Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD Mybook World Edition a LG 32LJ610V

Whiskier (2)|9.2.2018 10:13
Pořídili jsme dětem LG 32LJ610V zapojenou do domácí sítě. V ní se nachází síťový disk WD Mybook World Edition.
Přes Webos a přehrávání videí na LG se dostanu k obsahu (videím) uloženým na síťovém disku, bohužel přehrávaná videa nelze "přetáčet".
Pokud video ze síťového disku nahraju na USB flasku a tu připojím přímo do LG televize, přetáčení funguje, takže formátem videa by to být nemělo.

Na síťový disk WD mám napojený také multimediální přehrávač Asus O!Play - tam s přetáčením videa problém není.
Nevíte prosím, kde by mohla být chyba? Přepokládám, že to bude starším softwarem, který se stará o MediaServer na tom WD disku (je tam TwonkyMedia 5.1.9).
Pokud je to tím, je možné sofware nějak přeinstalovat za novější / jinou verzi?
Pokud ne, máte někdo tip na nějaký síťový disk na videa, který by lépe vyhovodal moderním standardům?
vivid.sk (11472)|9.2.2018 14:22
Mozno hladas problem tam, kde nieje. TV nemusi podporovat pretacanie pri pristupe cez DLNA a nieje to nic neobvykle. Vies si to overit, ak si na PC nainstalujes rozne DLNA servre (Plex, Serviio, EMBY, MediaPortal, ...) a uvidis sam, s ktorymi sa dohovori lepsie (priapadne vobec).
Whiskier (2)|11.2.2018 21:38
Přímo podle specifikace LG (na stránce http://www.lg.com/cz/televizory/lg-32LJ610V) je uvedeno:
Síť WiDi Ano
DLNA (Filmy / Fotografie / Hudba) Ano
Miracast Ano
WiFi Ano

Proto jsem předpokládal, že by tam neměl být problém. Ale asi tam očividně nějaký zádrhel bude.
vivid.sk (11472)|12.2.2018 01:04
Ale nikde nepíšu, že bude pri DLNA fungovať seek. Problém s tým často je. K dátam sa cez DLNA pristupuje inak ako z usb.

Optimálna cesta je vykašľať sa na player v TV a ponechať si existujúci WD NAS. A cez SMB/CIFS (t. j. klasické zdieľanie) pristupovať k obsahu z externého playera (povedzme MMC s KODI), alebo z existujúceho Asusu.
Foolproof (2713)|12.2.2018 13:02
DLNA server může být na tom WEBosu nebo na Nasu.
Pokud LG nemá vlastní DLNA server (jinak funguje pouze jako renderer) lze na WD vyzkoušet mraky a mraky jiných serverů, zejména kombinovaných.
Já mám historickou plasmu Panasonic, ta funguje pouze jako DLNA renderer, ve všech DLNA sdíleních seeking funguje.

Na TV mohu najít: DLNAserver VU+Solo4k, DLNA server LibreElec, UniversalMediaServer na PC, když jede tak TinyMediaManagerServer, Dune DLNAServer, EasyStoreMediaServer(NAS) a kterýkoliv další, který jsem kdy zkoušel a pustím (nepoužívám, pouze studium). Tyto servery jedou vedle sebe bez jakéhokoliv problému.
Každý server funguje trochu jinak, takže vyzkoušení jiného než Twonky (vyhodil jsem jako debilní) by mohlo pomoci.