Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr 4k UHD multimediálního centra

Saturak (3)|9.7.2018 10:35
Zatím se mi nejvíc líbí Zappiti One SE 4K HDR s čipem Realtek RTD1295 (líbí se mi, že by mělo mít menu v češtině a taky popisy u filmů v katalogu) a nebo Egreat A10 nebo A11 s čipem HiSilicon Hi3798CV200.

Chtěl bych hlavně aby bylo schopné přehrát všechny verze Blu-ray tak jako klasické domácí kino dle Framerate, s podporou JAVA menu, 3D Blu-ray prostě se stejnou kvalitou jako Blu-ray domácí kino, mělo interní HDD a nejlépe GUI v češtině.

Který z těch čipů je lepší v kvalitě obrazu, audio bych chtěl posílat bez úprav do Receiveru a proto se chci i zeptat zda je lepší když je samostatný výstup HDMI pro audio a samostatný pro video nebo stačí i jeden HDMI výstup a kvalita video a audia se nezmění?
Taky někde psali, že kodek VC1 cuká obraz, tak jestli je to pravda a nebo už to doladili ve firmware?
Když bude HDD uvnitř zařízení tak zřejmě zvýší teplotu a se chci zeptat zda nemude škodit zvýšená teplota celému zařízení?
Zda je možné doinstalovat ACEStream pro online sledování stream videa?
Jaký HDD na přehrávání Bluray a případně 4K UHD mám zvolit zda stačí otáčky 5400 nebo je lepší 7200, jaká značka je spolehlivá a bezproblémová s těmito centry?
Budu rád i za vlastní zkušenosti s MMC Zappiti a Egreat případně i dalšími a kde se dají koupit bez nutnosti platit clo aDPH z Číny?


Díky všem za pomoc Saturak
Saturak (3)|11.7.2018 19:42
Byl jsem sem odkázán, že jsou tady odborníci a určitě mi tu poradí, ale jak vidím tak z cca 70 zobrazení mého příspěvku se nenašel nikdo kdo by mi nějak s mým výběrem pomohl.
Luda9sl (22)|11.7.2018 20:32
Čau.Určitě bych se nespolehal na to že ti nějake Multimedialní centrum přehraje vše podle tvých kriterii ktere jsou teda dost specifické.K disku,bral bych 5400 otáček. 7200 je hlučnější.Kvalitu obrazu ti taky nikdo moc nezaručí,musel bys koupit něco dražšího a ověřeného.Audio v pohodě Přes HDMI i s obrazem receiver ti to rozdělí,ale pozor musí být minimálně ve verzi 2.0 a to bych si ještě ověřil jestli dane MMC umí posílat HDR,Dolby Vision přes HDMI protože to má ve specifikacích až připravované HDMI 2.1 výrobce musí mít aktualizovaný Firmware aby to šlo.
Saturak (3)|14.7.2018 14:04
Děkuji všem za pomoc.
friend155 (7)|31.12.2020 13:51
Zdravím komunitu MMC a iných krabičiek..
Oprášil som toto vlákno a to z jediného dôvodu... a to :
Má niekto už skúsenosti s vyššie spomenutým MMC - ´´Zappiti One (SE) 4K HDR´´
https://www.zappiti.com/appiti-one-se-4k-hdr ..........., alebo iným modelom tejto značky?
Ak áno, poprosil by som o zverejnenie skúseností s týmto modelom, nakoľko uvažujem o jeho zaobstaraní.
Rozhodujem sa ešte medzi:
- Dune HD Pro 4K II
https://www.futeko.com/products/MP106.php
- Zidoo Z1000 Pro
https://www.futeko.com/products/MP109.php
Vedel by niekto porovnať tieto modely a poradiť pri výbere?
Vďaka za včetky postrehy a osobné skúsenosti :)
Hmm (1739)|2.1.2021 23:22
Varuji tě před Dune, dnes to jsou předražené shity. Mám tu verzi bez II, menu je česko-slovenské (někde česky, většinou slovensky), ale to vcelku nevadí. Co už začíná vadit je, že soubory s nízkým rozlišením při přehrávání hnusně "maže", takže se na to dá koukat jen se skřípajícíma zubama. Ale člověk si to nekupuje, aby tomu předkládal nízkokvalitní materiál, že. Co mi opravdu vadí, je to, že někdy titulky vůbec nezmizí a svítí, dokud je nepřepíše další fráze a také že nezobrazuje korektně titulky v MKV i vně současně. Vždy musím do nastavení a přepnout kódování. Pokud ale jedu přes nainstalový VLC přehrávač, tyto problémy nejsou, ale zase přijdu o dobře řešené "přetáčení", resp. poposkakování po 10s či minutách. Obraz je opravdu pěkný, ale ten uživatelský nekomfort za tyhle peníze opravdu ne.
friend155 (7)|3.1.2021 21:11
Vďaka za postreh k osobnej skúsenosti ku krabici Dune HD Pro 4K, (nevyriešili to ani aktualizácie?)
Ťažko povedať, či pre niekoho ´´chybyčky krásy´´ (pre mňa určite nie) už doladili v novšom modeli.
Je neskutočné za koľko sa tieto väčšie MMC krabice predávajú a spolieha sa pritom na to, že to bude fachčiť bez problémov.
Určite je lepšie dať na rady a os. skúsenosti, ako potom rozmýšľať či to poslať naspäť alebo to vyhodiť von oknom (osobne by som ľutoval vyhodiť 200-300 a viac € von oknom).
Dúfam, že napíšu aj majitelia krabíc Zidoo a Zappiti spomenutých vyššie.
friend155 (7)|10.1.2021 11:43
.... žeby nikto nevlastnil MMC- ´´Zappiti One (SE) 4K HDR´´, alebo´´Zidoo Z1000 Pro´´
tak tomu sa mi nechce veriť.... díky za postrehy....