Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony KD-55XE900E vs LG 55SJ950V

Typy (2)|16.8.2018 07:19
Dobrý den,
rozhoduji se mezi koupí těchto dvou modelů Sony KD-55XE900E a LG 55SJ950V.
Hlavním rozdílem mezi těmito modely zajisté bude displej, kde Sony má VA a LG IPS, z čeho plyne hlubší černá u Sony a lepší pozorovací úhel u LG. (Mám doma pouze IPS monitor k PC, na který se divám z úhlu 90, takže nemohu posoudit oproti VA panelu).

Televizi kupuji do obývacího pokoje a ze sedací soupravy je pozorovací úhel zhruba 60 stupňů. Televize bude situována naproti oknu, takže se dá očekávat, že přes den na ni bude svítit slunce. Vzdálenost od televize k sedačce je zhruba 2,5m.

Nevyznám se v HDR formátech, tak jak bych si přál, proto nemohu rozlišit do jaké míry jsou tyto formáty v praktickém užívání směrodatné (Dolby Vision, které je přítomno u LG, ale u Sony nikoliv).

Prohledával jsem toto fórum a našel jsem pár doporučení na Sony, ale rád bych věděl, v čem je televize od Sony lepší než ta od LG.

Ocenil bych proto rady ohledně koupě jedné nebo druhé televize.
Děkuji
vivid.sk (11472)|16.8.2018 08:23
[QUOTE=Typy;535015]v čem je televize od Sony lepší než ta od LG.[/QUOTE]
Prakticky vo vsetkom :), okrem technologicky danych vlatnosti VA panelov. t.j. horsie pozorovacie uhly, co je to, co ta pri tvojom sledovacom uhle zaujima a bude v tomto pripade negativum. Prave z tohto dovodu je vzdy nutne korektne umiestnenie TV v priestore, aby uzivatel nemusel nasledne riesit kompromisy.


[QUOTE=Typy;535015]do jaké míry jsou tyto formáty v praktickém užívání směrodatné[/QUOTE]
Otazne je to prakticke vyuzitie, t.j. ci mas v zaujme kupovat fyzicke disky. Na vyuzitie Dolby Vision potrebujes UHD BD player, ktory DV podporuje. Eventuelne Netflix by mal DV podporovat.
Typy (2)|16.8.2018 10:34
Našel jsem velmi poměrně komplexní recenzi obou televizorů na webu rtings.com a ve srovnání pozorovacích úhlů především černé Sony výrazně pokulhává za LG (u ostatních barev to tak hrozné není). Málokdy se na TV bude dívat více lidí z "extrémních" úhlů, takže to snad nebude působit mnoho problémů s posunem barev. Takže i díky vašemu potvrzení se rozhodnu pro Sony.
Děkuji
vivid.sk (11472)|16.8.2018 19:40
Ano, Sony je komplexnejsia TV, az na tie pozorovacie uhly (vlastnost tychto panelov), cierna z bokov vyraznejsie sedne, no cez den to nieje tak zasadny problem ako sa pise, skor pri nocnom sledovani.