Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

foto z Vegasu

svobodak (5)|12.7.2005 13:53
Prosím,lze v programu Sony Vegas z videa vytvořit fotku s rozlišením
alespoň 720x560?Poraďte,jak to udělat ,případně i v jiném programu.
Video stahuji s kamery miniDV.Děkuji za odpověď.
Pears (1027)|12.7.2005 14:45
Nemyslis, ze by bylo lepsi 720x576? A udelat to jde. Nevim co myslis, ale jestli mas na mysli fotku z videa tak si oznac jeden frejm a zkopiruj si ho na jinou casovou osu. Treba to jde i lepe. Tak aspon jsem to tak pochopil ja.
A jestli mas na mysli jako ulozeni z Vegas do *.jpg tak to asi nejde a me osobne to tam ani nechybi.
Krist (376)|12.7.2005 14:53
No zrovna "fotka" bych tomu nerekl a video stahuji z kamery ale budiz.
Ve vegasu je vpravo dole okno s preview a nad nim (vpravo) takova ikonka diskety, co dela je snad jasny. Uklada do .jpg ci .png. Urcite ti taky zalezi na kvalite toho obrazku taze si to preview dej na "Best (full)" a v FILE - PROPERITIES - VIDEO nastav potrebnou velikost (pravdepodobne PAL standart) a progessive aby to bylo bez prokladu.

Jednotlivy framy umi ukladat vetsina strihovych softu.
Pears (1027)|12.7.2005 14:58
[quote=Krist]... vpravo dole okno s preview a nad nim (vpravo) takova ikonka diskety, co dela je snad jasny.[/quote]

Tak na tu "disketu" jsem zapomel jak na smrt. :-D
Fantas! (3016)|12.7.2005 14:59
svobodak
Zalezi jaky projekt si v properties nastavis. Pokud PalDV tak potom je fotka 720x576. Pokud mas ale prokladany zaznam, doporucuji si na chvili(kdyz delas fotku) prepnout v properties projekt na pregressive(jinak, kdyz budes delat foto v pohybu, tak by doslo k "prouzkovani") a pak kliknout na okno preview a prepnout na nem BEST a pak dat ikonku ulozit a ulozit si to kamkoliv na disk, nebo jen do pameti. Pak ale nezapomen zase prepnout projekt z progressiv na lower. B-)
stayman (12393)|12.7.2005 22:00
[quote=Pears]Nemyslis, ze by bylo lepsi 720x576? A udelat to jde. Nevim co myslis, ale jestli mas na mysli fotku z videa tak si oznac jeden frejm a zkopiruj si ho na jinou casovou osu. Treba to jde i lepe. Tak aspon jsem to tak pochopil ja.
A jestli mas na mysli jako ulozeni z Vegas do *.jpg tak to asi nejde a me osobne to tam ani nechybi.[/quote]

Ale jde! Pri okne Preview mas bud moznost to ulozit rovno do JPG, alebo este lepsie do PNG, alebo je tam hned vedla tlacitko "Do schranky/snapshot" a ulozis/vytvoris si tu foto v graf.editore...

PS: Okno preview si musis odlepit/roztisahnut/dvojklik na pozadovanu velikost ...
Fantas! (3016)|12.7.2005 22:21
svobodak
Spoj si muj a StayManuv prizpevek a mas dokonalou odpoved! B-)
Pears (1027)|12.7.2005 22:53
[quote=Pears][quote=Krist]... vpravo dole okno s preview a nad nim (vpravo) takova ikonka diskety, co dela je snad jasny.[/quote]

Tak na tu "disketu" jsem zapomel jak na smrt. :-D[/quote]

Uz jsem to tu pisal :-R
Nikdy jsem to nepouzil, ale nekdy se mi to treba hodi a az to nastane tak si vzpmenu na tento dred jakeho jsem ze sebe udelal lamu :BB: :-D
Krist (376)|13.7.2005 08:58
[quote=Fantas!]svobodak
Spoj si muj a StayManuv prizpevek a mas dokonalou odpoved! B-)[/quote]

Nespojuj Fantasuv a Staymanuv, precti si muj a mas to v jednom :-D :-D .
Velikost obr. vubec nemusis mit 720x576 to zalezi jen na tobe jak velky ho chces. Doporucuji tech 720x576 (PAL) a pak ho teprv upravovat v jinym editoru.
A to preview okno roztahovat ani nemusis, ulozi se cely obr. i tak, no ale pro nahledje to urcite dobry B-)
Fantas! (3016)|13.7.2005 16:01
Krist
sorry. tos musel odepisovat ve stejnem case jak ja...proto jsem si tveho prispevku nevsiml... MAs pravdu! NAPSAL TO NEJLIP! :BB:
svobodak (5)|15.7.2005 08:08
Děkuji všem za jejich rady.Jsem spokojený.
Svobodak
redburger (499)|16.7.2005 00:28
moment este :to ako kvalita zobrazenia v okienku preview nejako vplyva na vysledok?alebo som to (dufam ) zle ja pochopil ?diki
a este k tym fotkam..tam ako je tools myslim a scripting v architecte je render image seqence.....pomocou toho sa to neda?mne to ide aj tak :-D
Fantas! (3016)|16.7.2005 01:00
[quote=redburger]moment este :to ako kvalita zobrazenia v okienku preview nejako vplyva na vysledok?alebo som to (dufam ) zle ja pochopil ?diki
[/quote]
No nevim, ale kdyby sis to vyzkousel sam, tak mas odpoved driv, nez jsi tu tvou otazku napsal... 9-)

Cim vetsi kvalita preview, tim vetsi kvalita fotky... Pokud ale das vyssi kvalitu, zobrazi se prokladani a proto si to musis v properties dat progresivne! B-)
redburger (499)|16.7.2005 10:19
Fantasi....ja neviem, som myslel, ze preview s tym akosi nic nema spolocne...myslel som, ze preview ma na to tolko stupnov, ze ked das plno veci na video aby to to stihal zobrazvat, v zavislosti od vykonu kompu a veci ktore aplikujes na video.....
to ako aj ked renderujem do mpegu, tak mam dat preview na najlepsie ???
alebo je to len pri tých fotkách?dik za radu :-)
redburger (499)|16.7.2005 10:20
jaaaaaaj moment...uz to maaaaam ..taze ja stlacim tu disketku a ono mi to ulozi len to co je v okienku do slova a do pismena ne?teda ak chapem dobre :-)
Fantas! (3016)|16.7.2005 12:02
redburger
jj! Vsimni si jedne veci! Kdyz mas nastaveni v properties na Good, tak se ti preview pri renderu prepne do rezimu Good, kdyz Best, tak best...atd
Tean (410)|22.7.2005 11:37
Na screenshot z timeline Vegas je idealne pouzit script,
on automaticky nastavi BEST Progressive a vrati nastavenia do povodnych. :-)
Script je upraveny pre verzie 5.0 a 6.0
Kto pouziva starsi Vegas, treba v nom prepisat
import Sony.Vegas
na novu hodnotu:
import SonicFoundry.Vegas


Script okamzite otvori dialogove okno SaveAs... + spravuje cislovanie suborov /informacie o poslednom obrazku si uklada do registra/

DOWNLOAD http://www.tean.szm.sk/Snapshottofile.js
subor treba samozrejme nakopirovat do adresara scriptov Vegas
Pears (1027)|22.7.2005 23:38
[quote]http://www.tean.szm.sk/Snapshottofile.js[/quote]

Tak to se mi zda jako zbytecnost. Na co to je dobre, kdyz to same umi i ta diketa? To jako jen kvuli tomu, ze to vrati z Best do puvodniho nastaveni?
sakor (17)|4.8.2005 21:29
Ako vytiahnut to foto som chcel vediet, ale som prekvapeny, že výsledok je horší ako keď vytvorim projekt, prerenderujem ho, urobim DVD a pri prehravani v Nero Show Time zachytim obrazok. Zda sa mi cudne, že z preloženeho MPEG2 je ten obrazok lepši ako vytiahnuty z Vegasu priamy z avi. Je to realita, alebo je niekde hacik. Nastavenia mam tak ako je tu napisane.
Fantas! (3016)|4.8.2005 22:16
sakor
Hacek je v tom, ze z vegasu vidis obrazek skutecny, zatimco z toho Nero Show Time vidis obrazek vyhlazeny! :-)