Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s výběrem projektoru

kmeto88 (14)|17.8.2018 22:40
Ahoj,
Nevím si rady s výběrem projektoru pro domácí sledování. Můj problém je v umístnění, kdy projektor bych chtěl mít pod stropem cca 30 cm a plátno tak 80 cm od stropu a teda nebude vertikálně v ose. Vzdálenost od plátna 3 m a plátno o velikosti 92''. Původně co jsem četl jsem chtěl DLP technologii, ale asi nejspíš kvůli minimálnímu posuvu čočky to bude chtít asi LCD. Cena +- 25000kc jestli by se dalo něco vybrat. A taky chci aby byl 3D, jelikož TV již moc nekoupím.
Všem děkuji, za případnou pomoc.
riddle (108)|25.8.2018 14:16
[QUOTE=kmeto88;535026]Ahoj, tak že by jsi měl projektor od plátna ve vzdálenosti 3m? A jak daleko budeš sedět? Jinak co nějaké okno atd? Jinak určitě by se dalo něco vykutit v dané cenové relaci. S ohledme na možná složitější umístění to musí být optimálně projekce s lens-shiftem aby se stím dalo dělat spoustu věci. Můžeš postnout nějaké foto jak to tam budeš mít?

díky [/QUOTE]

Ahoj, tak že by jsi měl projektor od plátna ve vzdálenosti 3m? A jak daleko budeš sedět? Jinak co nějaké okno atd? Jinak určitě by se dalo něco vykutit v dané cenové relaci. S ohledme na možná složitější umístění to musí být optimálně projekce s lens-shiftem aby se stím dalo dělat spoustu věci. Můžeš postnout nějaké foto jak to tam budeš mít?

díky
pRstus (9)|11.10.2018 09:47
Otázka do “pranice” ohledně lens-shift: má z principu naklonění čoček nějaký vliv na kvalitu/ostrost? Není to to samé jako když nakloním celý projektor? Není výhoda jen v tom, že mám svůj těžký LCD projektor na druhé straně místnosti pěkně na polici, ale po naklonění čoček musím stejně keystone korekcí obraz upravit?
riddle (108)|11.10.2018 19:29
AHoj, lens-shift nemá vliv na kvalitu obrazu, nedocází zde k žádné deformaci atd. Bohužel není to to samé, pokud nakloníš projektor a provedeš korekci obrazu přes keystone tak tím celkovou kvalitu obrazu mírně deformuješ. Výsledný pixel se přepočítává a není to pak zcela stejné, ale pokud to někdo používá na tabulky tak ok ale tak to se defakto okrádáš o výsledný efekt. To je ten největší rozdíl v ceně za ktarý se bohužel musí přilácet, za optiku v projektoru kde to není pouze leckdy pouze úmělé sklíčko ale opravdové čočky. :-)
kmeto88 (14)|23.10.2018 20:36
Ahoj,

No sedět budu cca 2,8 m. od plátna a okno je téměř vedle, ale bude zastíněno před okenní roletou. Přikládám foto obýváčku, za každou radu moc děkuji.

p.s. - jináč jsem přemýšlel na Optomou hd39 darbee

---------- Doplněno v 20:36 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:35 ----------
riddle (108)|24.10.2018 15:57
A jak daleko by jsi měl projektor od plátna?
kmeto88 (14)|24.10.2018 19:50
Byla by to +- stejná vzdálenost jako sezení... 2,8 max 3 m.
riddle (108)|26.10.2018 08:46
[QUOTE=kmeto88;535582]Byla by to +- stejná vzdálenost jako sezení... 2,8 max 3 m.[/QUOTE]

Ok, na tuto vzdálenost se to dá cca využívat při velikosti 92". V téhle cenovém segmentu bych doporučil buď to nějakýho Epsona TW6600 a víc nebo nějaký lepší DLP projektor. Ale já osobně bych do DLP nešel pokud by se nejednalo o nějaký hodně dobrý kus ale u OPTOMA atd bych kvalitu moc nečekal.

Možnáb bych ti byl schopen sehnat nějakého LCD Epsona případně Panasonica v rámci tvého rozpočtu...
kmeto88 (14)|26.10.2018 11:18
Fakt bys nešel do DLP? Jako byl by to náš první projektor, takže se v tom nijak víc neorjentuju, ale co mě odrazovalo na LCD bylo akorát že jsem někde vyčetl, že oproti DLP je méně ostřejší, trocha slabší barvy a taky čištění... Moc lidí doma projektory nemá a tak nejsou skoro žádné recenze pro srovnání, ale pokud by mi zkušený člověk řekne , že LCD, tak bude doma LCD :-) Nevíš o showroomu v Praze - projektordoma.cz? Chtěl bych tam zajít vyzkoušet více variant...

Koukal jsem na toho Epsona 6600 a vypadá velice slibně. Oproti té vyhlídlé Optomě 2x větší kontrast, nižší hlučnost atd... Sice se již neprodává, ale je 6700, která je ještě podle údajů lepší :-)

Možná, ale to nechci předbíhat, by se rozpočet navýšil na cca 40000kč, ale to zatím není jisté...
riddle (108)|26.10.2018 14:00
[QUOTE=kmeto88;535602]Fakt bys nešel do DLP? Jako byl by to náš první projektor, takže se v tom nijak víc neorjentuju, ale co mě odrazovalo na LCD bylo akorát že jsem někde vyčetl, že oproti DLP je méně ostřejší, trocha slabší barvy a taky čištění... Moc lidí doma projektory nemá a tak nejsou skoro žádné recenze pro srovnání, ale pokud by mi zkušený člověk řekne , že LCD, tak bude doma LCD :-) Nevíš o showroomu v Praze - projektordoma.cz? Chtěl bych tam zajít vyzkoušet více variant...

Koukal jsem na toho Epsona 6600 a vypadá velice slibně. Oproti té vyhlídlé Optomě 2x větší kontrast, nižší hlučnost atd... Sice se již neprodává, ale je 6700, která je ještě podle údajů lepší :-)

Možná, ale to nechci předbíhat, by se rozpočet navýšil na cca 40000kč, ale to zatím není jisté...[/QUOTE]

AHoj, každý prodejce ti ukáže a vyladí to, co chce prodat. Jde o to, že kvalita DLP není až tak špatná co se týče toho čipu ale toho ostatního co k tomu dostaneš. Třeba jako plastové čočky místo skleněné optiky atd... :-)
Můžu, se tě zeptat odkaď jsi? Někdo s projektordoma.cz má dobré zkušenosti a já třeba trochu negativní, vadí mi, že z lidí dělají blba. Ano 6600 jsem měl a byl jsem s ním velice spokojený, má opravdu úžasný obraz. 6700 je takový jeho dvojče, které se narodilo o něco později a naučilo se toho o chlup více.
Ten to tip projektorů se dá sehnat za něco lepší peníz než jak je jeho ceníková cena. Myslíš, že bys mi na sebe napsal nějaký kontakt?

díky
kmeto88 (14)|26.10.2018 19:38
Co mi taky hodně vadí u DLP, že nemají moc lenc shift a bez toho se neobejdu když nechci mít plátno přímo u stropu...
To rád čtu, že má 6600 dobrý obraz a hlavně někdo kdo ho i měl...
Jsem z Kolína a klidně se ozvi na [email]kmeto88@kmail.com[/email]
riddle (108)|26.10.2018 21:37
[QUOTE=kmeto88;535606]Co mi taky hodně vadí u DLP, že nemají moc lenc shift a bez toho se neobejdu když nechci mít plátno přímo u stropu...
To rád čtu, že má 6600 dobrý obraz a hlavně někdo kdo ho i měl...
Jsem z Kolína a klidně se ozvi na [email]kmeto88@kmail.com[/email][/QUOTE]

AHoj...poslal jsem ti email (adresu jsem si odvodil :-), doufám že dobře )