Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Bravia KDL-55W808C - neustále záseky, restarty

romanII (10)|6.2.2018 10:54
Vlastním necelý rok Sony Bravia KDL-55W808C a minimálně 1x denně se zasekne na nějakém programu, nejde přepnout a ovládat, pomůže vždy restart a náběh systému. Poradí někdo co s tím, aktualizovaná na poslední firmware je. Děkuji
digitivi (215)|6.2.2018 12:53
Aky prijem vyuzivas? Sat, DVBT, kablovka? Pouzivas nejaky modul s kartou? Upresni.
romanII (10)|6.2.2018 15:20
DVBT (2) a O2 TV, dříve jsem měl skylink a dělá to prakticky všude, napadlo mě tovární nastavení zdali by nepomohlo, prozatím kromě aktualizace autom. firmwaru pouze restartuji
digitivi (215)|6.2.2018 16:19
O2 STB mas prepojene cez HDMI kablom? Mas k TV pripojene aj ine zariadenia? USB stick? USB bezdrotovu klavesnicu? Mas TV pripojenu na internet? Ako? Kablom alebo wifi? Vsetko "externe" od TV odpoj, TV zresetuj a pozeraj len DVBT(2). Ak sa problem objavi znovu tak zavada v TV, treba reklamovat. Taketo veci robia niekedy zariadenia pripojene k TV cez USB rozhranie.
jobro (235)|6.2.2018 16:47
Měl jsem podobnou "záhadu", shodou okolností také s Bravií (starší).
Situace: silový rozvod starého typu - ochrana nulováním - byt ve třetím patře

V mém bytě byly vzájemně propojeny tři různé potenciály uzemnění - společná anténa, zásuvka kabelové televize, zemnící kolík v silové zásuvce.
Všechna zařízení byla spojena HDMI kabelem, kterým tekly vyrovnávací proudy mezi uzemněními. Nezanedbatelný rozdíl potenciálů vnášel do HDMI kabelů (vodičů, přenášejících povely) rušení.
Po vložení galvanických oddělovačů do anténních kabelů problém zmizel. Zůstal jen jeden zemní bod - kolík v silové zásuvce.

Vysvětlení: zastaralý způsob elektroinstalace, kde nulovým vodičem protéká proud podle zatížení sítě, způsobuje různé úbytky napětí proti ideální "zemi". Naproti tomu anténní rozvody mají zem konstantní (pokud do nich nepouští parazitní proud některý přístroj jiného účastníka).
romanII (10)|7.2.2018 07:49
[QUOTE=digitivi;533520]O2 STB mas prepojene cez HDMI kablom? Mas k TV pripojene aj ine zariadenia? USB stick? USB bezdrotovu klavesnicu? Mas TV pripojenu na internet? Ako? Kablom alebo wifi? Vsetko "externe" od TV odpoj, TV zresetuj a pozeraj len DVBT(2). Ak sa problem objavi znovu tak zavada v TV, treba reklamovat. Taketo veci robia niekedy zariadenia pripojene k TV cez USB rozhranie.[/QUOTE]

Internet mám přes wifi, O2 TV, multimed. přehrávač a XBox 360 přes HDMI, USB jenom falešný Ambilight z Lidlu ALE televize se sekala i když jsem ho ještě zapojený neměl. Dám každopádně tovární nastavení a potom ty periferie tam zkusím postupně připojovat a uvidím co se bude dít, reklamovat se mi tedy moc nechce, jedna z posledních poctivých 100 Hz FHD
vivid.sk (11472)|7.2.2018 08:05
Vcelku mi nie je jasné, ako sa môže TV sekať, ak ju používaš ako monitor s externým zdrojom signálu (píšeš že nejde ovládať ani prepnúť). Kanály ale prepínaš na externom stb. Skús to nejako vysvetliť.
romanII (10)|7.2.2018 08:39
[QUOTE=vivid.sk;533529]Vcelku mi nie je jasné, ako sa môže TV sekať, ak ju používaš ako monitor s externým zdrojom signálu (píšeš že nejde ovládať ani prepnúť). Kanály ale prepínaš na externom stb. Skús to nejako vysvetliť.[/QUOTE]

Pokud se dívám na klasické DVBT tak to dělá jak popisuji, pokud se dívám na externí zdroj O2TV tak přepínat programy sice jsou ale po konci sledování když chci přepnout třeba na Youtube tak už se televize sekne a pomáhá pouze se dostat do nastavení a restartovat tv
Dagy2 (3153)|7.2.2018 12:32
vivid úplne normálne. Sekne sa to tak, že sa nejakou napäťovou smyčkou dostane potenciál tam, kde to programátor neočakával a tým sa zrúti celý ten fantastický programátorský krám a prístroj zamrzne. Predpokladám že to môže byť snáď gugldroid.
vivid.sk (11472)|7.2.2018 13:01
Potom skús ten factory reset, ako odznelo vyššie.
paveljr (34)|15.3.2018 10:43
Tak přidám svoje zkušenosti - stejný problém s restartováním KDL 55w805C. Pár dní před koncem záruky jsem se ozval servisu, ti potvrdili, že stejný problém má snad celá serie - nějaký problém s implantací DVB-T 1/2 ( už si nejsem jistý, je to už pár měsíců). Teoreticky se to může zlepšit při odpojení anteny. Každopádně byla prodloužena o pár měsíců záruka, v té se problém nevyřešil, tak že po 2letech a 2 měsících mi byla vrácena plná cena přes 30 tis... Trošku jsem přisipal a mám 65XE9305 - suprová TV a nekouše se :-D . Každopádně jsem zůstal i po vrácení věrný SONY, protože mě její obraz vyhovuje nejvíc...
Robmar (2)|25.3.2019 23:25
Máme 3. rok TV sony kdl-40wd650 a už bych si sony nikdy nekoupil. Byla to výhodná koupě a netušil jsem, že budou takové problémy. Vypíná se 3-5. krát denně nebo
zamrzne obraz a jde pouze zvuk, někdy jen modrá obrazovka se zvukem. U dětí je Samsung absolutně bez problémů. Před pár lety jsem dělal instalace satelitů pro freesat a rukama mi prošlo mraky TV a nejlepší pro mě jako technika byl Samsung a nejhorší Sharp Aquos. Sony mě zklamalo i s mobilem xperií kdy se naplnila interní paměť na 70% a správu nad mobilem převzal program od výrobce a nedalo se s ním hnout.
Liqid (3)|12.6.2019 18:35
Se SONY jsem taky skončil, už nikdy více! Měl jsem dva a půl roku Sony KDL-43W756C, pravidelné záseky a restarty... a minulý týden odešla úplně :(

Podobný problém jsem na netu našel u více lidí, výrobce o tom evidentně ví a přes to TV prodával. Oprava možná výměnou základní desky za ranec.

vivid.sk (11472)|14.6.2019 23:25
Problem je, ze sa vzdy moze pokazit len taka znacka, aku mame doma :), takze je to pochopitelne. Ak by si mal doma SAMSUNG, odisiel by, nadaval by si na Samsung.