Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nástupce Canon XH-A1

bugr (295)|29.1.2018 11:25
Rozhodl jsem se, že bych asi měl udělat upgrade nebo aspoň dokoupit druhou kameru. Jaký je nástupce této kamery?
Jde mi hlavně o clonu a zoom ovládaný prstencem na objektivu.

Jsem včera prolejzal Canon kamery a je toho nějak moc.

díky
appa (109)|10.11.2018 21:51
Nástupcem XH A1 jsou více méně všechny kamery od Canonu. Nepřímým pokračovatelem byla série XF100, pak model XF200. XF100 měla jen dva prstence, třetí nahrazoval volič pod objektivem (tuhle kameru mám doma a funguje to dost dobře, netřeba třetí kroužek, ale kamera je stará cca 8let). Model XF200 už má tři prstence, jinak odpovídá modelu XF100. Tady chybu neuděláš, ale je tam starší 1/3 čip a v podstatě jde o výběhový model. Stáří cca 5let.

Velikostně byl přímý nástupce staré XH A1, model XF300. Taky má už pár let za sebou, ale opravdu nejvíc velikostně odpovídá XH-A1.

Jako druhá, tj. B kamera ti poslouží i nový model XF 400, ale zde šel Canon cestou úspory na prstencích, tj. zase ubral z 3 na jeden + kolečko pod objektivem.

Úplná novinka, ale dost drahá, je teď XF705. Má 1" čip, je na 2xSD kartu. Výstup 10bit, prostě od Canonu pecka. Ale hodně drahá, cca 180tis.

PS aby se to nepletlo, pokud uvidíš modely s označením XF xx5 (s pětkou na konci), jsou to vylepšené modely, zejména o pár konektorů, timecode atd, jinak jsou to stejné kamery jako řada bez 5 na konci.