri tej telke takže strata pc má až tak nezasiahne hlavne cez pc som používal prevodnik ktorý má coax, optiku a usb. KODI mám v telke je lepší ako vstavaný soft od Sony. SPMC som nainštaloval no ešte neskúšal. Nechcem úplne lacné riešenie audio čo mám je dá sa povedať High-end preto som nechcel lacné 50€ čínske záležitosti (za 50€ mám len usb kábel do toho prevodnika).

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Peterrtpn Zobrazit příspěvek
    preto som nechcel lacné 50€ čínske záležitost
    Myslis ze bude vystup SPDIF iny? ,

Sprav si naozaj slepy test (ano, chciet to od hifistu je nerealne, lebo on vidi cenu penazi v hrubom a peknom kabli, napriek tomu to sprav, aby si nevyhadzoval penaze za zbytocnosti, ako predrazene HDMI kable a podobne).

Citaj tu a tu

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Ber to tak že keď si kupis lamborghini tak snáď si tam nedáš gumy matador. A tak čo sa týka audia asi v takomto poradí to ide najdôležitejšia je akustika miestnosti, potom reproduktory nasleduje koncový zosilňovač, predzosilnovač, zdroj signálu dlho dlho nič a potom káble.
    A keď chceš kábel HDMI 2.0 tak za 10€ ho nekupiš. A rozdiel vo zvuku je už len keď porovnaš zvukovú kartu v pc
    ktorá má 7.1 a keď len základný externý DAC stereo. Ale uplne s tebou súhlasím že kupovať DAC za niekoľko tisícov je blbosť hlavne treba investovať do repro a zosilňovača. A v tom rozdiel zbadas mal som viacero predzosilnovač aj koncových a jedny reproduktory. To máš ako tv kúp si techniku s tesca a daj si tam oppo príklad bluray player no nič ti to nepomôže treba mať poriadny tv.
    Naposledy upraveno uživatelem Peterrtpn: 23-09-2018 v 13:51

Registrace
    May 2009

Ta prva veta - to su argumenty predajcov a toto na mna neplati. Ja potrebujem fakty a cisla, casto vsak staci sedliacky rozum a akceptovanie slepych testov.

K ostatnemu: Hifistom nevadi hlucna chladnicka v (kuchyno)obyvacka (s 36-40db!), tociace sa HDD a kadeco ine, co je objektivne vyrusujuci faktor (t.j. objektivne meratelny a verifikovatelny). Ale akurat im vadi USB kabel za 2 eura z PC do DAC. Pekny paradox. Schvalne, kolki sa pri tomto najdu.

V druhom odseku uz spominas analog, kde netvrdim a nikdy som netvrdil, ze nie su rozdiely - su. Ale my stale riesime digitalny prenos. T.j. lepsi (drahsi) HDMI kabel nema vyznam, obraz nebude lepsi. Ak kabel funguje (t.j. obraz nevypadava, nezrni, je bez vizualnych artefaktov aj pri najvyssom moznom rozliseni a frekvencii), potom je vsetko v poriadku a nema zmysel riesit nieco ine. Kalibracne merania to dokazuju (testy aj vygooglis, kalibrator porovnaval 4$ HDMI kabel vs 400$ a vysledok odmeral).

P.S. HDMI 2.0 kabel oficialne neexistuje (aj ked predajcovia radi predaju vsetko, s vyssim cislom a radi ho oznacuju cislami). Kable mame stale tie iste, ale musia splnat dane specifikacie.

P.S.2. Poradie komponentov treba otocit, inak suhlas. V prvom rade su repro, "az" druha je akustika. Genius repro za 10 eur ti hrat nebude ani pri absolutne optimalnej akustike

P.S.3, Skusme sa venovat povodnej teme. Takyto pokec je fajn, ale uz dost OT. Skus naviazat na tento prispevkok, posledny odsek.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 23-09-2018 v 18:26

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Zhrnieme to moja telka podporuje HDR 10 a HLG podľa toho čo som čítal tak nemá význam hľadať zariadenia ktoré podporujú či už HDR 10+ alebo Dolby vision. Informácia alebo akoby som to nazval ktorá je či už v HDR 10+ alebo v DV by nevyužila a použila iba standart čo je v HDR 10. No takže hľadáme nieco čo podporuje HDR 10. Berme to že to kupujem na max 4-5 rokov čo moc neverím že vydrží jednak prehrávač tak tv takže čo bude potom či už Dolby Vision či iné budem riešiť potom. Čítal som starsi článok od teba ako si zháňal univerzálny mmc. Niečo obdobné by som možno privítal tak ako som spomínal 4k60fps čo najväčšia podpora audio video, nebolo by od veci možnosť úpravy titulkov zmena polohy, veľkosti, časový posun, aby prečítalo titulky aj z iného adresara s hociakym nazvom a dolezita vec co zatiaľ som neporiesil na tv aby sa vypinal hdd. Ako sa spomínalo optický výstup a.kludne aj coax. No a mám docela dosť flac hudby sem tam ape či wav na pc nieje problém používal som foobar2000. Cieľom je jak zvuk tak obraz priblížiť sa čo najviac k realite a nie mať skreslený obraz alebo zvuk nič viac nič menej.
    Naposledy upraveno uživatelem Peterrtpn: 23-09-2018 v 21:14

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. 4K HDR TV pro XONEX A PS4 PRO
    Od lukas95 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-11-2017, 22:12
  2. Jakou 4K HDR TV?
    Od Magicie v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 07-08-2016, 19:37
  3. Aký Blu-ray prehrávač
    Od danielito v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 28-12-2009, 16:11
  4. Sony HDR-UX9E za 10 000 - dobrá volba?
    Od Fricoolinek2 v sekci Videokamery
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 13-06-2009, 23:36
  5. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 15-01-2009, 13:40