Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Technika 904b aw14

Hondiago (99)|16.4.2018 14:56
Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s touto televizí Technika 904b aw14, když obraz vůbec nenajede, jen bliká červená dioda dole, která indikuje zapnutí?
Koukal jsem i dovnitř na zdroj, kondíky nejsou ani jeden ani trochu vypouklé. Nic jsem nepřeměřoval, nejsem odborník.
Podobnou věc jsem před lety řešil na monitoru Samsung, kdy taky jen blikala ta dioda a pomohlo přehrání firmware. To se dělalo tak, že se do PC nainstalovala k tomu určená utilita, tento monitor jsem připojil do grafiky jako druhý, stáhnul jsem firmware a přes tu utilitu jsem ho nahrál do monitoru a od té doby monitor běhá jak nový.
Zajímalo by mě, jestli by to šlo i s touto televizí, akorát nevím, jestli na to taky existuje nějaký prográmek, že bych tu TV připojil jako druhý monitor a nahrál to tam.
Pak ale další problém, nenašel jsem nikde firmware pro tuto TV, tak jestli třeba někdo neví, kde by se dal sehnat????
Někde psali, že snad lze z druhé stejné TV nahrát funkční firmware na flasku a pak ho nahrát do té první TV. Na to jsem ale nepřišel jak.

Pro případné kritiky - já vím, že je tahle značka sr**ka, ale má ji moje sousedka důchodkyně a že je na ni strašně zvyklá a že je jen dva roky stará (teda ta televize), a já jsem jí slíbil, že se zkusím pozeptat na internetu. Na tomhle serveru se pohybují i zkušení znalci, tak mě napadlo tady.

Samozřejmě to může být i jinými závadami, ale zajímalo by mě zkusit i to přehrání toho FW.

Předem díky všem za rady......
Hondiago (99)|16.4.2018 17:16
Tak nakonec jsem tak rychlou a přínosnou odpověď na jiném fóru nečekal... :-)
Po dvoudenním bádání se to povedlo vyřešit, naštěstí zmiňovaným přehráním software, tak tady je jak, kdyby se to třeba někomu hodilo.......

Video návod:


Stažení update softwaru:
http://www.vesteldriver.com/TV_MB82_CORE_UPDATE.html

Postup překlad z google translate:
1. Následující soubor je zkopírován do prázdné a formátované paměti USB. Není třeba vytvářet další složku na USB.
• upgrade_loader.pkg
2. 220 kabelů televizoru se vyberou ze zásuvky. Paměť USB, ve které je software kopírován, je zapojen do vstupu USB-1 na televizoru.
3. Stiskněte tlačítko OK na dálkovém ovladači a připojte k této ceně 220 kabelů. LED dioda
bliká, až se stiskne tlačítko OK.
4. Po spuštění blikání LED se software automaticky spustí. Tlačítko OK se uvolní.
5. Po blikání blikání LED se dokončí proces instalace softwaru.

.....A TV jede, dokonce má hezčí menu.... :-)
oto24 (2)|9.3.2020 21:35
zdravym poradi mi niekto prosim nejde mi stiahnuť softver ako mam postupovať? dakujem
Hondiago (99)|10.3.2020 14:32
oto24: No jo, už tam nějak není ke stažení, já ho mám v PC, tak jsem ti ho nahrál sem: https://uloz.to/file/yO8LiXndjR19/17mb82-v-0-8-4-core-update-yazilimi-zip
oto24 (2)|10.3.2020 18:28
ahoj Hondiago a dakujem za softver len mi to stale nejde zrejme tu bude iny problem .popišem možna poradiš.na dialkove nereaguje ked dam kabel do 220 blikne ledka na červeno a potom stale 3x blika nič ine sa neda urobyť.dakujem
Hondiago (99)|10.3.2020 19:42
Jó to kdybych si přesně pamatoval, už je to pro mě dávno...
Pamatuji si, že jsem se s tím podle toho přeloženého návodu taky trochu pral, ale nakonec se povedlo.
Já už opravdu nevím, jestli jsem nejdřív vložil do USB tu flashku s nakopčeným upgrade_loader.pkg, pak jsem zapojil kabel do zásuvky 220V, zapnul TV (nebo nebylo potřeba ho zapínat tlačítkem???), pak jsem stisknul tlačítko OK na ovladači a držel ho celou dobu, co probíhalo blikání a pak, když najel update, tak jsem ho pustil, a nebo jestli jsem to tlačítko stisknul a pak teprve zapojil kabel do zásuvky a zapnul TV, a nebo jestli jsem dokonce nejdřív zapojil kabel do zásuvky, pak vložil flashku do USB, TV zapnul a pak stisknul OK... Fakt jsem se v tom chvíli dost motal, ale něco z toho nakonec zabralo.
Jenom tu flashku je potřeba naformátovat do systému FAT32, ne NTFS, a na ni nakopčit pouze ten rozbalený soubor upgrade_loader.pkg, nedávat ho do žádného adresáře. Možná taky je potřeba mezi jednotlivým vyndáním kabelu ze zásuvky a znovu zapojením počkat aspoň 30 vteřin...??? Moc rád bych ti pomohl, ale já už přesně nevím, jak jsem se k tomu tehdy domakal. Kdyby se ti to povedlo, napiš sem o tom, rád bych si to připomenul.
Taky bylo někde psáno, že tohle pomůže v případě, kdy byl nakopnutý jen ten software v tom čipu, ale jestli odešl ten čip jako hardware, tak to už by bylo na výměnu.
Držím palce a kdybych si ještě nějak vzpomněl, určitě to dopíšu...
Hondiago (99)|10.3.2020 20:21
...A tady jsem našel na jedné stránce taky popis postupu, který je aspoň o něco srozumitelněji přeložený...

- Naformátujte Flashku ve FAT32 a rozbalte soubor upgrade_loader.pkg na Flashku.
- Vypněte televizor.
- Vložte Flashku do televizoru a stiskněte tlačítko OK na dálkovém ovladači.
- Podržte stisknuté tlačítko a zapněte televizor do 220 V, dokud LED pohotovostního režimu rychle nebliká, pak tlačítko pusťte.
- Počkejte, až se televizor spustí, abyste mohli Flashku odstranit.

Tož vyzkoušej to takto...