Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolveo Omega T2 - špatný signál

encino (5)|24.2.2018 17:19
Dobry den, chtel bych se zeptat, zda nevite v cem by mohl byt problem. Bydlim v bytovem dome, kde je STA. Poridil jsem si STB Ariva Ferguson 4k, se kterym jsem nebyl prilis spokojeny. Nicmene tento STB mel na STA jak kvalitu, tak i silu signalu 100%. Zkusil jsem poridit Evolveo Omegu T2 a signal mam u nej horsi, silu cca 55% a kvalita se drzi na 100%. Slabsi sila signalu se pak projevuje obcasnymi chybami - kostkovanim obrazu. Mel jsem za to, ze to bude treba vadny kus, ale je zajimave, ze pokud k nemu zapojim pokojovou antenu, sila signalu se dostane na 97-99%, ale je zde zase o neco horsi kvalita...kolem 70-85%, coz se take projevuje kostkovanim. Je mi nekdo schopny vysvetlit, jak muze byt mozne, ze na stejne STA ma kazdy STB takto odlisnou silu signalu?? Dekuji
Foolproof (2713)|24.2.2018 17:48
Ukazatel síly signálu má většinou jenom informativní charakter a přístroj od přístroje se velmi liší. Sílu a kvalitu lze pouze změřit na výstupu STA měřákem a potom je to objektivní
Podle mě to kostkování je zapříčiněno úplně něčím jiným, než uváděnými parametry, protože u mě na TV na DVBT mám u všech kanálů 100/100 kromě těch, které se zde vysílají ze střechy paneláku, kde mám méně než 30/30, ale ještě mi to na HD nezakostičkovalo. Stačí to.
Lumca_1 (218)|24.2.2018 19:09
Tento STB je známý svými neduhy ohledně pre-echa. Doporučuji v zákonné lhůtě 15-ti dnů vrátit a koupit jiný, odolnější proti uvedenému stavu. Mám s ním (a nejen já) osobní negatívní zkušenost. STB jsem vrátil v počtu několika kusů a zakoupil výrobek jiné značky, který v dané lokalitě (mnoho odrazů, apod.), který již od letních měsíců funguje na výbornou. Je potřeba si uvědomit, že DVB-T2 sítě v ČR bude vlastně jedna téměř 100% SFN a tím pádem mohou u některých typů jistých značek STB problémy.
encino (5)|26.2.2018 11:23
@Foolproof
Děkuji za odpověď. Udělal jsem si pokus, kdy jsem dal současně nahrávat stejný kanál ve stejném čase počátku a délce 3 hodiny na Ariva Ferguson 4K i na Evolveo Omega T2. Poté jsem soubory přenesl do PC a prohnal přes program ProjectX. Dle analýzy nebyla ve streamu z Arivy ani jedna chyba. Ve streamu z Omegy bylo chyb několik. Takže na tom ukazateli síly a kvality na přijímačích určitě něco bude...



@Lumca_1
Poradíte mi nějaký STB, prosím? :-)
Lumca_1 (218)|26.2.2018 17:06
Tam kde byly s Evolveem problémy používáme k plné spokojenosti uživatelů Strong SRT 8211 (samozřejmě rada bez záruky, záleží na konkrétních příjmových podmínkách a také na tom v jakém stavu je STA), ale pozor na verzi FW, je potřeba použít verzi se kterou byl homologován ČRa.
Foolproof (2713)|26.2.2018 17:15
[QUOTE=encino;533736]Takže na tom ukazateli síly a kvality na přijímačích určitě něco bude...[/QUOTE]

Ne, na ukazateli nezáleží, z té zásuvky přece leze stejný signál pro oba přijímače. Tedy Omega asi potřebuje lepší.
Na chalupě v pustině mi autoradio Sony hraje, synovi jakýsi noname ani neškrtna na VKV.
encino (5)|26.2.2018 20:10
@Lumca_1
Díky za tip. Čtu ale v návodu, že pro nahrávání musí být USB disk naformátovaný FAT32. Náhodou ze zkušenosti nevíte, zda to opravdu neumí NTFS??
Lumca_1 (218)|26.2.2018 20:18
Ne, já nahrávání neřeším, mě zajímá jak si který STB poradí ve složitých příjmových podmínkách.
encino (5)|26.2.2018 20:21
OK, každopádně moc děkuji za tip, zkusím ho a uvidím...