Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak spojit nekolik souboru *vob do jednoho ?

Kuldinek (89)|12.7.2005 11:21
nevite v cem ? diky
BOBA (590)|12.7.2005 12:12
Pokud by Ti šlo o Voby z 1 dvd tak to jde ve Shrinku, Alcoholu nebo Decrypteru, kde v nastavení zaškrtneš nedělit. Pokud chceš spojit Voby z různých DVD, tak já to dělám v NeroVisionExpress.
Kuldinek (89)|12.7.2005 12:43
tak se mi to povedlo v programku AVI MPEG RM WMV Joiner, ale ted je problem v tom ze casova primka neni od 0 do konce, ale nekolikrat se nuluje a ted mi dvd lab haze chybu, podle me je to tim. nevite jak se da i *.vob vynulovat casova primka , nebo jak nato primo v dvd labu ?
Kuldinek (89)|12.7.2005 18:56
ted uz jen malinkej detail, kdyz mam DVD hotove, tak mam spatny zvuk :( vlozil jse si nazacatek znelku dolby digital(je v 5,1) a ta je ÖK, pak menu taky OK, ale zvuk na filmu nehraje ale jen obcas zaskrehota... :( nevite cim to muze byt ,? je to v AC3 2CH jakej mi udelala ta kamera. jo a taky sem zjistil ze nehraje ani film ale jen poskakuje. dik za rady
stayman (12393)|13.7.2005 02:24
Preco nenapises o tom viac? Preco mas viac VOBov? Odkial ich mas? Preco ich chces spojit? Nestaci ti robit authoring ako sceny? Aky je to AC3? Skusal si ho prehrat v playeri? Atd atd, vsetko ma riesenie, takze pis co najpresnejsie a nie hned dakovat za nic !!!
Kuldinek (89)|13.7.2005 03:56
takze koupil jsem si dvd kameru sony se zvukem AC3 2CH a kdyz dam dvd do pc, tak tam mam nekolik vobu, treba 2 az 6 z ruznou velikosti ktery normalka zkopiruju na disk. Povedlo se mi to nakonec spojit v programku join..neco.. fakt ted nevim no a kdyz dam do dvd labu tak to musim nechat rozdelit (zvuk obraz) ten pak vlozim jako video do projektu a rozdelim si kapitoly jak potrebuju. kdyz pustim nahled je to OK bez zvuku ale kdyz to necham sestavit tak mi ten zvuk nehraje a kdyz jo tak jen kousicky a jinak nejaky zkomoleniny. Taky jsem zjistil ze se mi to sice po spojeni nekolika souboru vytvori jeden vob, ale casova osa se stale nuluje jako kdyby to spojeny nebylo. tak a ja bych chtel ted vedet jestli je potreba nejakej plugin na zvuk. diky lidi :) a nezapomente ze jsem zacatecnik
stayman (12393)|13.7.2005 11:05
Teraz je to uz lepsie!

Ano, ked spojim akokolvek tie VOBy (DVD2One, DVDShrink...) tak sa mi netacita v DVDAuthoringu nikdy cely, ale iba po castiach, alebo len prva, navyse sa casto rozchadzal zvuk...

1. Doporucoval by som kedze je to aj primarny zaznam si uvedene video nacitat do editoru. napr. Let's Edit, kde je mozne pre Mpeg2 vyuzit smart rendering. AC3 lahko prevedies do WAV a editujes spolu s tymi mpegmi.
2. Ak zaznam nepotrebujes editovat, authorizoval by som DVD s tymi jednotlivymi VOBmi (Nacita ich DVDLab a aj Architect) ako sceny a dal by som len postcommandy na postupne prehravanie, co si ani nevsimnej pri prechode na inu scenu, ze je to vlastne rozdelene.

Ina ma nic nenapada.
exTNT (1421)|13.7.2005 11:56
Tak si zase přihřeju svojí polívčičku... :-E
Je to trochu netradiční řešení, ale jde to opět pomocí mého oblíbeného ProjectX (viz návod v sekci Návody). Když si všechny ty VOBy v požadovaném pořadí načteš do jedné kolekce, budou se po dvojím kliknutí na libovolný z nich v okně "Cut/Specials" tvářit jako jeden dlouhý a/v soubor. Pokud budeš potřebovat, můžeš si s nich třeba i něco vystřihnout, ale pozor, v PX bohužel neuslyšíš zvuk, takže se to hodí spíš na hodně hrubý střih. Pokud stříhat nic nebudeš (resp. až potvrdíš co se má vystříhnout tlačítkem "Apply & Close"), dáš kolekci demuxovat (tlačítko "Go" v základním okně PX) a v určeném adresáři Ti vzniknou dva synchronní soubory (jeden s videem, druhý s audiem), které můžeš použít jako základ pro libovolný autoringový soft.
"Instalace" ProjectX je trochu zvláštní, ale pokud tuhle nástrahu překonáš (je to popsáno v návodu), pak si myslím, že budeš se softem dost spokojen.
Kuldinek (89)|14.7.2005 00:21
ten navod mi fakt bodl, zda se to slozity ale je to uplne jednoduche !! :) takze diky dokonce to i udela svoji casovou primku od 0 do konce :)
exTNT (1421)|14.7.2005 00:41
:BB:
Krtek (1279)|14.7.2005 13:51
Jde to i ve VobEditu.
exTNT (1421)|14.7.2005 18:11
jj, akorát, že v PX je to jednodušší a použití PX je univerzálnější (demux v podstatě jakýkoli podoby MPEG2 včetně *.ts, tzn. i vytažení teletextovejch titulků, všech audiostop, rozdělení duálního audia, opravy synchronicity u nahrávek z DVB, střihu apod. v jednom kroku...).
Ale jak zpívá Olympic: "... ať každý má, co rád..." :BB:
Kuldinek (89)|25.7.2005 22:01
exTNT : hele mas zkusenosti ze v to PX se pak treba 20x za 60min ztrati pul vteriny zaznamu a jednoduse to preskoci ? a nevis jak to odstranit ?
exTNT (1421)|26.7.2005 12:56
Hoj, bohužel (bohudík), to se mi ještě nestalo, takže jsem to neřešil. Co když dáš demuxovat menší kousky, taky to vypadne na stejným místě?
Kuldinek (89)|26.7.2005 13:41
tak to jsem nezkousel, zitra zkusim a dam vedet
stayman (12393)|28.7.2005 23:50
Treba pouzivat poriadne softy a nie nahrasky
Modena (1706)|29.7.2005 00:10
Proč ho posíláš na hrášky Stayi ? :-E
Z*urvenej bojkot diakritiky a to si to ještě od Tebe musím překládat, uffff :-I Pak mě uniknou ňáký Tvoje perly, nebo provokace na Adobe a já nestíhám reagovat . . . :-((( :-E
To pises na laptope, ci co ? 9-) 9-) 9-)
stayman (12393)|29.7.2005 01:30
malo tam byť asi "ž" namiesto toho s (spodobovanie), ale ani asi to nie je spisovne, myslim ze tam malo byt skor "náhrady" ale ked to vyznie tak blbo :-D

PS: a neupozornuj ma viac, lebo budem este viac provokovat :-)-
mirekv (7169)|29.7.2005 04:15
StayMan by €RikŁ€
:-E