Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Set-top-box s dvbt-2 a HBBTV

Tomi71 (189)|20.8.2018 16:15
Ahoj všem, hledám set-top-box s dvbt-2 pro rodiče-seniory, který umí i HBBTV k jejich TV, ale moc se jich tedy najít nedá. Má s tím někdo zkušenost? Proč je tak malý výběr? Našel jsem dražší, který je novinka, je to satelitní přijímač, ale je tam uváděné že je to i pro dvbt-2, tak nevím:
https://www.parabola.cz/clanky/6244/gosat-gs-7075comboi-prvni-kombinovany-prijimac-skylink-ready-s-podporou-hbbtv-a-hevc/

A pak levnější, ale ten nemá dobré hodnocení zrovna na fungování HBBTV v tomto přístroji, bylo to i v testu na idnes.cz
https://satelitni-prijimace.heureka.cz/alma-ihd/?ppcbee-adtext-variant=ETA_1&gclid=CjwKCAjwzenbBRB3EiwAItS-u1slRoyP6eHza7rd_QlZ8XfO52kYSi6cxSFcHLdn3GWl6RPI0B2hmxoCh0MQAvD_BwE#

Rodiče mají starší ještě stříbrnou plazmu 97 cm Panasonic a satelit přes Skylink a v kuchyni pak menší LED TV Philips 61 cm, kde mají pozemní vysílání, takže hlavně tam potřebují nový set-top-box než v září vypnou programy ČT. Štve je čím dál víc, že se někdy nedá na co dívat a chtěli by si pořizovat záznamy nebo podívat se zpětně na některé pořady v ČT či na Primě. Ten první přijímač by mohli mít k té plazmě a šel by jim i satelit i dvbt-2 v jednom přístroji? Díky
Ivo Mašek (10205)|21.8.2018 20:36
Pokud výrobce nelže, je to vynikající přijímač. ... ale nic není tak jednoduchý:

[ATTACH=CONFIG]34850[/ATTACH]

Je to na tobě.
gosat1.jpg
Tomi71 (189)|22.8.2018 07:39
ok, díky, máš na mysli ten Gosat, že? No s rodiči jsem probíral, k té malé TV pouvažují, jestli to má smysl nebo jim bude stačit základní od EMOSU, co jim nabízí satelitní technik, který jim dělal satelit v minulosti, novou TV určitě ne. No a u té větší plazmy zvažují, jestli to má také smysl ten dražší, když má TV cca 10 let, možná i více.
Ivo Mašek (10205)|22.8.2018 08:33
Ano, myslím ten GOSAT. Papírově špatný vůbec není, spíše naopak. Ta cena tomu také odpovídá.
Ono by to chtělo si popovídat s někým, kdo ho má. Vzhledem k oněm dvoum názorům, které si odporují. A nebo koupit a v případě, že by nepracoval správně, využít toho času k vrácení zboží.
Lumca_1 (218)|22.8.2018 09:05
Ten Gosat v žádném případě nebrat! Doporučuju si nastudovat různé diskuse kde se tento probíral!
Tomi71 (189)|22.8.2018 10:38
díky, právě že když jsme zadal do vyhledávání tady na fóru, tak mi nic nenajelo.. a je to celkem novinka ne?
Lumca_1 (218)|22.8.2018 14:21
Až taková novinka to není. Ovšem není jen toto fórum kde se probíral, i když i tady o něm někdo v některém vláknu psal a nebylo to moc lichotivé, snad ho dokonce v zákonné lhůtě vracel. Ono celkově ty Gosaty stojí za starou belu, vzpomínám si na jejich první combo GS8010 z roku 2009 a jaké s nim byly problémy. A hlavně kolik jsme jich dodavateli vraceli. Od té doby Gosat nikdy!
Tomi71 (189)|22.8.2018 16:50
NO já jsem v patře a mám jen satelit přes Skylink, dvbt nemám, nejsem připojený na anténu. A k satelitu mám starší Gosat 7050 Hdi a funguju normálně včetně nahrávání na pevný disk...
Tomi71 (189)|23.8.2018 12:04
Tak do toho zatím nepůjdou, ani jeden přístroj není oka od toho Gosat to už není moc k Technisat, ale ten už je za 4 litry, ten je prý vynikající, ale to k té malé TV do kuchyně je zbytečně velká investice. To spíš by uvažovali o jiném satelitním přijímači k plazmě v obýváku, kde by bylo hbbtv (vedle Tv je wifirouter), tam zase to dvbt-2 nemá cenu, tam jen při výpadku satelitu, to se nevyplatí. Ještě mně napadá jestli by byly nějaké krabičky v Číně levnější, ale tam hledat hbbtv nevím...
bastlir (3245)|27.8.2018 11:50
Při poměrně rozšiřující se nabídce stb pro DVB-T2 (H265) stále nemohu najít ten, který by splňoval všechny mé požadavky. Tedy pokud bych nechtěl jít do comba, což nechci. Tak jsem zatím na zkoušku koupil Emos a dvoutunerovou Teslu. Ta Tesla mimochodem má překvapivě docela slušně citlivé tunery, ale jak je to u této značky snad příslovečné, vždycky se tam najdou nějaké kraviny či nedodělky, které tomuto výrobku brání označení za výborný.
Tomi71 (189)|29.8.2018 11:54
Ahoj, mohl by jsi hodit link na tu Teslu, příp. ten EMOS? Díky

[QUOTE=bastlir;535081]Při poměrně rozšiřující se nabídce stb pro DVB-T2 (H265) stále nemohu najít ten, který by splňoval všechny mé požadavky. Tedy pokud bych nechtěl jít do comba, což nechci. Tak jsem zatím na zkoušku koupil Emos a dvoutunerovou Teslu. Ta Tesla mimochodem má překvapivě docela slušně citlivé tunery, ale jak je to u této značky snad příslovečné, vždycky se tam najdou nějaké kraviny či nedodělky, které tomuto výrobku brání označení za výborný.[/QUOTE]
Tomi71 (189)|29.8.2018 13:31
Díky, tak příp. napiš tvé první zkušenosti, zajímal by mně rozdíl, zatím bych šel asi do Emosu od našeho technika. Musím mrknout, co má Tesla navíc oproti Emosu.
bastlir (3245)|29.8.2018 14:38
No rozhodně druhý tuner!

Ale nemohu si pomoct, linuxové prostředí je linuxové prostředí. Jenže to je o jiných penězích.
Tomi71 (189)|30.8.2018 07:57
Jo, už jsem taky zjistil, jen ty recenze uživatelů jsou rozporuplné na funkčnost-provoz Tesly.
bastlir (3245)|30.8.2018 09:46
Tak já si recenze uživatelů přečtu také, ale beru to s určitou rezervou. Recenzi často píše nějaký trotl, který od přístroje za pár stovek očekává služby jako od přístroje za pár tisíc. Osobně se z těch levnějších přikláním k té Tesle pro její dva citlivé tunery a očekávám od výrobce nějakou aktualizaci lepšího FW.
bastlir (3245)|30.8.2018 09:55
Když jsem pro sebe vyhledával DVB-T2 (h265) STB se dvěma tunery, s nahráváním editovatelného videa, s HbbTV a Sambou, CEC, věřte-nevěřte, mimo comba se satem jsem nenašel. Přitom každý výrobce zařízení s LAN konektorem do FW cpe internetové rádio. Osobně neznám nikoho, kdo by jej přes stb poslouchal.
Tomi71 (189)|31.8.2018 08:06
Já taky nechci zázraky, hlavně když půjde ok a budou moct rodiče nahrávat i když původně jsme chtěl to hbbtv aby se jen podívali do archívu čt a podobně. Mně zarazilo jen tohle:
• Tupý ovladač
• po hodině provozu se enormně zahřívá a zatuhne. Nelze vypnout ani zapnout. Musí se vytáhnou ze zástrčky. Toto se po pěti minutách opakuje. Při nastavování v menu po chvilce zatuhne. Opět nelze normálně vypnout.

Pokud ty takové negativní zkušenosti nemáš, tak do toho půjdu taky... a vyzkouším
bastlir (3245)|31.8.2018 08:53
Pokud by to bylo jednou za delší čas, asi je to normální, neboť občas zamrzne i Linux. Ale v tvém případě to vypadá na nedoinstalovaný FW či jeho chybu. Ještě mě napadá .... nemáš zapnuté napájení antény (5V), která nemá zesilovač?
Tomi71 (189)|31.8.2018 10:48
Sorry asi jsme se nepochopili, zatím ho nemám, tohle je zkopírované z jedné uživatelské recenze. Proto jsme chtěl tvé zkušenosti, jestli do toho jít, jestli se ti to nestalo taky.
bastlir (3245)|31.8.2018 14:00
Osobně obecně doporučuji dvoutunerový STB, aby ses (rodiče) mohl dívat na jeden kanál a jiný nahrávat. V opačném případě na co se díváš, to i nahráváš.