Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Formát DVB-c+

hanojka (6)|12.6.2018 17:24
Již asi 7 let používám v mém TV přijímači CA modul CONAX s kartou od UPC. Teď najednou mi modul přestal fungovat. Objeví se: CI+ modul, nebo smart karta nebyly nalezeny. Zkoušel jsem modul i kartu několikrát vytáhnout, očistit a znovu zasunout, ale nepomohlo to. Dočetl jsem se, že UPC přechází na formát DVB-C+. Takže by to mohlo být tím, že již modul nebo karta tomuto formátu nevyhovuje. Mám novou TV Samsung, která formát CI+ podporuje. Budu muset zakoupit nový CA modul, nebo bude stačit, když mi UPC vymění kartu?
Díky!
Retiree (659)|12.6.2018 18:11
V kabelové síti UPC se používají oba typy CAM, CI i CI Plus, UPC žádné změny neprovádí a zatím ani nechystá (naštěstí), možností standardu CI+ nevyužívá. Funkční jsou oba typy, od těch nejstarších CI (ještě od TechniSatu). Nové moduly se bohužel neprodávají...
Co přesně znamená "najednou mi modul přestal fungovat"? Přestal fungovat ze dne na den, nebo po delší době, kdy nebyl naladěn žádný kódovaný kanál? V tom druhém případě stačí jen vydržet (desítky minut až hodin), nebo rovnou požádat helpdesk o zaslání obnovovacího signálu...
digitivi (215)|12.6.2018 21:47
Pokial mas CAM vlozeny v plastovom nastavci, ktory sa k TV pripevnuje, je mozne ze je chyba v nom. Treba reklamovat, alebo kupit novy. Predtym este skus CAM s kartou vyskusat v inom TV, alebo tiez skus pozriet do casti, do ktorej sa zasuva CAM ci nemas skrivene alebo utrhnute piny, do ktorych sa CAM zasuva.
Tvoj problem nesuvisi s DVBC+ ani DVBC2.