Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

iVysílání + IE = nefunkční

Jonka (58)|7.8.2018 17:13
Zdravím,

předem se omlouvám, jestli jsem založil téma ve špatné sekci, ale opravdu jsem hledal iVysílání a našel jsem jen staré z roku 2014 v sekci Multimediální centra...

Občas se dívám na PC na pořady z archívu ČT - iVysílání. Asi 14 dní zpět mi to přestalo přehrávat v IE na Windows7, roztočí se kolečko, ale pak už jen tma... V Chromu i v Firefoxu to jde.

Co jsem vyčetl, ukončili podporu přehrávače FLASH a jedou přes HTML5. Ok, beru, ale je mi záhadou, že to v Chrome a Firefoxu jede v HTML5 a v IE ne, i když Flash odinstaluji.

Další záhada je, že ve Windows 7 iE verze 11.0.9600.19080, verze aktualizace 11.0.70 KB4339093 to nejede - zkoušeno na více PC a ve Windows 10 iE verze 11.402.16299.0 verze aktualizace: 11.0.60 KB4092946 to funguje, to už je trochu divné, ne ?????

Jak mám přesvědčit iE ve Windows 7, aby jel přes HTML5 ?

Díky za pomoc,
J.
tdlmarek (1566)|7.8.2018 17:27
Tady není moc co řešit - podpora pro Windows 7 skončila v lednu 2015, u IE11 v lednu 2016. Používej nějaký aktuální browser a podporovaný operační systém, těch věcí postupně přestane fungovat čím dál víc a není to nic překvapivého.
jobro (235)|7.8.2018 19:35
Mám s IE stejnou zkušenost. Viníkem je formát vysílání CT. Loni to do jistého okamžiku šlo, dokonce se dalo vysílání nahrávat. Potom zas do jara to nešlo... Pak to zas pustili. A nyní, snad dva týdny to už opět nejde.
Někteří vyslovili názor, že CT mění v určitých intervalech formát na internetu, prý z důvodu, aby si to lidi nenahrávali!
Měnil jsem prohlížeče jen pro tyto avantýry CT. Fungoval Firefox, ale on také občas zafixluje a obraz se zastaví a zvuk běží dál. Jedině Chrome to dokázal přehrát. Jak to je nyní, nevím.
Jonka (58)|10.8.2018 10:03
Teď jsem to znova vyzkoušel:
Nová PC mašina, nainstalován holej Win10 - spuštěn IE11 - iVysílání funguje v HTML5 . Čistá instalace Win7 - spuštěn IE11 - iVysílání vyžaduje Adobe Flash 11.0 nebo vyšší, po instalaci Adobe Flash - točí se kolečko a nic.

Dost smutné, že i ČT propadlo mánii Windows 10 - hlavně, ať je to nové, nevadí, že funguje bléééééé :-(
vivid.sk (11472)|10.8.2018 13:15
Vcelku nechapem na trvani pouzivania najhorsieho browsera (IE), ked vsetky ostatne browsery bez problemov pod W7 funguju aj bez flashu na webe iVysilani.cz (testovany: Chrome, Firefox, Opera).
RoPo (6061)|14.8.2018 10:03
Za rok a půl nebude MS vůbec W7 podporovat. Nehledě na aktuálně ukončené podpoře MS pro W7 a W8 jeho zaměstnanci. Tak proč by měla ČT cpát finance do vývoje a podpory starých technologií a OS, které budou v blízké době končit nebo jsou na pokraji konce? Pro mě to je takto pochopitelné. Vývoj jde dopředu. Nehledě na to, že W7 jsou tady již opravdu dlouho.
jobro (235)|14.8.2018 15:44
[QUOTE=RoPo;534997]Za rok a půl nebude MS vůbec W7 podporovat. [/QUOTE]
Neschopnost přehrávat pořady ČT nesouvisí s vámi zavrženým systémem Windows 7. Prohlížeč (IE, Firefox, Chrome) si po vyvolání pořadu stáhne z webu ČT jejich přehrávač a spustí jej.
Jen IE 11 to nedokončí: naběhne stahování a zůstane stát na černé obrazovce.
Jak jsem psal výše - Firefox také blbne: zastaví se obraz a zvuk běží dál. Chrome to zvládá celkem bez potíží, jen se rozjíždí synchronizace obrazu a zvuku. Přisuzuji to složitému kódování ze strany ČT. Do nedávna šly stahovat videa, už nejdou...

Na př. na "zoufale zastaralém a nepodporovaném" Androidu 4 běhá aplikace iVysílání ČT normálně.


P.S.
Nechápu, proč pouštíte hrůzu, že nastane konec světa a slunce nevyjde, když skončí "podpora" Windows 7.
Foolproof (2713)|14.8.2018 16:35
Hm..
Většinou se snažím poradit, ale myslím že málokdo bude ochoten vrátit se zpět o mnoho let, aby ti pomohl v řešení problému.
bohužel i přímá aplikace je max dozsdu pro W8.1
https://www.microsoft.com/en-us/p/ivysilani/9wzdncrdn01x