Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak propojit LCD Sony se satelitním přijímačem

Dobříš (3)|3.7.2018 08:20
Poradí někdo, nemůžu zjistit, kde je chyba. Měl jsem zapojený starší Samsung CRT Slim (2xscart, Cinch, nemá HDMI) k satelitnímu přijímači od Skylink typ GS 7060HDi (Cinch, HDMI) přes kabel Scart - Cinch. Normálně to hrálo. Nyní jsem k sat.přijímači připojil také starší ale kvalitní TV Sony Bravia KDL - 32W5500k, LCD Full HD (4xHDMI, Cinch, 2x scart, VGA). Když oba přístroje propojím analogovými kabely Cinch - Cinch, televize hraje, kvalita obrazu slabší. Problém je, když přístroje propojím HDMI kabelem. Nic se neděje, televize napíše, že není signál. Když ručně přepojím na příslušný vstup HDMI, který se detekuje, tak se to přepne na ten vstup, ale opět nic - šedá obrazovka. Kabely HDMI jsem zkusil dva, abych vyloučil vadu kabelu. Na satelitním přijímači jsem nic nepřelaďoval, pouze jsem odpojil jednu televizi a připojil druhou.
KamilZ (10277)|3.7.2018 12:15
Zkus si pohrát s tímto:
[SPOILER][ATTACH=CONFIG]34816[/ATTACH][/SPOILER]
2018-07-03_12h15_03.png
Dobříš (3)|4.7.2018 13:21
Dík, podívám se na to o víkendu, televizi mám na chalupě.
Dobříš (3)|9.7.2018 09:50
Tv má rozlišení 576i, 480p, 576p, 1080i, 720p,1080p. Satelit má možnosti : auto, 1080p, 1080i, 720p, 576p. Mám nastavené auto. Režim HDMI v satelitu je : RGB, YCbCr a auto - mám nastavené auto. Televize má 4 vstupy/výstupy HDMI, ani jeden "nehraje", nezdá se mně, že by byly všechny vadné. Možnost, že vsup/výstup na satelitu je vadný jsem zatím neprověřil, musím si na chalupu přivést třeba monitor a zkusit to. Nevím jestli je v pořádku, že po zapojení HDMI kabelu do televize správně v menu se označí příslušný vstup (HDMI1,...), ale současně jsou označené oba dva vstupy scart (AV1,AV2), i když v nich žádný kabel není.
digitivi (215)|9.7.2018 13:05
Staci si Gosat zobrat kamkolvek kde je ine zariadenie s HDMI vstupom, menu prijimaca by malo byt vidiet, Gosat nemusi byt pripojeny na sat, tym sa vyluci chyba HDMI vystupu na Gosate. Pred pripojenim Gosatu k Sony by som rozlisenie zmenil na 576p a skusil sa pohrat s nastavenim HDCP v AV menu Gosatu.