Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T2 a Panasonic DMR-EX87

Střekovan (5)|1.4.2018 13:44
Ahoj, léta používám DVD rekordér s DVB-T Panasonic DMR-EX87. Znamená to, že s příchodem DVB-T2 ho mohu odložit a nebudu moci používat programovatelné nahrávání? Předpokládám, že ani po připojení k STB s DVB-T2 bych nemohl používat časované nahrávání. Chápu to správně? Díky.
vivid.sk (11472)|1.4.2018 15:15
Chápeš to správne. Dobrá (a lepšia) správa je, že pokiaľ budeš nahrávať na úrovni STB priamo na hdd / flash, ziskaš nepomerne lepšiu (originálnu) kvalitu.
Střekovan (5)|1.4.2018 15:27
Děkuji. Je to škoda. Ten Panasonic je dobrý přístroj, i když je mu už 10 let. Koneckonců i té čtyřleté TV Philips mi je líto. Zdá se, že změna technologie bude stát lidi spoustu peněz a spoustu odpadu. :-(
jito (999)|1.4.2018 16:04
To se tedy divím,že s tímto názorem na technický pokrok vůbec používáš internet a počítač-to taky stojí peníze.
Před čtyřmi lety na trhu byly TV s DVB-T2 tunerem....chyba je tedy asi jinde....
vivid.sk (11472)|1.4.2018 16:31
Neviem, či boli pred 4 rokmi štandardné HEVC dekodéry v každom TV, ale dnes je to bezpredmetné. Nový STB stojí od cca 30 eur vyššie, čo je smiešny peniaz a ponúkne ti funkcionalitu rekordéra (PVR). Nie je nutné obmieňať TV.
Střekovan (5)|1.4.2018 18:02
[QUOTE=jito;534131]To se tedy divím,že s tímto názorem na technický pokrok vůbec používáš internet a počítač-to taky stojí peníze.
Před čtyřmi lety na trhu byly TV s DVB-T2 tunerem....chyba je tedy asi jinde....[/QUOTE]

To Tě asi někdo napálil. Pokud vím, internet je po celém světě zdarma, (můžeme využít této příležitosti a poděkovat Tim Berners Leeovi). Počítač už nepoužívám, nepotřebuji ho. Na konci roku 2013 jsem si koupil druhou nejvyšší řadu TV Philips za 31000, a v tu dobu opravdu TV DVB-T2 běžně nebyly nabízeny. Ano, jsem přesvědčen, že je nezodpovědné kupovat si každé 3 roky jakýkoliv nový spotřebič, je to velká zátěž pro životní prostředí. Chyba je určitě částečně v našem konzumním způsobu života, který je dlouhodobě neudržitelný. Ale to jste odbočil od mé původní otázky. Odpověď jsem již obdržel jinde.
jito (999)|1.4.2018 20:38
zátěž pro životní prostředí......když tohle slyším,tak se od srdce zasměju......