Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aký prehrávač 4K s HDR 10+

Peterrtpn (11)|20.9.2018 17:19
Zdravím
Chcem sa spýtať na odporučenie respektíve najlepšie riešenie.
Mám 4K tv doteraz som mal len FHD a audio video prehrával za pomoci PC.
Potrebujem poriesit čím kŕmiť tv.
Čo je najlepšia varianta?
Výmena grafiky čo podporuje 4k?
Blurayko prehrávač napr. Sony UBP X 800?
Komplet nový PC?
Nvidia shield?
Tv stíha prehrávat 4k jedna sa o sonyxe9005 len ich vstavaný soft nieje bohviečo.
Skúšal som kodi no otázka je či sa dá veriť vernosti farieb.
Chcem čo najrealnejsii obraz a veľkú podporu formátov.
vivid.sk (11472)|20.9.2018 17:34
Otazka znie inak. Kolko titulov a z akych zdrojov existuje dnes s HDR10+ ? Amazon Prime Video neratajme, nieje dostupny u nas.
Myslim realne zdroje.
Peterrtpn (11)|20.9.2018 17:49
Asi máš pravdu ale v blízkej budúcnosti uz to nebude problém zohnať a to rovno mi povedz že načo robia dolby vision keď ani neexistuje tv ktorý by ju dokázal využiť.
Ostaňme teda u HDR čo doporučuješ možno by stalo spomenúť že na zvuk používam stereo pričom používam arcam rdac prevodnik aby nenastal nejaký problém pri prehrávaní no zatiaľ ide všetko ok.
vivid.sk (11472)|20.9.2018 17:57
LG aj SONY podporuje DV (netusim do akej miery vsetky modely, ale urcite tie vyssie vsetky). Treba napisat, ze neexistuje dnes sposob, ako poslat DV z HDD/NASu do TV (mimo HW playeru a fyzickej placky, pripadne ruskeho hacku UHD BDP OPPO, ktory UHD BD vie prehrat aj externe). Ale dnes je dnes, zajtra moze byt vsetko inak. Takze treba len pockat.


Takze ak sa stale hybeme v rovine, ze chceme UHD BD (remux, ISO alebo ekvivalent) prehrat z NASu/HDD, tak sa dnes musime uspokojit s HDR10. A tu existuje viac moznosti na vyber.
Peterrtpn (11)|20.9.2018 18:14
Dajme možnosť do 500€. Pričom poviem tak už som vyrástol z nekonečného nastavovania a dolaďovanie všetkých možných parametrov takže niečo overené co možno naj pomer cena výkon audio video.
vivid.sk (11472)|21.9.2018 19:57
Preferujes HW riesenie aj napriek tomu, ze neponukaju siroku skalu moznosti oproti SW rieseniu, alebo skor preferujes HTPC?
Kazda z volby je na sirsiu diskusiu, preto sa aspon orientacne pytam, ktorym smerom ta to taha.

Dalsia dolezita otazka je, aky je zdroj videi (kde a ako su ulozene videa, pripadne ake kontajnery pouzivas).
Peterrtpn (11)|22.9.2018 13:23
Uvažujem hlavne o bluray prehrávači Sony UBP X800. Primárne aby šlo 4k 10bit 60FPS. Slušné vyzerá aj TV Box X99 RK3399.
Videá hlavne bluray fhd a uhd zdroj z netu a mám to na prenosných hdd. Uvazoval som nad HTPC. Uvazoval som že upgradnem grafickú kartu v mojom pc na 4k ale nakoľko už má pár rokov môj pc procak Amd athlonII X3 445 3,1ghz je možnosť ho pretaktovat 4gb ram 1333mhz tak neviem či by to utiahol asi by som musel vyskladať komplet nový a nakoľko hry už nehrám a vyšlo by ma to nad 500€ tak som to zavrhol. Zhrniem to tak chcem naj obraz a zvuk filmy pozeram mkv bluray proste minimum je fhd pod to už nejdem a keď tak ešte počúvam flac.
vivid.sk (11472)|22.9.2018 23:22
A finalny koncept riesenia je chodit z diskom (diskami) hore dole? (od PC k BD) a je to pre teba takto akceptovatelne?
Peterrtpn (11)|23.9.2018 08:15
Určite je lepšie riešenie NAS spolu s MMC. Len keď mám investovať do NAS plus MMC tak to potom nieje už lepšie riešenie PC berme to tak že musím ten film stiahnuť a potom pre kopírovať do NAS teda pokiaľ nieje možnosť hneď ukladať do NAS. NAS som doteraz nemal.
vivid.sk (11472)|23.9.2018 10:32
Je aj nieje. Musis umiestnit HTPC mimo obyvacky, pretoze sa nezbavis hluku z HDD (ajked cisto subjektivna vec, ale ak chceme nieco riesit koncepcne, dlhodobo a na urovni, tak mechanicke disky, obzvlast ak ich bude viac, su neakceptovatelne riesenie v obyvacke - koli hluku).

Filmy samozrejme mozes ukladat priamo na NAS, tento moze prebrat ulohu kompletneho rodinneho uloziska. Nieje to jednoucelova vec na filmy/hudbu.

Ale ak uz mas existujuce tiche PC niekde v inej izbe, je mozna alternativa vyuzivat ho ako ulozisko, staci si tieto zlozky vyzdielat a ucel to plni rovnako.

Treba koncept poriadne premysliet, aj v zavislosti od pouzivania inymi clenami domacnosti a moznosti rozsirenia v buducnosti. A kedze stale cakam na nejake utrasenie HDR standardov (HDR10, HDR10+, DV) co do pouzitelnosti v dalsom obdobi, je dlhodobe planovanie na mieste.


P.S. Citam, ze mas SONY XE9005, je pouzitelne KODI/SPMC z marketu? Pripadne ak nie, tak KODI z externeho zdroja (Vero 4K+ / Amlogic s CoreELEC) ?
Peterrtpn (11)|23.9.2018 12:06
Málokedy má ruší zvuk hdd, horšie by bolo keby bol vyťažený pc a zvuk ventilátorov už je počuť ale takáto situácia nastala iba pri hraní hier čo uz nepraktizujem. PC mám pri telke presnejšie za telkou, telka je na stole ale časom by som telku dal na stenu. A to je jeden z dôvodov preco pc by som buď uplne zrušil alebo zminimalizoval (aj okrem toho že nedostanem z neho 4k). Reálne mám 2x notebook a 1 mini tower pri tej telke takže strata pc má až tak nezasiahne hlavne cez pc som používal prevodnik ktorý má coax, optiku a usb. KODI mám v telke je lepší ako vstavaný soft od Sony. SPMC som nainštaloval no ešte neskúšal. Nechcem úplne lacné riešenie audio čo mám je dá sa povedať High-end preto som nechcel lacné 50€ čínske záležitosti (za 50€ mám len usb kábel do toho prevodnika).
vivid.sk (11472)|23.9.2018 12:42
[QUOTE=Peterrtpn;535278]preto som nechcel lacné 50€ čínske záležitost[/QUOTE]
Myslis ze bude vystup SPDIF iny? :),

Sprav si naozaj slepy test (ano, chciet to od hifistu je nerealne, lebo on vidi cenu penazi v hrubom a peknom kabli, napriek tomu to sprav, aby si nevyhadzoval penaze za zbytocnosti, ako predrazene HDMI kable a podobne).

Citaj tu a tu
Peterrtpn (11)|23.9.2018 14:25
Ber to tak že keď si kupis lamborghini tak snáď si tam nedáš gumy matador. A tak čo sa týka audia asi v takomto poradí to ide najdôležitejšia je akustika miestnosti, potom reproduktory nasleduje koncový zosilňovač, predzosilnovač, zdroj signálu dlho dlho nič a potom káble.
A keď chceš kábel HDMI 2.0 tak za 10€ ho nekupiš. A rozdiel vo zvuku je už len keď porovnaš zvukovú kartu v pc
ktorá má 7.1 a keď len základný externý DAC stereo. Ale uplne s tebou súhlasím že kupovať DAC za niekoľko tisícov je blbosť hlavne treba investovať do repro a zosilňovača. A v tom rozdiel zbadas mal som viacero predzosilnovač aj koncových a jedny reproduktory. To máš ako tv kúp si techniku s tesca a daj si tam oppo príklad bluray player no nič ti to nepomôže treba mať poriadny tv.
vivid.sk (11472)|23.9.2018 19:19
Ta prva veta - to su argumenty predajcov a toto na mna neplati. Ja potrebujem fakty a cisla, casto vsak staci sedliacky rozum a akceptovanie slepych testov.

K ostatnemu: Hifistom nevadi hlucna chladnicka v (kuchyno)obyvacka (s 36-40db!), tociace sa HDD a kadeco ine, co je objektivne vyrusujuci faktor (t.j. objektivne meratelny a verifikovatelny). Ale akurat im vadi USB kabel za 2 eura z PC do DAC. Pekny paradox. Schvalne, kolki sa pri tomto najdu.

V druhom odseku uz spominas analog, kde netvrdim a nikdy som netvrdil, ze nie su rozdiely - su. Ale my stale riesime digitalny prenos. T.j. lepsi (drahsi) HDMI kabel nema vyznam, obraz nebude lepsi. Ak kabel funguje (t.j. obraz nevypadava, nezrni, je bez vizualnych artefaktov aj pri najvyssom moznom rozliseni a frekvencii), potom je vsetko v poriadku a nema zmysel riesit nieco ine. Kalibracne merania to dokazuju (testy aj vygooglis, kalibrator porovnaval 4$ HDMI kabel vs 400$ a vysledok odmeral).


P.S. HDMI 2.0 kabel oficialne neexistuje (aj ked predajcovia radi predaju vsetko, s vyssim cislom a radi ho oznacuju cislami). Kable mame stale tie iste, ale musia splnat dane specifikacie.

P.S.2. Poradie komponentov treba otocit, inak suhlas. V prvom rade su repro, "az" druha je akustika. Genius repro za 10 eur ti hrat nebude ani pri absolutne optimalnej akustike :)

P.S.3, Skusme sa venovat povodnej teme. Takyto pokec je fajn, ale uz dost OT. Skus naviazat na tento prispevkok, posledny odsek.
Peterrtpn (11)|23.9.2018 20:42
Zhrnieme to moja telka podporuje HDR 10 a HLG podľa toho čo som čítal tak nemá význam hľadať zariadenia ktoré podporujú či už HDR 10+ alebo Dolby vision. Informácia alebo akoby som to nazval ktorá je či už v HDR 10+ alebo v DV by nevyužila a použila iba standart čo je v HDR 10. No takže hľadáme nieco čo podporuje HDR 10. Berme to že to kupujem na max 4-5 rokov čo moc neverím že vydrží jednak prehrávač tak tv takže čo bude potom či už Dolby Vision či iné budem riešiť potom. Čítal som starsi článok od teba ako si zháňal univerzálny mmc. Niečo obdobné by som možno privítal tak ako som spomínal 4k60fps čo najväčšia podpora audio video, nebolo by od veci možnosť úpravy titulkov zmena polohy, veľkosti, časový posun, aby prečítalo titulky aj z iného adresara s hociakym nazvom a dolezita vec co zatiaľ som neporiesil na tv aby sa vypinal hdd. Ako sa spomínalo optický výstup a.kludne aj coax. No a mám docela dosť flac hudby sem tam ape či wav na pc nieje problém používal som foobar2000. Cieľom je jak zvuk tak obraz priblížiť sa čo najviac k realite a nie mať skreslený obraz alebo zvuk nič viac nič menej.
vivid.sk (11472)|23.9.2018 21:16
Vyssie spominany player s KODI podporuje 4K60p a HEVC, rovnako ziskas pouzitelny audio player. Zavisi od toho, ci ti vyhovuje KODI interface (vsetko co pozadujes, zvladne). Oproti plnokrvnemu HTPC nema taky kvalitny upscaling z nizsich rozliseni (DVD) a interface je pomalsie.

Skusil ist cestou najmensieho odporu, ktora moze byt riesenim, t.j nepokusat sa a kazdu cenu o upscaling. Pri 4K posielat nativne rozlisenie, pri 1080p zdrojoch posielat do TV 1080p, nech si z toho TV spravi nativne rozlisenie. V KODI by to mohlo ist nastavit (nemam otestovane, nemam UHD TV).


Pokial by si to chcel zobrat z opacneho konca, vies si (dat) vyskladat HTPC a pod Windows 10 (lebo HDR) prevadzkovat jriver, rovnako mozes prevadzkovat pod HTPC KODI s DSPlayerom+madvr. Ziskas spickovy vystup bez kompromisov (je nutne pocitat s dedikovanou GPU koli upscalingu vsetkeho obsahu na 4K). Treba vsak uz nejake znalosti ohladom problematiky.
Peterrtpn (11)|24.9.2018 16:42
Je toto vhodný základ pre HTPC?
https://m.alza.sk/asrock-j4205-itx-d5026422.htm
vivid.sk (11472)|24.9.2018 18:18
Ak chces riesit "seriozny" upscaling cez madvr, tak nie. Respektive, potrebujes dedikovanu GPU.
Plutotype (717)|24.9.2018 21:52
[QUOTE=Peterrtpn;535285]Zhrnieme to moja telka podporuje HDR 10 a HLG podľa toho čo som čítal tak nemá význam hľadať zariadenia ktoré podporujú či už HDR 10+ alebo Dolby vision. Informácia alebo akoby som to nazval ktorá je či už v HDR 10+ alebo v DV by nevyužila a použila iba standart čo je v HDR 10. No takže hľadáme nieco čo podporuje HDR 10. Berme to že to kupujem na max 4-5 rokov čo moc neverím že vydrží jednak prehrávač tak tv takže čo bude potom či už Dolby Vision či iné budem riešiť potom. Čítal som starsi článok od teba ako si zháňal univerzálny mmc. Niečo obdobné by som možno privítal tak ako som spomínal 4k60fps čo najväčšia podpora audio video, nebolo by od veci možnosť úpravy titulkov zmena polohy, veľkosti, časový posun, aby prečítalo titulky aj z iného adresara s hociakym nazvom a dolezita vec co zatiaľ som neporiesil na tv aby sa vypinal hdd. Ako sa spomínalo optický výstup a.kludne aj coax. No a mám docela dosť flac hudby sem tam ape či wav na pc nieje problém používal som foobar2000. Cieľom je jak zvuk tak obraz priblížiť sa čo najviac k realite a nie mať skreslený obraz alebo zvuk nič viac nič menej.[/QUOTE]

Scaling má XE9005 vynikajúci ( ale samozrejme prekonaný vyššími triedami TV ), čo ovplyvňuje rozhodnutie o tom, či upscaling 1080p obsahu (BD) má robiť player alebo TV. Ak by sme totižto chceli prekonať kvalitu upscalingu telky čo do ostrosti a minimalizácie artefaktov, museli by sme uvažovať Win10 based HTPC s viac než integrovanou grafickou kartou na vykonanie upscalingu na úrovni HTPC ( minimálne GTX1050Ti, ideálne GTX1060 a vyššie ) a to s využitím madvr renderera. Ďalšia vec je, že ak chcem upscaling z 1080p na 2160p na úrovni HTPC, toto vyžaduje minimálne 3GB GPU RAM.

S UHD obsahom na Win10 based HTPC je to zložitejšie. Kedže XE9005 nemá čip, ktorý podporuje HDR10+ a Dolby Vision ( až od X1 Extreme ), je tým vyriešená požiadavka na playback a zobrazenie Dolby Vision HDR a v budúcnosti aj HDR10+ obsahu ( nebudeš ho môcť zobraziť ). V podstate všetok UHD HDR kontent, ktorý pošleš na TV bude statické HDR10 a teda môžeš pracovať s UHD BD titulmi vo forme ripov, ale na telku nikdy nedostaneš dynamicke metadáta DV a HDR10+, na ktorých típci makali v štúdiu. Statické HDR10 vieme na displej poslať z HTPC dvomi spôsobmi:

a. HDR passthrough: player/renderer v HTPC pošle komplet metadáta na telku tak ako sú a telka sa prepne do HDR režimu automaticky.
b. HDR decode/tonemapping na úrovni HTPC. V tomto prípade player/renderer v HTPC pošle na telku HDR obraz aj s HDR metadátami, ale tu bude už HDR obraz zprocesovaný na úrovni renderera pri nastavení svietivosti, ktorú má Tvoj 55XE9005 HDR režime, t.j. madvr renderer uskutoční kvalitný tonemapping na požadovanú svietovosť cca 800-900cd/m2 a cieľový farebný gamut (P3 alebo REC2020 ).

HW predpokladom na obe varianty je iGPU, ktoré ponúka HDMI 2.0a či už vo forme natívneho HDMI čipu na GPU ( všetky diskrétne GPU ) alebo na doske formou LPSCON DisplayPort to HDMI UHD adapter čipu, ktorý má funkčný firmware na to, aby HDR handshake s HDR telkou ( aj cez HDR AVR ) fungoval bezproblémovo. Dnešný stav je taký, že Intel NUC výrobky majú práve ten DP to HDMI adaptér čip = nemajú natívny HDMI 2.0a/b HDMI čip. Vraj to ale funguje, ale uvádzam to tu, aby bolo jasno. Dedikované GPU majú všetky natívne HDMI 2.0b porty.

Na prehrávanie UHD obsahu v HEVC treba grafickú kartu, ktorá podporuje hardwarovo akcelerovaný decoding HEVC obsahu. Ak takýto obsah karta prehráva, je potrebné aby sa neprehrievala a vedela garantovať bezvýpadkový rendering snímkov počas celého filmu. Ak zvolíme Intel iGPU, tak nemôžme na grafickú kartu nakladať žiaden ďalši load vo forme scalingu alebo iných funkcionalít, pretože ju veľmi rýchlo zahrejeme resp. preťažíme, čím sa dostávame do témy dizajnu HTPC z pohĺadu tichého chladenia, čo nie je predmetom tohto príspevku.

V Tvojom prípade navrhujem dve možnosti:

Nvidia Shield 2017 verzia s posledným KODI, k tomu ale treba NAS ( preferovane ) alebo high speed USB 3.0 disk/kľúč ako núdzové riešenie.

HTPC s Windows 10 buď ako NUC, ale s limitovanou kapacitou pre filmy/hudbu alebo ako true HTPC (viem navrhnúť). Ako knižnicu doporučujem JRIVER, lebo má madvr renderer v sebe ( stojí 60 USD ) a poteší aj audiofila ( audio engine má podstatne lepší ako KODI ).
danielson (44)|3.10.2018 00:26
Akosi stale mam z toho zmatok.
Rozumiem ze Android TV box da HDR nativne.
A ak som dobre pochohpil, ze momentalne nie je dostupny zjaden lacny hardware (v porovnani s android TV boxom) ktory da HDR10+ nativne.
Vie mi NUC NUC7PJY poskytnyut nieco viac z Video+Audio hladiska VS Android TV box?
Ktory NUC by vedel dat HDR10+ papierovo? Pisem papierovo, lebo som uz tu niekde cital, ze nie vsetko co pisu aj pojde, bohuzial.
vivid.sk (11472)|3.10.2018 21:57
A co s HDR10+ chces prehravat (vid prispevok cislo #2)?
danielson (44)|4.10.2018 15:22
Takto to vizera ze len HDR10. Pozeram ze Sony KD65XF9005, po ktorej idem, prehrajde po HDR10. Cize pytam sa na HDR10 playbalck.
H.Umberto (214)|6.10.2018 08:20
Já jse si pořídil tohle:https://www.geekbuying.com/item/Himedia-Q10-Hi3798CV200-2G-16G-TV-BOX-369934.html?Currency=CZK&gclid=EAIaIQobChMI59Wov5Tx3QIVj92aCh0OhgjxEAEYASABEgIQRPD_BwE#googtrans/en/cs

Zatím druhý den spokojenost. Jen by mne zajímalo, jestli se dá změnit úvodní obrazovka(Android 7). Ty dlaždice Kodi atd. tam asi budou napevno,že?
HunterGtNet (148)|7.10.2018 18:28
nejlepsi reseni co jsem odskousel je NAS+MMC pouzivam synology+DUNE HD . primi pristup do NAS pres NFS to mam spojene na primo s mmc a na druhe sitovce do nasu jsem napichlej do routeru na pristup z pc,mobilu,tabletu.
Raymond (19)|7.1.2019 19:09
Plutotype
chtě bych poradit s PC HW na přehrávání 4K HDR 265 10bit. V současně době mám HTPC (case Lian Li C60, vejde se i ATX deska) a HW si se 4K již neporadí. Preferuji passtrough přes reciever a pak do TV. Je nějaké CPU s iGPU, které si stím poradí?
Na poslech hudby mám vtomto PC zvukovou kartu ASUS Xonar HDAV 1.3 a přes digitální výstup jdu přes DAC (max 192 Khz) do recieveru. Většinu hudby mám jen flac 44,1 Khz výjimečně 192 Khz. Jak velký přínos by byl jriver? Hodně jsem o něm četl, ale nevím jestli za to stojí.
vivid.sk (11472)|7.1.2019 21:54
[QUOTE=Raymond;536383]Jak velký přínos by byl jriver?[/QUOTE]
Mas k dizpozicii 30 denny trial, staci odskusat :)

[QUOTE=Raymond;536383] přes digitální výstup jdu přes DAC (max 192 Khz) do recieveru.[/QUOTE]
Aky mas AVR? Hra ti lepsie analog z externeho zdroja ako digital?
Raymond (19)|8.1.2019 16:30
Takové mini desky pro mě nemají význam, HTPC plní i funkci NASu, takže potřebuju připojit několik disků a SAS řadič. Dávám přednost plnohodntnému PC kvůli možnému upgradu.

Reciver mám Denon AVR-X2500H, ten DAC jsem přidal protože mám ještě v řetězci equalizér Technics Sh Ge90. Vyhovují mi různá nastavení equalizéru dle žánru.
vivid.sk (11472)|8.1.2019 22:53
Nieje to dvojite prznenie zvuku? Nieje lepsie pouzivat EQ na digitalnej baze na urovni zdroja signalu? Hlavne, ak sa uz chceme hrat na "hifi", pri tych vsetkych komponentoch (zvukovka ASUS, DAC, atd).

Zadalsie, dnesne AVR uz nepouzivaju cisty analogovy rezim, ale na vstupe je A->D prevodnik, takze vsetky analogove vstupy su konvertovane a spracovavane digitalne (napriklad aj koli DSP alebo Audyssey) a nasledne opat cez DAC prevedene interne na analog. Neviem ako tento konkretny Denon, ale u mna v AVR to takto funguje, takze predpokladam, ze to bude obdobne. Ak to spocitame, mame tam teda viacnasobne prznenie a konverziu, namiesto cistej digitalnej cesty a jedineho D/A prevodu v AVR. Samozrejme, nechcem polemizovat nad tym, co bude hrat lepsie, toto je teoria, realne je vsetko vecou kvality spracovania a prax moze ukazat opat.
Raymond (19)|9.1.2019 16:48
Chápu že nejpřirozenější je co nejkratší cesta mezi pc a recievrem. To mám propojené přes HDMI, ale chtěl jsem využít i zvukovou kartu od Asusu, když mi zbyla z dřívější sestavy a jen ze zvědavosti jsem ještě zkusil externí DAC převodník. A subjektivně mi přijde že to přes DAC hraje lépe. Ono to spíše není, lepší ani horší, ale hraje to trochu jinak a výsledný zvuk mi více vyhovuje.
Máte zkušenosti s nějakým CPU, který zvládne 4K HDR passtrough do recieveru?
Foolproof (2713)|9.1.2019 17:01
Asi jsem mimo, ale co má společného 4k a HDR s průchodem zvuku? U mě na PC se o všechny K a HDR stará grafika a ta je několikrát dražší než cele HTPC, no a o zvuk se nestarám, dekoduje receiver. Vymýšlíš kokotiny, kup si krabičku a USB HUB a jsi poklizený. Sorry.
Raymond (19)|10.1.2019 20:21
Průchod zvuku jsem zmínil, protože se dá dekodovat zvuk již v PC (madvr + reclock), ale tato verze je hardwarově náročnější. Nevím proč máš několirát dražší grafiku, když mě doporučuješ krabičku, která vše zvládne. A nevím co jsi nepochopil na větě, že mé HTPC plní i funkci NASu a tudíž potřebuji připojit několik disků včetně SAS disků. Až mi ukážeš jak nějak inteligentně připojt sas disky přes usb hub, tak o té krabičce možná začnu uvažovat. Miluju takový rady nad zlato.
tdlmarek (1566)|10.1.2019 20:38
Nebylo by lepší NAS provozovat na samostatném železe, než se snažit všechny ty požadavky kombinovat a stavět si v obýváku takovou hrůzostrašnost?
Foolproof (2713)|10.1.2019 21:15
To Raymond
[QUOTE]Plutotype
chtě bych poradit s PC HW na přehrávání 4K HDR 265 10bit[/QUOTE]

Toto je tvůj dotaz., přičemž Plutotype výše píše [QUOTE]Na prehrávanie UHD obsahu v HEVC treba grafickú kartu, ktorá podporuje hardwarovo akcelerovaný decoding HEVC obsahu[/QUOTE]

Nelze , než s ním souhlasit, Htpc se tím dost prodraží.

Další tvůj dotaz - [QUOTE]Máte zkušenosti s nějakým CPU, který zvládne 4K HDR passtrough do recieveru?[/QUOTE] je vzhledem k termínu passtrough dost mimo a proto jsem reagoval.
No a SAS disk, pokud tedy nejsi zrovna provider na muziku je taky s kapacitou řekněme 10 TB dost.
Na jedné straně drahé disky a na druhé ubastlená divná věc, s příspěvkem nade mnou přesně souhlasím.
====
Pokud na tu hudbu nemáš SACD, stačí krabička, myslím, že máš neujasněnou koncepci toho, co chceš.
Howgh.