Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: IPTV nebo jiné řešení?

Nováček
    Registrace
    Jan 2014

Zdravím,

mám LG 55UF8517 a na začátku bytu Wi-fi, tzn. kabel jen přiveden ke dveřím a za dveřmi mám Wifi Router. TV je normálně připojeno k Wifi. Řeším klasické sledování TV, pozemní digitální příjem je v místě katastrofický, samozřejmě je možné dokoupit satelit a jet takto. Ještě mě napadlo, když mám net, jestli by toho nešlo využít tzn. sledování přes net. Poskytovatel samozřejmě taky poskytuje TV, ale chce settobox plus připojení kabelem u TV, což tam teď nemám.

Prosím o radu, nejjednodušším řešením je pro mě využití netu...

Díky
    Martin
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

Udělej test s službou sledovanitv.cz-pro LG mají aplikaci.
    Je tam možnost free testu.

Nováček
    Registrace
    Jan 2014

Ještě bych se k tomuto tématu vrátil a poprosil o váš názor.
    Po testech jsem si tedy pořídil sledovanitv a to přímo appku, která jde nainstalovat do mé TV LG WebOS.
    Zprvu vše vypadalo ok, ale pak nastaly problémy a to ve stylu:
    - zamrznutí obrazu, za chvíli načítání a rozjelo se to
    - zamrznutí obrazu a již se nerozjelo, nepomohlo ani vypnutí aplikace, pouze vypnutí celé TV
    - zamrznutí obrazu při přepínání programu
    - hlášky typu chyba sítě
    apod.
    Nepomohlo rady typu odinstalovat aplikaci, zkontrolovat aktuálnost SW v TV, nic.

Výše uvedené se dělo pokud jsem měl připojení do TV řešené pomocí Wifi. Zde bych podotknul, že do bytu jde 100/100 optika.
    Pokud to tedy bylo s touto konfigurací, pak spuštěný test rychlosti přímo z prohlížeče v TV na www.rychlost.cz:
    - download: 18,76 - 27 Mbit/s
    - upload: 20 - 41,38 Mbit/s
    - odezva: 11 - 16ms

Což si myslím, že je pro TV dost.
    Nicméně jelikož pokračovaly problémy zkusil jsem natáhnout kabel přímo a testoval jsem to. Bylo to lepší ale k zaseknutí docházelo i tak .

Poté jsem provedl nákup:
    WiFi router TP-LINK Archer C2 AC900 Dual Band V3
    Switch TP-LINK TL-SG108
    Powerline TP-LINK TL-PA4010 Starter Kit (jelikož nejsou rozvedeny kabely po bytě, testoval jsem toto)
    V této konfiguraci, je pak down: 80, upload: 70, odezva: 10ms.
    Zapojení je: 100/100 přímo do PowerLine TP-Link, za televizí vývod do switche, odtamtud klasicky jen síťový kabel do TV, tzn. TV jede napřímo a ze switche pak ještě na Wifi, kterou využívají další zařízení notebooky, telefony.

I tak se ale stává, že se ta aplikace sekne. Např. poslouchám hudbu na očko-express, dělám něco v jiném pokoji a najednou sek, ticho...musím dát program tam a zase to jede. Nevím kde je problém.
    - zapojení mám špatně?
    - tipujete problém té aplikace samotné?
    - někdy se mi zdá, jako kdyby chvíli nebyla síť, ať to nehážu na tu aplikaci
    - nastavit na TV pevnou IP adresu?

Nějaké jiné myšlenky.

Díky moc M.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Pokial nemas problemy s internetom (kratkodobe vypadky), je mozne, ze ide o vypadky na strane poskytovatela sluzby. A tie poskytovatel nemusi priznat (resp. maloktory je natolko seriozny, ze sam prizna, ze chyba je na jeho strane).

Plus aplikacia, ktora nemusi byt napisana s ohladom na potencionalne vypadky. t.j. neobnovi sama korektne obraz/zvuk, ak zaregistruje potencionalny, co i len minimalny vypadok.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Pokud tvůj poskytovatel inetu nabízí vlastní systém TV přes jeho IPTV set-top-box, doporučuji tuto možnost. Bude to bez nervů, různého testování, a v klidu.

Podobná témata

1. Smart TV s WiFi nebo jine reseni?
    Od kissman21 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 30-08-2012, 13:10
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 10-05-2009, 23:38
  3. Lcd nebo plazma nebo daco jine do izby
    Od Bergo v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-04-2007, 09:21