Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

IPTV nebo jiné řešení?

muti21 (4)|19.2.2018 10:32
Zdravím,

mám LG 55UF8517 a na začátku bytu Wi-fi, tzn. kabel jen přiveden ke dveřím a za dveřmi mám Wifi Router. TV je normálně připojeno k Wifi. Řeším klasické sledování TV, pozemní digitální příjem je v místě katastrofický, samozřejmě je možné dokoupit satelit a jet takto. Ještě mě napadlo, když mám net, jestli by toho nešlo využít tzn. sledování přes net. Poskytovatel samozřejmě taky poskytuje TV, ale chce settobox plus připojení kabelem u TV, což tam teď nemám.

Prosím o radu, nejjednodušším řešením je pro mě využití netu...

Díky
Martin
jito (999)|19.2.2018 16:09
Udělej test s službou sledovanitv.cz-pro LG mají aplikaci.
Je tam možnost free testu.
muti21 (4)|25.9.2018 07:03
Ještě bych se k tomuto tématu vrátil a poprosil o váš názor.
Po testech jsem si tedy pořídil sledovanitv a to přímo appku, která jde nainstalovat do mé TV LG WebOS.
Zprvu vše vypadalo ok, ale pak nastaly problémy a to ve stylu:
- zamrznutí obrazu, za chvíli načítání a rozjelo se to
- zamrznutí obrazu a již se nerozjelo, nepomohlo ani vypnutí aplikace, pouze vypnutí celé TV
- zamrznutí obrazu při přepínání programu
- hlášky typu chyba sítě
apod.
Nepomohlo rady typu odinstalovat aplikaci, zkontrolovat aktuálnost SW v TV, nic.

Výše uvedené se dělo pokud jsem měl připojení do TV řešené pomocí Wifi. Zde bych podotknul, že do bytu jde 100/100 optika.
Pokud to tedy bylo s touto konfigurací, pak spuštěný test rychlosti přímo z prohlížeče v TV na http://www.rychlost.cz:
- download: 18,76 - 27 Mbit/s
- upload: 20 - 41,38 Mbit/s
- odezva: 11 - 16ms

Což si myslím, že je pro TV dost.
Nicméně jelikož pokračovaly problémy zkusil jsem natáhnout kabel přímo a testoval jsem to. Bylo to lepší ale k zaseknutí docházelo i tak :(.

Poté jsem provedl nákup:
WiFi router TP-LINK Archer C2 AC900 Dual Band V3
Switch TP-LINK TL-SG108
Powerline TP-LINK TL-PA4010 Starter Kit (jelikož nejsou rozvedeny kabely po bytě, testoval jsem toto)
V této konfiguraci, je pak down: 80, upload: 70, odezva: 10ms.
Zapojení je: 100/100 přímo do PowerLine TP-Link, za televizí vývod do switche, odtamtud klasicky jen síťový kabel do TV, tzn. TV jede napřímo a ze switche pak ještě na Wifi, kterou využívají další zařízení notebooky, telefony.

I tak se ale stává, že se ta aplikace sekne. Např. poslouchám hudbu na očko-express, dělám něco v jiném pokoji a najednou sek, ticho...musím dát program tam a zase to jede. Nevím kde je problém.
- zapojení mám špatně?
- tipujete problém té aplikace samotné?
- někdy se mi zdá, jako kdyby chvíli nebyla síť, ať to nehážu na tu aplikaci :(
- nastavit na TV pevnou IP adresu?

Nějaké jiné myšlenky.

Díky moc M.
vivid.sk (11472)|25.9.2018 09:44
Pokial nemas problemy s internetom (kratkodobe vypadky), je mozne, ze ide o vypadky na strane poskytovatela sluzby. A tie poskytovatel nemusi priznat (resp. maloktory je natolko seriozny, ze sam prizna, ze chyba je na jeho strane).

Plus aplikacia, ktora nemusi byt napisana s ohladom na potencionalne vypadky. t.j. neobnovi sama korektne obraz/zvuk, ak zaregistruje potencionalny, co i len minimalny vypadok.
Ivo Mašek (10205)|27.9.2018 20:49
Pokud tvůj poskytovatel inetu nabízí vlastní systém TV přes jeho IPTV set-top-box, doporučuji tuto možnost. Bude to bez nervů, různého testování, a v klidu.