Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nehraje nový program Prima Krimi Skylink

peetan (90)|3.4.2018 18:38
Už jsem vyzkoušel všechny možnosti -přijímač- sice vykopávka Humax HD-2000 CI - nikdy nebyl žádný problém, transpondér, kde vysílá krimi se naladí, všechny ostatní programy z tohoto transponderu hrají normálně, krimi jen info, jinak tma a ticho. Přijímač zapnutý dva dny, vyžádány zápisy na kartu - s tím taky nebyl nikdy problém, po odstávce přijímače se zápisy aktualizují za chvíli. Stále stejný stav. Máte prosím ještě nějakou radu, v čem může být problém ? Mne už nic nenapadá ... Děkuji
digitivi (215)|3.4.2018 18:59
Karta je registrovana na uzemie CR? Travel XP a Seznam TV funguju? Nepouzivas nahodou modul Cryptoworks?
peetan (90)|3.4.2018 19:23
Ano, ČR. Tyto dva programy jsem neměl naladěné, naladil jsem, chovají se stejně jako Krimi - nejedou. Karta Irdeto, modul irdeto Cryptoworks MasCom P/N :910001 R1.1 EAN
4041636002309 . Tohle uvedeno u produktu : Popis produktu:

Licencovaný modul Cryptoworks a Irdeto Mascom od výrobce Irdeto. Zaručuje velmi dobrou spolupráci s HD přijímači.
Modul MASCOM IRDETO CRYPTOWORKS lze nyní používat na "všechny" u nás provozované karty :
CSLINK (Cryptoworks) + GITAL (starší název provozovatele)
CSLINK Irdeto
SKYLINK Standart (Cryptoworks) + Czechlink, Trade Technology (starší názvy provozovatele)
SKYLINK ICE Standart + Standart HD
SKYLINK Irdeto (HD)
UPC Direct

MASCOM modul mimo jiné umožňuje nastavení chybových hlášení, dětské pojistky, Dual Decrypt, aj.

Společnost Mascom uvolnila nový řídící firmware 1.23/3.23 pro své přístupové moduly Mascom.
Jednou z podstatných novinek je vylepšená stabilita přístupových karet ICE (Irdeto / CryptoWorks).
Došlo k výraznému zlepšení stability a odstranění mžikových výpadků. Z důvodu stability nebudou ICE karty pracovat v módu CryptoWorks ale v módu Irdeto.
Karty CryptoWorks budou i nadále pracovat v režimu CryptoWorks bez ohledu na nastavení modulu.
Karty ICE lze nastavit, aby pracovaly v systému CryptoWorks, ale změna na tento systém se nedoporučuje.
Nový firmware lze stáhnout ze satelitu Astra (19,2°E) z transpondéru rakouské ORF.
Podrobný postup aktualizace naleznete zde: http://www.mascom.cz/sat/_CI_moduly/Upgrade/index.htm
Verze SW: AlphaCrypt 1.23
Loader verze: EuroBoot v2.08CW
Revize: 1.2
Systém: Cryptoworks/Irdeto
digitivi (215)|3.4.2018 19:44
Treba ist do nastavenia modulu v nemcine Einstellungen-vstupit do Expert Menu a potom niekde dolu je moznost prepnut Cryptoworks na I-Code (to by malo byt irdeto). Ale skor by som ti odporucil kupit licencovany Irdeto modul.
peetan (90)|3.4.2018 20:46
Takové menu a volba v nastavení CI modulu není. Licencovaný modul - má to nějaký důvod, když tento fungoval bez problémů do této doby a uvádí ho kompatibilní pro karty Skylink irdeto?
digitivi (215)|3.4.2018 21:05
Tento modul bol/je original Cryptoworks modul a v poslednom softe tam bola "prilepena" funkcionalita Irdeto. Musi sa ist do tzv. expert menu a tam je jedna polozka kde mas v riadku Cryptoworks a ked tam prides kurzorom a stlacis OK zmeni sa to na I-Code. Potom z toho vyskakat von prepnut na Primu Krimi a poslat si na kartu zapis a cakat. Novy licencovany modul ti ulahci pristup k programom kodovanych len v systeme Irdeto.
peetan (90)|3.4.2018 21:43
Já ti moc děkuji za snahu pomoci, ale jak jsem psal, expert menu jsem v nastavení CI modulu nikde nenašel. jsem lama, ale trochu mne překvapuje, že na modulu je napsáno IRDETO a celou dobu s ním nebyl problém (tím samozřejmě nevylučuji, že s postupem času a přechodu na jiné "technologie" se problém nemůže objevit)
digitivi (215)|3.4.2018 21:59
Nepamatam sa od ktorej verzie softu tam bolo to expert menu. Ten modul sa da rucne prepnut (od urcitej verzie softu) z Cryptoworks modu na Irdeto mod. Ty pouzivas Cryptoworks a takto ti to moze stale fungovat. Teraz riesis dekodovanie stanic, ktore su zakodovane len v Irdeto a nie v Cryptoworkse, preto ti konkretne Prima Krimi nefunguje - to je ten pripad. Preto som ti radil kupit si cisty Irdeto modul, najlepsie Skylink Ready.
peetan (90)|3.4.2018 22:03
OK, rozumím, stačilo napsat důvod, že se něco změnilo a tudíž tento modul má problém. Pokud to na stávajícím modulu není řešitelné, samozřejmě si pořídím jiný. Ještě jednou děkuji za rady a vysvětlení
Foolproof (2713)|4.4.2018 15:57
Hm...
Karta musí být M7 a ne ICE. Na ICE je totiž taky napsáno Irdeto.
Podívej se na info, když je zastrčená karta, co napíše a jaký CAID.
digitivi (215)|4.4.2018 18:21
[QUOTE=Foolproof;534176]Hm...
Karta musí být M7 a ne ICE. Na ICE je totiž taky napsáno Irdeto.
Podívej se na info, když je zastrčená karta, co napíše a jaký CAID.[/QUOTE]

Nerozumiem, preco by mala byt karta M7. Prima Krimi funguje na vsetkych aktivnych kartach Skylink registrovanych na uzemie CR. Teda aj ICE, len karta musi byt dekodovana v irdeto mode, teda v irdeto citacke alebo s irdeto modulom. Pri uni citackach je nutne tiez prepnut do irdeto modu (ak to softver umoznuje, napr. Openboxy). Neviem ako identifikuje prijimac Humax modul, ale ak v menu CI uvadza kodovaci system, tak tam bude mat 100% uvedene Cryptoworks.
Foolproof (2713)|4.4.2018 19:11
Prima Krimi má pouze 2 CAIDs - 0624 (Irdeto) a 0500 (Viaccess). CAID pro Cryptoworks (0D96) je vypnut.

Máš-li CAM Irdeto a všechny programy Skylinku ti jedou, asi pojedou na Cryptoworks, protože kdyby jely na Irdeto, fungovala by i Krimi. Stejná situace je myslím u Travel XP HD nebo Seznam.cz HD.

Na chalupě mám UNI čtečku, karta je ICE a pokud přepnu na Irdeto, tak mám tmu na všech kanálech, jede jenom Cryptoworks. Doma mám sharing, takže nevím.

Možná přepnout na Irdeto a čekat, jestli přijdou kody, nevím, neřešil jsem.

Vzhledem k tomu, že Mascom snad už zrušil i výrobu, tak to nebude technická novinka a údajně čip nezvládal HD, asi bych šel do Smita, 800 Kč není tak moc a údajně umí i M7 - do budoucna.
peetan (90)|4.4.2018 19:21
Děkuji, v modulu je starší SW, který přepnout do IRDETO nejde, až asi novější verze - jen trochu nerozumím, proč je na něm napsáno IRDETO. Pokusím se aktualizovat, pokud ne, uvažuji u novém příjímači, přece jenom Humax už má nějaká léta za sebou. Mám sice poměrně novou TV 60" 3D, ale bohužel ještě neumí HEVC, takže to nejspíše bude nějaké kombo - jen vybrat to správné :-)
Dagy2 (3153)|4.4.2018 23:46
ad Foolproof: všetko normálne funguje s kartou ICE v module Irdeto. V možnosti dekodovať CAID 0624 nie je rozdiel medzi M7 a ICE v móde Irdeto.

ad peetan: ach jo. Mal som TV Teslu, fungovala 25 rokov bez akéhokoľvek problému a teraz nejde, na obrazovke je len zrnenie... Chápeš? 25 rokov išla a naraz nič. Tvoj modul fungoval s kodovaním Cryptoworks, nové programy od Skylinku toto kodovanie už proste nemajú takže je tma!
Že je na module napísané IRDETO je v poriadku. IRDETO kúpilo kodovací systém CRYPTOWORKS takže chvíľu IRDETO vyrábalo moduly aj pre tento kodovací systém - to je tvoj prípad - a potom to zrušilo a donútilo prejsť operátorov na svoj systém IRDETO od IRDETA.
peetan (90)|5.4.2018 18:21
ad Dagy2



ad Dagy2: Ach jo, vůbec nechci, aby věci fungovaly 25 let :-!!! Jak jsem již výše poděkoval v příspěvku tomu, kdo mi vysvětlil, že prostě tyto programy už nejedou v kodování jako ostatní a tudíž je třeba nějakou změnu HW :-D Hledal jsem problém proč a už vím - to mi zcela stačí B-)