Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HTPC - současný výstup dvěma kabely na 4K TV a HDMI reciever pro HD audio

Lukke (87)|1.4.2018 10:32
Zdravím, přátelé.
Aktuálně řeším problém, jakým způsobem korektně propojit HTPC se 4K televizí a současně mohl využívat DTS-HD a Dolby TrueHD na recieveru (H/K) pomocí HDMI propojení. Vzhledem k tomu, že reciever nepodporuje 4K passthrough, nemůžu vést signál přes reciever. A televize (Sharp) zase nepropustí HD audio.

Zkoušel jsem:
1) TV do grafické karty + reciever do HDMI výstupu na desce - v Intel HD Audio nastavení se nezobrazí žádné podporované formáty dekódování
2) Pokud pošlu signál přes reciever, ať už z grafiky nebo z desky - vždy HD audio je podporováno (musím mít ale rozlišení TV na fullHD)

Nezkoušel jsem:
1) 1 výstup grafické karty do TV (DP) a 2. výstup grafické karty do recieveru (HDMI Audio). Vůbec netuším, zda to lze takto nastavit, aby zvuk byl posílán jiným výstupem, než společně s obrazem...?

Je pro můj problém nějaké řešení, než kupovat jiný reciever pro 4K? Moc děkuji za rady a postřehy.
KamilZ (10277)|1.4.2018 11:49
Zkus to co píšeš, že jsi nezkoušel :-). Zvuk nastavíš na libovolný výstup, zde je příklad dvou monitorů do jedné grafiky: https://i.imgur.com/PoiDh4V.png

Spíš je otázka, jak se popereš s tím, že TV má 2160p a AVR jen 1080p. Ale měl by jít nastavit ve Windows aktivní jen jeden monitor (tím myslím Win+P) a přesto by měl jít zvuk nastavit na ten druhý.
Lukke_ce4you (22)|11.2.2019 15:16
KamilZ: Tak to funguje i z různých grafik, ale pouze v případě, že do AV receiveru je připojena TV! Pokud totiž vedu HDMI obraz do TV a druhým kabelem HDMI zvuk do receiveru (pro HD audio), tak na PC se v podporovaných formátech ukáže až v případě, že receiver připojím do PC. Jinak je to nedostupné. Vyřešil jsem tak, že jsem zapojil do TV do dalšího vstupu (který nepoužívám) a to stačí... Čili problém vyřešen, i když ne úplně košér. PC má totiž druhou obrazovku, na kterou se občas ztratí nějaká zatoulaná okna...