Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: TV karta TBS

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s TV kartami od firmy TBS. Chtěl bych si koupit kartu pro příjem DVB-T2 - konkrétně pro slot PCIe. Našel jsem pouze od firmy TBS na serveru olmi.tv a nevím jak jsou tyto karty kvalitní. Měl bych zájem o TBS6281 SE PCI-E DVB-T2/T/C Dual Tuner Card. - http://www.olmi.tv/d/tbs6281-se-pci-...-card-1000851/
    Doposud jsem měl tv kartu od Averu - AVerMedia H727 PCIe Hybrid DVBT HDMI Capture Device. Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2005

Používám TBS6680 (DVB-C) asi 4 roky... Řekl bych, že hardware firma Turbosight umí, horší to je, alespoň podle mé zkušenosti, se softwarem a ovladači. Doporučuju navštívit a projít fórum TBS.

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Díky za odpověď, koukal jsem se na to fórum, i když neumím anglicky tak jsem něco hodil do překladače a píšou tam něco o problému s návratem z režimu spánku - https://www.tbsdtv.com/forum/viewtop...t=24709#p52768. Tak nevím, právě probuzení počítače z režimu spánku často využívám, aby s tím nebyly nějaké problémy. Jak jsem psal moc jsem toho v českém e-shopu nenašel, nevíte někdo o nějakých kartách pro příjem DVB-T2 pro rozhraní PCIe. Ještě bych se chtěl zeptat na té mé staré kartě - https://www.avermedia.com/cz/tv_more...er3d_capturehd asi DVB-T2 nepůjde - výrobce uvádí pouze DVB-T díky.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2005

Asi to platí stále: HW umí, ovladače řeší dodatečně se zákazníky. I když je zástupce firmy (nick steven)velmi vstřícný, chce to pevné nervy a výdrž. Ten problém s probouzením z hibernaci byl asi zcela lokální, s hw asi nesouvisel...
    Netuším, k jakému účelu kartu sháníš, ale namísto drahé interní doporučím USB tuner Astrometa, umí DVB-T/T2/C/FM (případně dle potřeby i dva a víc) a k tomu vhodný software (např. DVBViewer). Na kus drátu (přiložená anténka) chytám všechny tři přechodové muxy z vysílače Chomutov (Jedlová hora), jinak standardně nahrávám DVB-T z kabelu UPC.
    Na AliExpress se nabízí pod různými názvy za cca 20 USD.

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Kartu sháním k záznamu volně šiřitelného DVB-T2 vysílání. Myslel jsem, že karty do slotu PCIe jsou kvalitnější, přece je tam víc místa lepší chlazení... . Ideální by byla karta se dvěma tunery. Divím se že jsem nenašel kartu od firmy Aver. Jinak díky

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Ještě bych se chtěl zeptat než si nějakou kartu koupím, zda je lepší koupit kartu do PCIe (so se týče kvality obrazu, stability...), nebo stačí přes USB. Já jsem dříve nějaké DVB-T tunery přes USB měl a zdál se mi lepší obraz u těch PCIe. Jinak jak jsem psal uvažuji o http://www.olmi.tv/d/tbs6281-se-pci-...-card-1000851/ nebo https://www.alza.cz/avermedia-tv-td310-d4026110.htm Díky

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2005

Určitě tu jsou k odpovědím povolanější, nicméně

1. Dle mých znalostí není důvod, aby byl při dostatečném signálu na USB donglu obraz méně kvalitní, externí tunery jsou funkčně zcela rovnocenné interním
    2. Interní (PCIe) tuner patrně dokáže pracovat se slabším signálem oproti USB donglu, těžko jej ovšem využiješ ve spojení s notebookem...
    3. Při výběru tuneru TBS bych zvážil možnost, že většina stanic v HD rozlišení bude kódovaná, hledej tuner s CI slotem. Případně zvaž tuner pro více DVB standardů

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Karty Aver pro DVB-T2 jsou, viz např. https://www.czc.cz/avermedia-tv-tune...192109/produkt , https://www.czc.cz/avermedia-tv-hybr...213816/produkt , Aver má i nějakou PCIe kartu, zkusil bych důkladně projít jejich web
    Ke kartám TBS:
    Zkoušel jsem dlouhodobě TBS 6280, 6281, 6281SE a 6285 na Win7x64, Win8.1x64 a Win10x64.
    Souhlasím s Retiree, že jde o výborný HW, sám jsem na žádné problémy s ovladači nenarazil. Ke kartám je možno volně stáhnout TBSViewer, což je klon DVBVieweru pro karty TBS. Funguje bez problémů, se sledováním i nahráváním TV pořadů žádný problém. TBSViewer i DVBViewer vyžadují LAV filter, DVBViewer ho nabízí rovnou při instalaci.
    Dle vlastní zkušenosti považuji karty TBS za výrazně lepší, než jsou Avery.
    Otázkou do budoucna je zakódování některých stanic, zatím si myslím, že to není až tak žhavé, při neochotě diváků za cokoli platit si asi řada stanic bude moc rozmýšlet, co s tím, o úbytek diváků samozřejmě nestojí
    Naposledy upraveno uživatelem JirkaH: 09-10-2018 v 10:35 Důvod: oprava

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Díky za odpověď, koukal jsem, že ty karty s CI slotem jsou dost drahé, nevím jestli to za to stojí ta investice snad ty programy co jsou volně šiřitelné teď budou i v t2 siti. Ještě jedna hloupá otázka. Doteď jsem používal kartu od Averu AVer3D CaptureHD H727 3D
    není možné, aby karta v budoucnosti např. aktualizací ovladačů uměla i T2? Na to je potřeba hardwarová podpora přímo na kartě? Díky

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Karta AVer3D CaptureHD H727 3D nikdy DVB-T2 umět nebude. To by podporu pro DVB-T2 musela mít již v hw, a to nemá.
    Pokud jde o kódování vysílání DVB-T2, sám jsem zvědav, jak to bude. Mám v kompu 6281, manželka má 6281SE, takže až dojde na kódování, budu to muset řešit. Zatím jsem se s tím nezabýval, ale existují USB čtečky karet, tak doufám, že to co máme a funguje nebudu muset poslat do křemíkového nebe a koupit nové.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2005

Co se týká zachování FTV HD stanic v DVB-T2, nebyl bych tak optimistický. Podobně i s použitím externích čteček, např. v DVB Vieweru Pro je v Nastavení také položka Externí CI (experimentální), zdá se, zatím, stále nefunkční. Při hodnocení vyšší ceny bych také zvážil, že současné karty bývají univerzální, pro příjem ve všech DVB standardech (případná změna poskytovatele)

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Tak jsem byl už rozhodnut, že si koupím tu TBS 6281 SE a na foru zive sem našel, že má menší citlivost než USB karty https://m.zive.cz/poradna/dvb-t-kart...nsultanswers=1 tak nevím jestli je to jen špatný kus nebo je to problém těchto karet?

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

Nováček
    Registrace
    Sep 2018

Tak jsem zakoupil tu TBS 6281 SE. Instalace proběhla v pohodě, akorát nemůžu přijít na to jak v dvbvieweru vyhledám DVBT2 kanály. Když dám vyhledávání kanálů, tak tam nemám v části dostupné typy příjmů vůbec DVB-T2, je tam jenom dvb-t?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2005

DVBViewer při skenování/ladění kanálů nerozlišuje T od T2, obvykle celý (nebo téměř celý) kanál/multiplex je ve stejném standardu T nebo T2. O jakou stanici resp. o jaký standard se jedná lze mj. zatím poznat podle názvu stanice - vysílání v DVB-T2 na konci názvu stanice obsahuje koncovku T2.
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: hhh.PNG 
Zobrazení: 257 
Velikost: 118.0 KB 
ID: 34901

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Tv karta
    Od nomadm v sekci DVB-T
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 04-11-2015, 12:29