Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: HTPC - současný výstup dvěma kabely na 4K TV a HDMI reciever pro HD audio

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Zdravím, přátelé.
    Aktuálně řeším problém, jakým způsobem korektně propojit HTPC se 4K televizí a současně mohl využívat DTS-HD a Dolby TrueHD na recieveru (H/K) pomocí HDMI propojení. Vzhledem k tomu, že reciever nepodporuje 4K passthrough, nemůžu vést signál přes reciever. A televize (Sharp) zase nepropustí HD audio.

Zkoušel jsem:
    1) TV do grafické karty + reciever do HDMI výstupu na desce - v Intel HD Audio nastavení se nezobrazí žádné podporované formáty dekódování
    2) Pokud pošlu signál přes reciever, ať už z grafiky nebo z desky - vždy HD audio je podporováno (musím mít ale rozlišení TV na fullHD)

Nezkoušel jsem:
    1) 1 výstup grafické karty do TV (DP) a 2. výstup grafické karty do recieveru (HDMI Audio). Vůbec netuším, zda to lze takto nastavit, aby zvuk byl posílán jiným výstupem, než společně s obrazem...?

Je pro můj problém nějaké řešení, než kupovat jiný reciever pro 4K? Moc děkuji za rady a postřehy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Zkus to co píšeš, že jsi nezkoušel . Zvuk nastavíš na libovolný výstup, zde je příklad dvou monitorů do jedné grafiky: https://i.imgur.com/PoiDh4V.png

Spíš je otázka, jak se popereš s tím, že TV má 2160p a AVR jen 1080p. Ale měl by jít nastavit ve Windows aktivní jen jeden monitor (tím myslím Win+P) a přesto by měl jít zvuk nastavit na ten druhý.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

KamilZ: Tak to funguje i z různých grafik, ale pouze v případě, že do AV receiveru je připojena TV! Pokud totiž vedu HDMI obraz do TV a druhým kabelem HDMI zvuk do receiveru (pro HD audio), tak na PC se v podporovaných formátech ukáže až v případě, že receiver připojím do PC. Jinak je to nedostupné. Vyřešil jsem tak, že jsem zapojil do TV do dalšího vstupu (který nepoužívám) a to stačí... Čili problém vyřešen, i když ne úplně košér. PC má totiž druhou obrazovku, na kterou se občas ztratí nějaká zatoulaná okna...

Podobná témata

1. 4k TV + pc kabely 1.4 vs 2.0
    Od izuel v sekci Panasonic
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 18-11-2015, 22:38
  2. 4K na FULL HD TV
    Od peto.vac v sekci Volná témata
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 19-11-2014, 19:30
  3. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 22-11-2013, 17:28