Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 18 z 18

Téma: Přehrávání 4K videa z PC do TV přes HDMI

Nováček
    Registrace
    Jul 2018

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Takze v com je potom problem?
    Ked sa pozries v nastaveniach Windows, vidis tam UHD rozlisenie?

Příloha 34830
    Ano, vidím. Problém není v tom, že na TV není UHD rozlišení, ale že UHD videa a jejich obraz se při spuštění na PC a přetáhnutí videa na TV nezobrazuje jako 4K, ale FullHD.
    Poznal jsem to tak, že jsem si už po několika spuštěních UHD filmů říkal, že kvalita obrazu videa není tak dobrá, jako by měla být. Nakonec jsem si je přetáhl na externí HDD, napojil na televizi, spustil je a najednou ten obraz byl úplně o něčem jiném - konečně to bylo 4K.

Propojovací kabel HDMI je normálně 2.0.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Sice jiny problem, a to donutit prehravani videa(50i) pomoci Nvidia 50 Hz na monitoru (60Hz) a na TV(50Hz) puvodne pripojene jako rozsirena plocha. Nemam 4k TV.

Po bezuspesnem vyzkouseni vsech moznych kombinaci nekolik postrehu:
    1. Prehravac si pri spusteni nahrabne vlastnosti primarniho monitoru - takze spusteni na monitoru a pretazeni na TV nefunkcni.
    2. Castecne funkcni - TV jako primarni monitor a prehravac spoustet v ni - tobe ale nefunguje.
    Pro me jedine kostrbate vysledne reseni bylo:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post533813
    popr. cela anabaze viz prispevky v danem vlakne vyse.

Tak nevim, zda je problem ve Win nebo driverech grafiky, ze nedokazou prizpusobit obrazek vlastnostem zobrazovadla, kde se nachazi momentalne prehravac.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od OndrusCZ Zobrazit příspěvek
    Poznal jsem to tak, že jsem si už po několika spuštěních UHD filmů říkal, že kvalita obrazu videa není tak dobrá,
    Opat zopakujem postup, na dalsi bod prejdi az v pripade, ze predchadzajuci bod je splneny:

1) TV pripoj ako jediny vystup PC (ziadne rozsirene plochy ani duplikovanie monitora).
    2) Nastav nativne rozlisenie UHD TV (vid obrazok vyssie) pri 60Hz.
    3) Over si, ze TV naozaj toto rozlisenie prijima (tlacitko info na DO, alebo nieco v tomto zmysle). Pokial ti TV ukaze, ze prijima UHD@60Hz, je to OK a mozes pokracovat v dalsich krokoch.
    4) Zober si nejaky UHD test sample bez meta dat a prehraj v MPC-HC. Odporucam testovat na samploch bez HDR meta dat, nie na filmoch, ktore ich obsahuju.

Ak sa dostanes uspesne k bodu 4, mozme pokracovat. MPC-HC (ctrl+j) aj TV (info) ti musi zobrazit UHD rozlisenie.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Jak na přehrávání z PC na TV přes HDMI ?
    Od mvancl v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 117
    Poslední příspěvek: 24-07-2019, 15:51
  2. Přehrávání videa z VLC přes DLNA do TV
    Od hellboy80 v sekci SW přehrávače
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-08-2017, 17:59
  3. Přehrávání videa v TV přes síť uloženého v PC.
    Od d@V3KiN6 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 21-11-2011, 14:41
  4. Reakcí: 133
    Poslední příspěvek: 28-11-2009, 00:57
  5. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 20-01-2009, 15:37