Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 23 z 23

Téma: Fullframe vs. super 35

Je tu pořád Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Ano, Europa používa normu PAL, takže za účelom vysielania treba použiť PAL. Ja používam NTSC, pretože má vyšší fps. Pri určitom druhu umelého osvetlenia môže obraz blikať, lebo v rozvodnej sieti máme 50Hz a frekvencie kolidujú.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od petrisku Zobrazit příspěvek
    ale až jsem natáhl do PC tak to vidět je.
    To je prave problem, ze to nesmies pozerat na PC+monitor. Respektive ak na PC, potom k nemu pripojenej TV, ktora bude mat nastaveny refresh 50Hz (alternativne monitor, ktory podporuje 50Hz refresh).

ale ten výsledný klip teda bude v pořádu vysílatelný u nás?
    Paradoxne, ak to budes chciet dat vysielat v TV vysielani (OTA, ktore ide nativne v 50fps), opat to bude cukat. Ale ak planujes distribuciu cez subory a prehravanie povedzme v USB TV, ci inom mediu, bude to OK.

Rovnako odporucam pre univerzalnost radsej 60p, pretoze vsetky monitory podporuju tento refresh, rovnako aj vsetky dnesne TV.

Jedine ak by si robil obsah, ktory bude vysielany v TV, treba 50p.

Je tu pořád Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Jeden kameraman doporučoval mít aspoň 15mm, 35mm, 50mm, a 70mm plus jeden zoom.
    - 15mm je už skutočne široké ohnisko, to by som použil len v prípade nevyhnutnosti /skreslenie/
    - 35mm je univerzálne ohnisko, dá sa tým točiť " všetko"
    - 50mm je ohnisko najbližšie k prirodzenému pohľadu oka /presne 45mm/
    - 70mm je už takmer portrétne sklo
    V prípade použitia FF prístroja bez orezu sú to dobré voľby, ja by som 15mm vymenil v prospech 20-24mm. Samozrejme, ak to pre účely bude stačiť.

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Velice moc děkuji za veškeré informace. S těmi skly si stejně ještě počkám V každém případě opravdu moc děkuji i "vivid.sk" za odpověď a radu.
    Ještě mě napadá taková věc s nastavením renderu či vůbec projectu. Příklad: mám natočené video 100 FPS (hlavně pro účely slowmo v postprodukci- videoklipy) Project properties (sony Vegas PRO) si myslím, že nastavím podle toho co vložím do programu, čili 100 fps full HD - to si myslím, že je jasné. Pak ale v postprodukci v programu budu video zpomalovat třeba na polovinu(nebo jen část videa kdy se uprostřed záběru zpomalí akce) čili budu mít na timeline jak původní video tak zpomalené. Jak pak nastavím správně render? V render vyberu - alespon dle tutoriálů na YT - 1080p (protože točím 1920x1080) ale pak příjde na Framerate a tady nevím co vybrat. z nabízených možností je tam pouze 25 Pal a 24 NTSC. vůbec tam není 100 fps. tady si totiž nevím rady. Máte zkušenosti?

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Youtube podporuje maximum 60fps (pokial mam spravne info), cize mozes ako vstup pre YT import pouzit 60p/50p videa. Tieto potom YT bude ponukat v tychto fps aj pre rozlisenie 720p / 1080p

Priklad:
    Napriklad Rasto Chvala toci pri 50p. Pokial si videa pozeras na TV korektne (teda pri 50Hz refreshi), tak su pekne plynule.

Pokial chces spomalovat video so 100fps na polovicu, vystup by si mal vyrenderovat ako 50p. Sony vegas sice nepoznam, ale vies korektne editovat projekt pri 50/60p tak, aby bol mozny export v tomto frame rate ?

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

Projekt nechej 50p, i kdyz nactes 100fps. Vegas ti vynecha kazdy druhy snimek. Pokud udelas slo-mo, tak klip natahni na presne dvojnasobnou delku. Copy klip za klip do jineho tracku, nebo tam dej mark na konec toho zkopirovaneho klipu, "M", roztahni originalni klip na ten mark (s pridrzenim CTRL). Exportuj 50p.

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Hezký večer, "ai" děkuji za doplnění informace. Tyhle ty slo-mo jsou pro mě nové. Ještě mě napadá jedna věc. Protože jsou videa, ve kterých je částečně slo-mo a částečně běžný obraz. Nebo se normální "pohyb" změní nenadále na "zpomalený" čili mám např v projektu na timeline video 50fps které zpomalovat nechci a nějakou část chci zpomalit na polovinu. Jak v tomto případě nastavit project properties a render?

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Opět hezký večer, děkuji moc za poskytnuté video. Ano, už jsem zkouknul hodně vidí na YT- tutoriálů ohledně editace 50p či více. Jediné co si nejsem jist a nikde jsem nenašel je to, jak nastavit projekt když chci zpomalovat jen část videa (v tom videu, které jsi poslal se také střídá běžná rychlost a najednou je zpomalení) čili když mám video na timeline natočené v 50fps a chci jen část z něj "zpomalit" na polovinu a část nechat v 50p. jak nastavit projekt a také render v tomto případě. To jsem nikde nenašel na YT

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. 35 mm senzor
    Od SmirickyT v sekci Videokamery
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 11-05-2011, 21:21
  2. Jedna malá vychytávka 2:35 ?
    Od tommmyt v sekci Videokamery
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-07-2010, 08:28
  3. Zmena rozlíšenia 1,85:1 a 2,35 :1