Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas 16

Chainslaw (149)|5.9.2018 09:42
Zdravim (po case)

Testuje tu niekto Vegas pro 16 ?
Jedna sa mi o novu integrovanu funkciu vylepsenej stabilizacie - ci je lepsia nez Mercalli V4.
boumis (40)|7.9.2018 22:51
Ahoj,
jako uživatel VP13 jsem "ustál" pokušení přechodu na VP14 i VP15. Teď mám nainstalovanou šestnáctku (30-denní trial), protože mě zaujaly ty propagované (nové?) funkce v čele s (novou, přepracovanou) stabilizací obrazu.
Po půlhodině nastavování parametrů jsem nedokázal ustabilizovat jeden několikavteřinový klip tak dobře, jako se mi to povedlo v Resolve Free na v podstatě tři kliknutí. A když jsem zkusil ten samý klip stabilizovat ve "starém" VP13, který sice nemá tolik možností nastavení jako ve VP16, jen v podstatě tři předvolby, vypadalo to mnohem lépe než mé "šestnáctkové" pokusy, ale rozhodně pořád ne tak dobře, jako klip stabilizovaný ve free verzi DaVinci Resolve.
Neberte mé dojmy jako bernou minci, provozuji totiž Vegas na opravdu starém železe (I. gen. Intel Core i7-860, RAM DDR3 16 GB a grafika Radeon HD7950), ale Vegas se mi i mnohem častěji zasekává a např. několikavteřinové "zmrtvení" při přechodu z fullscreen náhledu zpět do prostředí editace mě taky nějak zvlášť netěší.
Zatím tedy mám pocity rozporuplné, i když některá vylepšení uživatelského rozhraní jsou vítaná. Ale nevím, jestli to stojí za upgrade v ceně 199 EUR. A DaVinci Resolve 15 Studio lze pořídit za 299 USD, i kdyby jej měl člověk používat jen jako trochu "předimenzovaný
plugin" pro barevné korekce a stabilizaci obrazu... Samozřejmě s výše uvedeným hardwarem je utopií pracovat v Resolve svižně a s plynulým náhledem, ale několik desítek záběrů jsem už v něm "offline" stabilizoval, upravil barvy, vyexportoval a použil pro střih ve Vegasu. Kostrbaté, ale použitelné (samozřejmě, akceptovatelné jen pro amatérské užití, kde čas není prioritou).
Já Vegasu fandím, pracuji v něm už dlouho (i když jen pro hobby účely), ale pořád čekám, kdy přijde s nějakým opravdu zásadním pokrokem.