Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Oprava Samsung PS-42C96HD

FMravenec (3)|3.3.2018 17:41
Dobrý den,
před nedávnem jsem zapnul delší dobu nepoužívanou TV SAMSUNG PS-42C96HD (stará cca 9 let), z počátku fungovala dobře (cca 40 sekund, v pořádku obraz i zvuk), potom jsem slyšel zapraskání a z vrchní části televizoru se vyvalil bílý dým. televizi jsem odpojil od nepájení. Po rozebrání jsem nalezl na zdroji jeden nafouknutý a praknutý kondenzátor a 3 kondenzátory mírně nafouknuté. Rád bych se zeptal, myslíte-li že bude stačit vyměni kondenzátory za nové například z opravného balíčku ([ULR]http://www.ohmsupplies.co.uk/REAPIR-KIT-POWER-SUPPLY-SAMSUNG-BN44-00159A-DYP-42W2-PS42Q97HD-5V-STBY-FAULT[\URL]). (Potřebné vybavení pochopitelně mám, nový zdroj jako celek již nelze zakoupit).
Předem děkuji za odpovědi.
Jan
KamilZ (10277)|4.3.2018 12:01
Otázka je, co to všechno vzalo sebou. Zkusil bych je vyměnit, ale ne z takového kitu, ale koupil bych je za pár Kč v GME apod.
FMravenec (3)|4.3.2018 16:34
Díky za odpověď a doporučení. Zítra je plánuji zakoupit a namontovat. Co se stavu TV týče, zdála se být funkční do poslední chvíle (než jsem ji odpojil od sítě) a na první pohled jsem na ostatních deskách uvnitř nenašel poškozené kondenzátory jinde než na zdroji.
FMravenec (3)|10.3.2018 20:00
Konečně mi dorazily kondezátory (nakonec nebyly vůbec typické). Po montáži televize blikala různými obrazovými artefakty, ale vše se po cca. 30 sekundách uklidnilo a TV funguje jak má ( jen občas blikne 1 či 2 pixely). Díky za rady. Myslíte, že TV může vydržet?