Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV karta TBS

krystof90 (22)|12.9.2018 19:54
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s TV kartami od firmy TBS. Chtěl bych si koupit kartu pro příjem DVB-T2 - konkrétně pro slot PCIe. Našel jsem pouze od firmy TBS na serveru olmi.tv a nevím jak jsou tyto karty kvalitní. Měl bych zájem o TBS6281 SE PCI-E DVB-T2/T/C Dual Tuner Card. - http://www.olmi.tv/d/tbs6281-se-pci-e-dvb-t2-t-c-dual-tuner-card-1000851/
Doposud jsem měl tv kartu od Averu - AVerMedia H727 PCIe Hybrid DVBT HDMI Capture Device. Díky
Retiree (659)|12.9.2018 21:45
Používám TBS6680 (DVB-C) asi 4 roky... Řekl bych, že hardware firma Turbosight umí, horší to je, alespoň podle mé zkušenosti, se softwarem a ovladači. Doporučuju navštívit a projít fórum TBS.
krystof90 (22)|13.9.2018 17:38
Díky za odpověď, koukal jsem se na to fórum, i když neumím anglicky tak jsem něco hodil do překladače a píšou tam něco o problému s návratem z režimu spánku - https://www.tbsdtv.com/forum/viewtopic.php?f=184&t=24709#p52768. Tak nevím, právě probuzení počítače z režimu spánku často využívám, aby s tím nebyly nějaké problémy. Jak jsem psal moc jsem toho v českém e-shopu nenašel, nevíte někdo o nějakých kartách pro příjem DVB-T2 pro rozhraní PCIe. Ještě bych se chtěl zeptat na té mé staré kartě - https://www.avermedia.com/cz/tv_more/product/tv/aver3d_capturehd asi DVB-T2 nepůjde - výrobce uvádí pouze DVB-T díky.
Retiree (659)|13.9.2018 18:55
Asi to platí stále: HW umí, ovladače řeší dodatečně se zákazníky. I když je zástupce firmy (nick steven)velmi vstřícný, chce to pevné nervy a výdrž. Ten problém s probouzením z hibernaci byl asi zcela lokální, s hw asi nesouvisel...
Netuším, k jakému účelu kartu sháníš, ale namísto drahé interní doporučím USB tuner Astrometa, umí DVB-T/T2/C/FM (případně dle potřeby i dva a víc) a k tomu vhodný software (např. DVBViewer). Na kus drátu (přiložená anténka) chytám všechny tři přechodové muxy z vysílače Chomutov (Jedlová hora), jinak standardně nahrávám DVB-T z kabelu UPC.
Na AliExpress se nabízí pod různými názvy za cca 20 USD.
krystof90 (22)|14.9.2018 20:29
Kartu sháním k záznamu volně šiřitelného DVB-T2 vysílání. Myslel jsem, že karty do slotu PCIe jsou kvalitnější, přece je tam víc místa lepší chlazení... . Ideální by byla karta se dvěma tunery. Divím se že jsem nenašel kartu od firmy Aver. Jinak díky
krystof90 (22)|1.10.2018 17:41
Ještě bych se chtěl zeptat než si nějakou kartu koupím, zda je lepší koupit kartu do PCIe (so se týče kvality obrazu, stability...), nebo stačí přes USB. Já jsem dříve nějaké DVB-T tunery přes USB měl a zdál se mi lepší obraz u těch PCIe. Jinak jak jsem psal uvažuji o http://www.olmi.tv/d/tbs6281-se-pci-e-dvb-t2-t-c-dual-tuner-card-1000851/ nebo https://www.alza.cz/avermedia-tv-td310-d4026110.htm Díky
Retiree (659)|2.10.2018 10:34
Určitě tu jsou k odpovědím povolanější, nicméně

1. Dle mých znalostí není důvod, aby byl při dostatečném signálu na USB donglu obraz méně kvalitní, externí tunery jsou funkčně zcela rovnocenné interním
2. Interní (PCIe) tuner patrně dokáže pracovat se slabším signálem oproti USB donglu, těžko jej ovšem využiješ ve spojení s notebookem... :-(
3. Při výběru tuneru TBS bych zvážil možnost, že většina stanic v HD rozlišení bude kódovaná, hledej tuner s CI slotem. Případně zvaž tuner pro více DVB standardů
JirkaH (123)|9.10.2018 11:33
Karty Aver pro DVB-T2 jsou, viz např. https://www.czc.cz/avermedia-tv-tuner-dvb-t2-td310-bily/192109/produkt , https://www.czc.cz/avermedia-tv-hybrid-volar-t2-h831-cerny/213816/produkt , Aver má i nějakou PCIe kartu, zkusil bych důkladně projít jejich web
Ke kartám TBS:
Zkoušel jsem dlouhodobě TBS 6280, 6281, 6281SE a 6285 na Win7x64, Win8.1x64 a Win10x64.
Souhlasím s Retiree, že jde o výborný HW, sám jsem na žádné problémy s ovladači nenarazil. Ke kartám je možno volně stáhnout TBSViewer, což je klon DVBVieweru pro karty TBS. Funguje bez problémů, se sledováním i nahráváním TV pořadů žádný problém. TBSViewer i DVBViewer vyžadují LAV filter, DVBViewer ho nabízí rovnou při instalaci.
Dle vlastní zkušenosti považuji karty TBS za výrazně lepší, než jsou Avery.
Otázkou do budoucna je zakódování některých stanic, zatím si myslím, že to není až tak žhavé, při neochotě diváků za cokoli platit si asi řada stanic bude moc rozmýšlet, co s tím, o úbytek diváků samozřejmě nestojí
krystof90 (22)|10.10.2018 17:23
Díky za odpověď, koukal jsem, že ty karty s CI slotem jsou dost drahé, nevím jestli to za to stojí ta investice snad ty programy co jsou volně šiřitelné teď budou i v t2 siti. Ještě jedna hloupá otázka. Doteď jsem používal kartu od Averu AVer3D CaptureHD H727 3D
není možné, aby karta v budoucnosti např. aktualizací ovladačů uměla i T2? Na to je potřeba hardwarová podpora přímo na kartě? Díky
JirkaH (123)|10.10.2018 18:48
Karta AVer3D CaptureHD H727 3D nikdy DVB-T2 umět nebude. To by podporu pro DVB-T2 musela mít již v hw, a to nemá.
Pokud jde o kódování vysílání DVB-T2, sám jsem zvědav, jak to bude. Mám v kompu 6281, manželka má 6281SE, takže až dojde na kódování, budu to muset řešit. Zatím jsem se s tím nezabýval, ale existují USB čtečky karet, tak doufám, že to co máme a funguje nebudu muset poslat do křemíkového nebe a koupit nové.
Retiree (659)|11.10.2018 09:58
Co se týká zachování FTV HD stanic v DVB-T2, nebyl bych tak optimistický. Podobně i s použitím externích čteček, např. v DVB Vieweru Pro je v Nastavení také položka Externí CI (experimentální), zdá se, zatím, stále nefunkční. Při hodnocení vyšší ceny bych také zvážil, že současné karty bývají univerzální, pro příjem ve všech DVB standardech (případná změna poskytovatele)
krystof90 (22)|20.10.2018 21:03
Tak jsem byl už rozhodnut, že si koupím tu TBS 6281 SE a na foru zive sem našel, že má menší citlivost než USB karty, tak nevím jestli je to jen špatný kus nebo je to problém těchto karet?
krystof90 (22)|7.11.2018 18:20
Tak jsem zakoupil tu TBS 6281 SE. Instalace proběhla v pohodě, akorát nemůžu přijít na to jak v dvbvieweru vyhledám DVBT2 kanály. Když dám vyhledávání kanálů, tak tam nemám v části dostupné typy příjmů vůbec DVB-T2, je tam jenom dvb-t?
Retiree (659)|8.11.2018 12:22
DVBViewer při skenování/ladění kanálů nerozlišuje T od T2, obvykle celý (nebo téměř celý) kanál/multiplex je ve stejném standardu T nebo T2. O jakou stanici resp. o jaký standard se jedná lze mj. zatím poznat podle názvu stanice - vysílání v DVB-T2 na konci názvu stanice obsahuje koncovku T2.
[ATTACH=CONFIG]34901[/ATTACH]
hhh.PNG
krystof90 (22)|8.11.2018 18:58
Ahoj, po problémech jsem to naladil, i když číslo kanálu neodpovídá frekvenci. Např. 26 kanál má frekvenci 586MHz, takže abych naladil frekvenci 514MHz musel jsem zadat kanál 17. Je tam seznam transpondérů, kde je možnost vybrat oblast (Europe, Deutschland, France....), ale ani u jednoho z nich neodpovídá číslo kanálu dané frekvenci.
Další věc je, že k editaci nahrávek jsem používal program Nero Video 2015 (který umožňoval i vypálení), zjistil jsem, že tato verze nepodporuje kodek HEVC. Koupil jsem si zbrkle verzi 2019 za cca 2000Kč, kde bylo v nabídce, že podporuje kodek HEVC. Když vložím video do programu jde mi jenom zvuk, ale obrazovka je černá. Když, ale dám volbu oříznout tak se otevře okno s videem i s obrazem, ale v náhledu při editaci video není. Nemáte někdo s tím zkušenost. Díky
JirkaH (123)|8.11.2018 19:30
Čísla kanálů a příslušné frekvence, tak jak to máme zde v ČR, skutečně neodpovídají. Já ladím jak v DVBVieweru, tak v TBSVieweru zásadně podle frekvencí, u nás se zatím používá 474MHz(k21) až někam k 858MHz (zde v Praze je poslední použitá frekvence 778MHz). Jako region nastavuji Europe.
Pěkná tabulka s čísly kanálů a odpovídajícími frekvencemi je třeba zde https://www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/kanaly-a-kmitocty-prevod.html
K editaci videa nic neporadím, zatím jsem se s tím nezabýval
krystof90 (22)|10.11.2018 22:01
Tak jsem psal s tím NEREM prodejci a ten mi odpověděl, že program podporuje formát H265, ale ne TV standard T2. To není totožné a není uvedeno ani v podporovaných formátech programu. Tak nevím, když je soubor na disku, jestli je ve standardu T2. Myslel jsem, že je ve formátu HEVC?
JirkaH (123)|11.11.2018 00:14
Foolproof (2713)|11.11.2018 11:03
Opět se zde nerozlišuje kontejner a formát komprimace. Žádný standard jako takový neexistuje. Nahrávka z DVBVieweru je zřejmě transport stream se všemi PIDy a to Nero nezkousne. Tento moloch má mnoho a mnoho dalších omezení.
1. Můžeš někde dát kratičkou nahrávku já zkusím jak z toho udělat MP4, což je formát co Neru svědčí nebo
2. Zkusit si sám MKVToolnix, vyházet nepotřebné PIDy jako ECM,EMM,titulky atp. a zkusit jestli Nero polkne kontejner MKV

Pořád je to HEVC, ale v různých kontejnerech.
Foolproof (2713)|11.11.2018 11:34
Nyní jsem pro zajímavost nahlédl do manuálu DVBVieweru a je to tak. Nahrává originální stream.
Citace:
[FONT=Verdana] [/FONT]With DVB the original stream is saved to your harddisk, it is not modified in any way.
krystof90 (22)|11.11.2018 13:35
Já jsem dříve normálně Nerem nahrávky zpracovával, tedy staré DVB-T a fungovalo vše ok. Teď mám další problém zjistil jsem, že pokud nahrávku přehrávám na PC např. v programu MPC-HC (x64), ale zkoušel jsem i jiné přehrávače KODI, Power DVD, tak se video trochu kouše. Nejlépe je to vidět, když běží titulky vodorovně zprava doleva, jejich pohyb není plynulý, ale trhaný. Tak nevím jestli není problém u TV karty (TBS 6281SE Dual DVB-T/T2 BDA Tuners), jinou nemám, abych to vyzkoušel. Koupil jsem ji přes e-shop, nevím jestli ji mám vrátit (mám ještě na vrácení týden), nebo bude problém u všech karet stejný? Na začátku záznamu je vždy 1,2 vteřiny šedá obrazovka pak to zmizí, to samé se děje, když posunu video na jinou pozici. Taky to kostičkuje (ale jen pokud posunu záznam). Zkoušel jsem také přehrát video v mobilu (přes protokol smb) a tam se to trhá vůbec. Tady přikládám kousek nahrávky. Potřeboval bych zjistit jestli je problém u TV karty nebo jinde. Díky
https://uloz.to/!Ryld1DhZANoF/2018-11-09-18-44-01-ct-24-hd-t2-interview-ct24-host-martin-netolicky-cssd-mistopredseda-stra-ts#_ga=2.149577206.1575187353.1541938412-662792473.1533540176
Foolproof (2713)|11.11.2018 14:14
Ta nahrávka je naprosto v pořádku.



Hraje také naprosto bez chyby, takže já bych tipl na slabší PC, dej parametry, hlavně gr.kartu, asi neumí hardwarové dekodování.
Chybu v příjmu bych nehledal.
snap008.png
krystof90 (22)|11.11.2018 17:35
Mám asi 4 roky starý počítač:
MB: https://www.czc.cz/asus-m5a99fx-pro-r2-0-amd-990fx/111866/produkt
CPU: https://www.czc.cz/amd-vishera-fx-8350/116666/produkt
GK: https://www.czc.cz/msi-n760-tf-2gd5-oc-gaming/132069/produkt
RAM: https://www.czc.cz/kingston-hyperx-pnp-8gb-2x4gb-1600-ddr3_2/90708/produkt

Neříkám, že by to bylo nějaký strašný, ale trochu se to kouše, normálně si toho člověk moc nevšimne, ale když jdou titulky tak je to vidět. Zkoušel jsem to i na tom mobilu přes protokol smb spuštěno ve VLC tam se to úplně zasekne, ale třeba když to pustím třeba v Kodi tak tam je to lepší. A jak by se to teda dalo převést do toho mp4. v tom MKVToolnix jsem nikdy nedělal. Díky
Foolproof (2713)|11.11.2018 17:59
Hm.. na tom PC by to mělo jet jakž takž.
MKVToolnix je jednoduchý, je to i česky, vložíš soubor, dáš multiplex a vyleze ti MKV, to nevím, jestli Nero sežere, ale je to v prvotní kvalitě. Ten druhý zvuk nepotřebuješ, takže zrušíš zatržítko.
MP4 Nero sežere určitě.
Zkus AviDemux - nastav tak, jak to vidíš na obrázku a můžeš pokračovat v Neru.

[ATTACH=CONFIG]34912[/ATTACH]
snap009.png
krystof90 (22)|11.11.2018 19:16
Tak jsem naistaloval ten AviDemux vložil jsem video, ale když ho v tom AviDemux spustím tak mi nejde zvuk. Nastavil jsem ten výstupní formát na MP4 Muxer a dal uložit. Když spustím ten vytvořený soubor tak mi nejde zvuk. Mě to v tom NERU funguje, akorát mám posunutý zvuk od obrazu.
2018-11-11.png
Foolproof (2713)|12.11.2018 01:41
Máš pravdu, nějak to nezvládá.
Takže ten TS do Nera dostaneš? Zkus to MKV, jak píši výše.
krystof90 (22)|12.11.2018 18:05
Ten MKVToolnix mi nejde stáhnout, antivir Norton mi hlásí, že tam je vir.
Ten TS do Nera dostanu, akorát mám posunutý zvuk oproti obrazu.
2018-11-12.png
Retiree (659)|12.11.2018 19:00
Zkus DVBViewer Video Editor od Hackbarta. Mě nezaujal, spíš naopak, ale za odzkoušení nic nedáš...
fox (222)|12.11.2018 19:40
Ahoj,
skusal som ten subor na staruckom Q6600 s 4 GB RAM a Radeon X1650 (system na SSD, subor na HDD) a ide to celkom v pohode v MPC aj VLC. Pri preskakovani sa sice na zlomok sekundy obraz zadrhne (s VLC menej), ale dalej ide synchronne a bez problemov. Zatazenost v priemere cca 50-60 % (cely system; casto aj menej, VLC zatazi o nieco viac). Skusil som aj PotPlayer - tam sice trva otvorenie suboru o nieco dlhsie, ale preskakovanie je okamzite (zataz systemu je ale asi o 10 % vyssia).
Foolproof (2713)|13.11.2018 14:39
toKrystof

Nevím, odkud jsi ten MKVToolnix stáhl, Norton ti píše, že už celých 5 uživatelů na světě:-?:-?:-?:-?:-? to má. Vypadá to, že máš zapnutou heuristiku, té se jeví každý neznačkový software jako vir, výsledek zrůdných komerčních systémů......
MKVToolnix stáhlo podle HP zatím několik desítek:-R:-R milionů lidí.

https://www.videohelp.com/download/mkvtoolnix-64-bit-28.2.0-setup.exe

Jinak je to crossplatform program jede to myslím i na Mandrivě a podobných exotech.

Výsledný zmuxovaný MKV si přehrej, kdyby ten zvuk byl posunutý, ovšem netuším proč by měl být, tak si ho pomocí funkce delay u toho zvuku posuň a remuxuj znova, je to otázka minut, jede to velmi rychle.
Pokud se i toto bude v Neru rozjíždět, tak je to prostě Nerem a Uninstal na místě, jako já asi před 10ti lety.
Placky už se stejně nepoužívají, když tak IMGBurn, ten umí všecko a zadarmo.

Já používám neoficiální CyberlinkPowerDirector.........
Foolproof (2713)|13.11.2018 17:27
Zaujalo mě to a udělal jsem:

MKVToolnix multiplex do MKV s tím, že jsem odstranil ten jeden mono zvuk, který si zřejmě AviDemux nevím proč vybral a kde je ticho.
Toto MKV v AviDemuxu už funguje i se zvukem, dá se tedy jako kopie streamu uložit v jakémkoliv kontejneru. Samozřejmě i postříhat.
Nero může do důchodu, programy jsou zdarma a česky.
krystof90 (22)|13.11.2018 22:12
Tak jsem to nainstaloval z toho tvého odkazu a tentokrát v pohodě. Udělal jsem multiplex do MKV a zkusil v tom AviDemuxu a tam sice jde zvuk, ale obraz je hodně zpožděný, zdál se mi jako zpomalený. Pak jsem to zkoušel v tom Neru a tam to kupodivu tentokrát funguje. Koukal jsem se do Media info a Nero z 50FPS udělá 25FPS prokládaně, ale to je asi formát pro Blu-ray. Kouklal jsem ještě nato MKV v Media info a nevím proč to má variabilní počet snímků - tam je Frame rate 49.941FPS? Jinak díky moc jsi mi pomoh.
2018-11-13.png
Foolproof (2713)|14.11.2018 00:36
Nic variabilního tam není, jenom vzal počet snímků a podělil časem, výsledek je počet snímků za 1 sec.:-)

Asi máš i jiný AviDemux:-I

BluRay má normy pro 1280x720 u PAL 50 FPS progresivně a 1920x1080 50 FPS interlaced, tedy 25 reálných snímků,
25 FPS prokládaně by znamenalo 12,5 reálných. Tedy mělo by to ukazovat 50i.:-R.
Ovšem HEVC na BluRay nedostaneš, jedině když to konvertuješ do MPEG4 AVC - H.264, což asi Nero udělá po autorizaci, ale je to krok zpět.
krystof90 (22)|17.11.2018 12:20
Tak jsem zkoušel vytvořit v Neru ten Blu-ray, bohužel výsledek mě moc nepotěšil ta kvalita nic moc, hlavně když dole jedou titulky tak je to takový rozmazaný, schválně jsem to uložil na uložto. https://uloz.to/live/!ADhNwjFWiSek/00000-m2ts
Další problém s tím Nerem je ten, že dříve, když jsem zpracovával soubory nahraný v AVC (starý vysílání DVB-T), tak mě Nero zachovalo velikost datového toku - například záznam necelých 3 hodin zabral cca 10GB takže se mi na disk vešlo cca 7 hodin. Teď, když přidám video v HEVC do projektu Nero nastaví maximální datový tok (40000kb/s) tak mi zabere 45min 14GB a to je sakra rozdíl. Jde to stáhnout na 14000kb/s, ale pořád to je hodně. Takže jsem z toho celkem zklamanej. Co se týče toho AviDemux mám verzi 2.7 64bit. Jak jsem psal, když tam nahraju soubor mkv tak se mi rozjíždí obraz a zvuk, když dám uložit tak ale výsledek je ok. Zkoušel jsem si na TV pustit v Kodi nahrané video a stejně se mi zdá, že se to trochu kouše.
Foolproof (2713)|17.11.2018 14:25
V tom Neru ti uniká to, že mu předkládáš sofistikovanější a více komprimovaný formát, aby jej převedl do méně komprimovaného, aby byl s BR kompatibilní. Pokud se má alespoň pokusit zachovat kvalitu HEVC, nezbyde mu nic než zvýšit datový tok.Zkus z toho udělat DVD a budeš mít plný disk:-D
Zkus se podívat do nastavení toho nahrávání, jestli se nedá vypnout nahrávka toho PIDu s tím debilním zvukem, potom by fachal i TS.

To KOdi je kde? V TV nebo jinde ?

XMediaRecode umí oba zvuky, dá se v tom i stříhat, na řídícím snímku a uloží to nezměněné nebo cokoliv.

[ATTACH=CONFIG]34919[/ATTACH]
snap010.png
krystof90 (22)|17.11.2018 21:30
Mě na tom štve, že to video neběží plynule - je to vidět na těch titulkách jak jsem to video dal na to Uložto. Je to takový rozmazaný. Jestli není něco špatně v tom nastavení.
V nastavení toho nahrávání mám nastaveno, aby to ukládalo všechny audio stopy, protože někdy vysílají v AC-3.
To Kodi mám normálně na PC a mám to propojené HDMI kabelem s TV.
XMediaRecode je něco podobného jako AviDemux? Říkal jsi, že v tom AviDemux ti to fungovalo ok.
2018-11-17 (1).png 2018-11-17.png
Foolproof (2713)|18.11.2018 15:35
XMediaRecode je zdarma, je třeba vyzkoušet, já navrhuji takové programy, ve kterých jde odstranit reklamy a umí HEVC.
V DVBT2 ti zatím AC3 nehrozí, používá se AAC a to myslím zůstane.
V DVB Vieweru máš možnost měnit TS na něco jiného a také vypnout ty všechny audia, vyzkoušej.
Pokud je Kodi na PC, tak vyzkoušej https://www.videohelp.com/software/Kodi-DSPlayer, dokáže na rozdíl od normální verze využít DirectShow.
Pouze vystříhat reklamy a uložit ve stejném formátu, stejný datový tok atd. tedy kopie audia i videa. Musí to jet.
krystof90 (22)|18.11.2018 18:07
Mě se nechce pořád něco přeinstalovávat. Zkoušel jsem to ještě jednou, nahrál jsem si fotbalový utkání a tam se to kouše hodně (v tom Kodi). Co se týče toho Kodi pouštím si přesto filmy (Stream Cinema) a jsem s tím zpokojenej mám to vyladěný, akorát mám problém se zvukem, trochu se mi rozjíždí zvuk v tom doplňku Stream Cinema tak ho mám zpožděnej o 0,375s. Tak jsem přemejšlel jestli tu kartu nemám nakonec vrátit, když jsou s tím takový problémy (TBS6281 SE PCI-E DVB-T2/T/C Dual Tuner Card), jestli ta karta není nějaká špatná. Tam na tom webu toho prodejce píšou, že všechny karty využívají LAW filters cili externi kodek. Nevím jestli se dají sehnat karta s hardwarovým kódováním? Už na to vrácení ale nemám moc času v úterý to bude 14 dní. Potřeboval bych zjistit jestli ta karta je v pořádku nebo ne.
Foolproof (2713)|19.11.2018 14:17
Nevím co je to za web, kde se píše, že ta karta používá nějaké kodeky a dokonce LAV, které nesmějí být využity komerčně. TV karta nic nedekóduje, stará se o demodulaci atd. atd. dokonce i ten DVBViewer, když nahrává nic nedekóduje, ukládá stream tak jak je. Dekódování proběhne až ve fázi, když to chceš zobrazit, no a o to se stará DVBViewer, bez ohledu na kartu.
Přeinstalace u DSPlayeru se nekoná, je to upgrade Kodi jako kterýkoliv jiný, přidává využití DirectShow, ničeho jiného, jako jsou knihovny apod. dr nedotkne. Tam lze potom přiřadit kterýkoliv kodek, třeba i ten LAV. Jinak jsou kodeky přiřazovány podle svých meritů, které to jsou se dá zjistit. Kodi to nedělá, má vlastní, nic moc.
Jak jsi zjistil, že delay zvuku je ausgerechnet 0,37 s netuším, sám bych to asi nedokázal na setinu vteřiny. Pravděpodobně máš Kodi blbě nastavené, nejspíš synchronizaci. Delay zvuku lze samozřejmě nastavit, pokud je to furt stejné a dát použít globálně.
krystof90 (22)|19.11.2018 20:18
http://www.olmi.tv/d/tbs6281-se-pci-e-dvb-t2-t-c-dual-tuner-card-1000851/?section=comments
možná jsem to špatně formuloval.
A nemůžou přitom ukládání streamu tam vzniknou nějaké chyby třeba vlivem špatného signálu nebo špatnou demodulací? (nerozumím tomu tak se jenom špatně ptám).
K tomu DSPlayeru - takže to Kodi, který mám teď nainstalovaný (verze 17.6 Krypton) tak tu nechám normálně nainstalovanou a nato nainstaluju tu Kodi DSPlayer 17.6 [89.2MB] [Win] a zůstanou tam všechny repozitáře, doplňky a nastavení jak to mám teď?
To jsem zjistil tak, že jsem si pustil českej film zkoušel jsem to posouvat až se mi zdálo, že to je ok. Samozřejmě nemusí to bejt přesně, je to jenom odhad, tu hodnotu mám nastavenou na 0,37. Jinak to pouštím přes AV Receiver mám to propojené HDMI kabelem a nastavený průchod zvuku (v tom Kodi). Je zajímavé, že to dělá ten Stream Cinema, když si pustím video z hdd tak to je ok.
Ještě jsem dneska zkoušel v tom Kodi webserver toho dvbwieweru a pokud spustím program v dvbt tak jde ok, ale dvt2 se nehorázně kouše.
Foolproof (2713)|20.11.2018 13:42
No vyjádření je v diskuzi, ne u popisu karty. LAW filters neexistují, jmenují se LAV, to by pan admin mohl u prodejce vědět a ty využívají grafickou kartu pro hardwarové dekódování. Aby hardwarově dekodovaly, musí se jim to nařídit. Lze vyzkušet varintu:
.[ATTACH=CONFIG]34922[/ATTACH]

nebo variantu

[ATTACH=CONFIG]34923[/ATTACH]

Toto ovšem nelze v Kodi, upgrade do DSPlayeru se knihoven nedotne, ale umožní libovolně si upravit přehrávání.
DSPlayer také umožní použít jiný renderer, prakticky libovolný, ale MADVR lze nastavit a ovládat pomocí shortcuts v různých profilech, např. pro StreamCinema, YouTube atp.

[ATTACH=CONFIG]34924[/ATTACH]

Pokud máš tu kartu v PC, asi bych vynechal DVBViewer a věnoval se nějakému TVHeadEndu v Kodi, návod je třeba na http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-zakladni-konfigurace-tvheadendu-pro-dvb-t-t2
snap011.png snap012.png snap013.png
krystof90 (22)|25.11.2018 20:56
Tak jsem zkoušel obě varianty nastavení LAV a u obou docházelo k občasnému trhání obrazu, nejvíce to bylo vidět na pohybujících se titulcích. Schválně jsem to pouštěl na TV v MPC-HC nastavil jsem obě varianty. Zkoušel jsem sehnat na internetu nějaké video (abych si ověřil jestli to bude dělat i z jiného zdroje) ve stejném formátu, ale našel jsem jen bez pohybu a tam to vidět není. Tak už nevím co s tím.
Foolproof (2713)|26.11.2018 13:11
Zkus to přehrát v jiném playeru, abys eliminoval různé vlivy, např. CyberlinkPowerDVD, ten má svoje kodeky.
krystof90 (22)|26.11.2018 20:43
Zkoušel jsem to v tom CyberlinkPowerDVD (mám verzi 14) na TV a je to pořád stejný trochu se to kouše.
Foolproof (2713)|27.11.2018 13:16
Takže nezbývá než asi vyměnit TV. :-EPřepne ti na správné FPS ?
V Kodi je dobré mít vypnuté přizpůsobení přehrávače k TV, musí to být naopak, TV se musí přizpůsobit playeru.
krystof90 (22)|2.12.2018 18:50
Já to mám v tom Kodi nastaveno protože se mě kousaly filmy ve Stream Cinema - jsou uložené ve 24fps a když jsem měl nastaveno natvrdo 50Hz tak se to kousalo, teď když se TV přepne na 24Hz tak to běží naprosto plynule. Když si pustím tu nahrávku z karty tak se TV přepne na 50Hz - to by mělo odpovídat 50FPS.
krystof90 (22)|30.12.2018 17:49
Teď o Vánocích jsem to ještě zkoušel a zjistil jsem, že problém se zpožděným obrazem v Kodi nastává při změně obnovovací frekvence obrazovky, kterou mám v Kodi povolenou. Když pustím film např. rip z Blu-ray disku, který je uložen 24fps, tak se obrazovka TV automaticky přepne na požadovanou frekvenci a po této změně dojde ke zpoždění obrazu. Pokud změnu obnovovací frekvence nechám vypnutou, zdá se mi, že obraz je ok. Zkoušel jsem i jiný přehrávač MPC a tam to dělá taky. Zkoušel jsem i jinou televizi taky Samsung a je to stejný. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky