Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vhodný projektor do obýváku

krtek_cz (2)|16.1.2018 17:15
Zdravím, pročetl sem si toto fórum ale nikde sem nenarazil na můj problém. O co jde:
Chtěl bych pořídit projektor převážně na filmy občas nějaká ta hra, ale priorita filmy. Po přečtení různých recenzí vyhrál Epson EH-TW5650, už jsem ho měl aj doma na odzkoušení vše super. Ale trochu hořím na umístění projektoru. Potřeboval bych umístit na zeď cca 50 cm od stropu na poličku. Protože v bytě máme udělané sádrokartonové podhledy a bojím se toho že když bych to dal na stropní držák tak by mi to neudrželo a sádrokarton by letěl dolů (nevím jak je to přimontováno, koupili sme už hotové a rozebírat to moc nechci) takže řešení polička na protější zeď a co nejvíce ke stropu. Jenže tady narážím na problém a to že bych musel buď projektor otočit hore kopytama a nebo zadní nohy dostatečně vyvýšit aby mi to promítalo na zeď. Nebo vybrat jiný projektor. Nevíte náhodou kde se dá zjistit který projektor promítá směrem dolů když ho dáte vodorovně? Já to nikde nenašel. Jo ten Epson má možnost stáhnout čočku dolů ale je to jen o cca 5cm což je málo.
Jinak místnost je vysoká 2,5m a vzdálenost od zdi ke udi je 3,4m. poraď te prosím co s tím popř nějaký jiný projektor.
Předem moc díky
swenak (186)|16.1.2018 19:36
Na té polici nemusí být položen, může být i zavěšen;)
RoPo (6061)|17.1.2018 10:36
Stropní montáž (ceiling) umožňují snad všechny HomeVideo projektory. V nastavení projektoru se určí, že je projektor montován na stropě a obraz se převrátí. Dokonce i pro tento projektor se nabízí stropní držák - [FONT=arial] ELPMB23. [/FONT]Pokud máš obavy z uchycení na strop, tak polici umísti hned pod strop a stropní držák přidělej do ní. Nepoužij však šrouby do dřeva, ale metrické šrouby s matkou a podložkami, zkrz díry v této polici. Hlavy šroubů kdyžtak zapusť do police tak, aby se neprotočily při utahování.

Při normální projekci musí být tento projektor ve středu výšky promítaného obrazu. A např. u 150" uhlopříčky je povolena odchylka nahoru od středu osy projekce/obrazu 19cm a dolů 9cm. Tak "hovoří" manuál k projektoru. Při větší odchylce už nelze rozumně srovnat správně svislé okraje obrazu tak, aby výsledkem byl správný obdélník/čtverec a nikoliv rovnoramenný lichoběžník. Proto v normální pozici pro projekci (nikoliv stropní, převrácené) nemůže být projektor u stropu, ale musel by být mnohem níže.
krtek_cz (2)|17.1.2018 18:24
Tak bohužel s držákem sem neuspěl u svého designera (manželky) takže to půjde na poličku a otočím ho (musím ještě vymyslet uchycení aby se zbytečně nehoupal) nebo pustím poličku o něco dolu a dám projektor normálně a zadní nohy vyvýším.

Díky za vysvětlení ohledně osy je to logické ;-)
riddle (108)|1.2.2018 10:31
[QUOTE=krtek_cz;533290]Zdravím, pročetl sem si toto fórum ale nikde sem nenarazil na můj problém. O co jde:
Chtěl bych pořídit projektor převážně na filmy občas nějaká ta hra, ale priorita filmy. Po přečtení různých recenzí vyhrál Epson EH-TW5650, už jsem ho měl aj doma na odzkoušení vše super. Ale trochu hořím na umístění projektoru. Potřeboval bych umístit na zeď cca 50 cm od stropu na poličku. Protože v bytě máme udělané sádrokartonové podhledy a bojím se toho že když bych to dal na stropní držák tak by mi to neudrželo a sádrokarton by letěl dolů (nevím jak je to přimontováno, koupili sme už hotové a rozebírat to moc nechci) takže řešení polička na protější zeď a co nejvíce ke stropu. Jenže tady narážím na problém a to že bych musel buď projektor otočit hore kopytama a nebo zadní nohy dostatečně vyvýšit aby mi to promítalo na zeď. Nebo vybrat jiný projektor. Nevíte náhodou kde se dá zjistit který projektor promítá směrem dolů když ho dáte vodorovně? Já to nikde nenašel. Jo ten Epson má možnost stáhnout čočku dolů ale je to jen o cca 5cm což je málo.
Jinak místnost je vysoká 2,5m a vzdálenost od zdi ke udi je 3,4m. poraď te prosím co s tím popř nějaký jiný projektor.
Předem moc díky[/QUOTE]

Ahoj, musel by jsi koupit lepší projektor který bude mít víc variabilní lens-shift, tenhle má jen 15%. Otázka jaká je tvoje cenová relace a jaou budeš mít projekční plochu...