Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Set-top box T2 s kvalitním obrazovým výstupem

Janas3 (28)|6.1.2018 14:05
Dobrý den,
nově zahájené vysílání T2 v našem městě mi podle technika ruší nynější příjem, takže musím pořídt set-top box. Rád bych požádal o doporučení, který typ má opravdu kvalitní obraz. Nahrávání/přehrávání atd. jsou určitě zajímavé funkce, ale kvalita obrazu je myslím nejdůležitější, a ta v technických parametrech chybí :)
Prosím poradíte mi konkrétní typ pro pozemní vysílání s kvalitním obrazem ? Děkuji
Ivo Mašek (10205)|6.1.2018 14:13
Mrkni sem: https://www.digizone.cz/clanky/hledate-set-top-box-pro-ceske-dvb-t2-prostudujte-si-to-nejlepsi-z-nasich-letosnich-testu/
tam si pročti i pod článkem diskuzi.
Vypíchnout jeden typ nelze.
Lumca_1 (218)|6.1.2018 16:17
@Janas3: "...nově zahájené vysílání T2 v našem městě mi podle technika ruší nynější příjem...: Jak "ruší"? Ten "technik" má snad ono "rušení" odstranit nebo vyřešit a ne plácnout takový nesmysl! Zřejmě to není žádný technik! Pokud je problém s vysokou úrovní DVB-T2 signálu díky lepšímu šíření nižších kmitočtů a vyššímu zisku preampů nebo ampů na těchto kmitočtech není pro technika nic jednoduššího než úroveň srovnat s ostatními přijímanými DVB-T signály a tímto problém vyřešit.
digitivi (215)|6.1.2018 16:19
Mozem doporucit ktorykolvek z Technisatov (ISIO). Nemecke Technisaty co sa tyka kvality obrazu su stale dobra klasika.
KamilZ (10277)|6.1.2018 16:24
Za sebe říkám, od Technisat ruce pryč, ani ty pitomé DVB-T neumí: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39070-TechniSat-CE-4HD?highlight=technisat
Janas3 (28)|6.1.2018 19:53
[QUOTE=Lumca_1;533139]@Janas3: "...nově zahájené vysílání T2 v našem městě mi podle technika ruší nynější příjem...: Jak "ruší"? Ten "technik" má snad ono "rušení" odstranit nebo vyřešit a ne plácnout takový nesmysl! Zřejmě to není žádný technik! Pokud je problém s vysokou úrovní DVB-T2 signálu díky lepšímu šíření nižších kmitočtů a vyššímu zisku preampů nebo ampů na těchto kmitočtech není pro technika nic jednoduššího než úroveň srovnat s ostatními přijímanými DVB-T signály a tímto problém vyřešit.[/QUOTE]

Cca 2 měsíce mi dochází u některých programů k mžikovým výpadkům signálu. Síla 10/10, kvalita 10/10 a nepravidelně vypadává na 0, tj. na krátkodobě hláška"není signál". Mám STA v paneláku a silný signál. Problém je jen u mne, ostatní sousedům to funguje. Krátkodobým řešením je vytažení koaxiálu ze zásuvky, pak to funguje, ale zase je problém s příjmem jiných programů. TV nemá tuner s T2. Navržené řešení je buď nějaká zařízení na lepší oddělení T2 od příjímaných kanálů za cca 500 Kč, nebo set-top box.

Po detailním pročtení doporučeného odkazu mi vychází nejlíp ten Technisat DIGIPAL T2 DVR , i když ho KamilZ ho zjevně moc nemusí :). Není úplně levný, ale nic lepšího jsem do cca 3 000 Kč nenašel. Ale myslím ušetřit pár stovek a dívat se dalších několik měsíců na nekvalitní obraz z levného tuneru asi není úplně dobrá volba.
Jenom mi vadí, že podle doporučené recenze na https://www.digizone.cz/clanky/hledate-set-top-box-pro-ceske-dvb-t2-prostudujte-si-to-nejlepsi-z-nasich-letosnich-testu/ u tohoto zařízení moc nefunguje přehrávání filmů. To bych docela v této cenové relaci považoval za standard :(
Pokud byste měli nějaké lepší doporučení, tak prosím ještě napište.
Děkuji za ochotu.
Lumca_1 (218)|6.1.2018 20:11
[QUOTE=Janas3;533144]Cca 2 měsíce mi dochází u některých programů k mžikovým výpadkům signálu. Síla 10/10, kvalita 10/10 a nepravidelně vypadává na 0, tj. na krátkodobě hláška"není signál". Mám STA v paneláku a silný signál. Problém je jen u mne, ostatní sousedům to funguje. Krátkodobým řešením je vytažení koaxiálu ze zásuvky, pak to funguje, ale zase je problém s příjmem jiných programů. TV nemá tuner s T2. Navržené řešení je buď nějaká zařízení na lepší oddělení T2 od příjímaných kanálů za cca 500 Kč, nebo set-top box.[/QUOTE]

Pokud je u tebe "silný signál" (svědčí to s největší pravděpodobností o nedobrém stavu STA - zřejmě firma, která se o ni stará nebo ji přímo instalovala nic neví o úrovních na ÚZ pro bezproblémové zpracování signálů přijímacími zařízeními), stačí do přívodu od ÚZ zařadit proměnný útlumový článek 5 - 20dB a zkusit nastavovacím trimrem úroveň snížit na mez kterou tv přijímač bez problémů zpracuje. Ovšem chyba bude asi někde jinde než ve vstupní úrovni. To by musela být někde kolem 80 - 90dB/uV, pak už dochází k zahlcení vstupních obvodů koncových zařízení. Ovšem při tomto stavu nemáš zaručené to, že ti bude zakoupený DVB-T2 přijímač BEZPROBLÉMOVĚ FUNGOVAT. Spíše bych po majiteli STA (SVJ, BD) žádal o uvedení spol. tv antény do funkčního stavu, protože technik který ti tvrdil dříve uvedené není žádný technik, ale obyčejný packal, který o fungování STA nemá ani ponětí!

Odkaz na reg. útl. článek je třeba zde:

https://www.t-cz.com/utlumovy-clanek-f-regulovatelny-5-20-db_d6264.html
vivid.sk (11472)|6.1.2018 20:39
[QUOTE=Janas3;533146]u tohoto zařízení moc nefunguje přehrávání filmů. To bych docela v této cenové relaci považoval za standard [/QUOTE]
Bezproblemove prehravanie filmov nie je standard ani pri MMC, ktore su na to urcene (vid diskusia vo vedlajsom vlakne), nieto pri tychto STB.
Janas3 (28)|6.1.2018 20:43
[QUOTE=Lumca_1;533147]Pokud je u tebe "silný signál" (svědčí to s největší pravděpodobností o nedobrém stavu STA - zřejmě firma, která se o ni stará nebo ji přímo instalovala nic neví o úrovních na ÚZ pro bezproblémové zpracování signálů přijímacími zařízeními), stačí do přívodu od ÚZ zařadit proměnný útlumový článek 5 - 20dB a zkusit nastavovacím trimrem úroveň snížit na mez kterou tv přijímač bez problémů zpracuje. Ovšem chyba bude asi někde jinde než ve vstupní úrovni. To by musela být někde kolem 80 - 90dB/uV, pak už dochází k zahlcení vstupních obvodů koncových zařízení. Ovšem při tomto stavu nemáš zaručené to, že ti bude zakoupený DVB-T2 přijímač BEZPROBLÉMOVĚ FUNGOVAT. Spíše bych po majiteli STA (SVJ, BD) žádal o uvedení spol. tv antény do funkčního stavu, protože technik který ti tvrdil dříve uvedené není žádný technik, ale obyčejný packal, který o fungování STA nemá ani ponětí!

Odkaz na reg. útl. článek je třeba zde:

https://www.t-cz.com/utlumovy-clanek...-db_d6264.html[/QUOTE]

Děkuji za odborný názor. V této oblasti se nevyznám, takže mám pro nějaký spor dost špatnou pozici. Navíc mi urgument "ostatním to funguje, takže je chyba zřejmě v TV uživatele" připadne bohužel docela logický, takže prosadit uvedení kompletní STA z mého pohledu do funkčního stavu asi neprojde :(

[QUOTE=vivid.sk;533151]Bezproblemove prehravanie filmov nie je standard ani pri MMC, ktore su na to urcene (vid diskusia vo vedlajsom vlakne), nieto pri tychto STB.[/QUOTE]

Já jsem v tomto případě myslel zpětné přehrávání programů zaznamenaných tímto zařízením z TV. "Filmem" jsem myslel program z TV. Nenapsal jsem to jednoznačně, omlouvám se :)
Lumca_1 (218)|7.1.2018 10:53
[QUOTE=Janas3;533152]Děkuji za odborný názor. V této oblasti se nevyznám, takže mám pro nějaký spor dost špatnou pozici. Navíc mi urgument "ostatním to funguje, takže je chyba zřejmě v TV uživatele" připadne bohužel docela logický, takže prosadit uvedení kompletní STA z mého pohledu do funkčního stavu asi neprojde :([/QUOTE]

Důrazně doporučuji revizi stavu STA, protože v budoucnu se toto může šeredně vymstít a to všem jejím uživatelům! Navíc argument - "ostatním to funguje, takže je chyba zřejmě v TV uživatele" připadne bohužel docela logický," absolutně neberu, aby toto mohl majitel/správce STA tvrdit, musel by nechat provést řadu měření na kompletním rozvodu STA (HS, ÚPS, ÚZ u jednotlivých BJ) a toto zjevně neproběhlo, takže se NENECHEJ OPÍJET ROHLÍKEM a trvej na revizi STA, protože jinak ti nemusí ani ten "nejlepší STB pro příjem DVB-T2 fungovat a to z důvodu nevyhovujícího stavu společné antény!
KamilZ (10277)|7.1.2018 11:26
Revizí celé STA bych teď zatím neargumentoval, do toho se jim nebude vůbec chtít. To můžeš (možná budeš muset) vytáhnout později. Spíše bych v první fázi žádal o změření stavu na jednotlivých kanálech u Tebe, v zásuvce + vydání protokolu.

Argument "ostatním to funguje, problém je u Tebe" je, jak píše Lumca_1, fakt mimo, na tem jim neskoč. Problém může být sice i u Tebe, ale stejná pravděpodobnost je, že je někde jinde.
jobro (235)|7.1.2018 19:37
Podobné dotazy/reklamace na fórum nepatří. To lze řešit jen místně s "odpovědným vedoucím". Dokážu ale pochopit zoufalého diváka, který se stébla chytá a pláče na internetu... Popisované závady v příjmu na STA nedokáže nikdo na dálku řešit.

Tazatel neuvádí, jaký druh STA kabeláže mají. Starší rozvod, kde kabel prochází celou stoupačkou a na něm jsou odbočeny účastnické zásuvky může trpět "nevysvětlitelnými" závadami v případech, kdy jiný účastník laicky zasáhne do své zásuvky. Může být vadná i koncová zásuvka... Zde se často vyskytuje popisovaný stav "ostatním to funguje".

Novější rozvody používají samostatný kabel od antény, který vede od rozvaděče signálu do každého bytu. Zde bude hledání závady jednodušší.

Může nastat i taková situace, že tazatelův televizor nezvládá příliš silný signál v anténní zásuvce. Ověřit lze laicky připojením jiného televizoru.

V obou případech může být i vadná sama zásuvka v bytě.
KamilZ (10277)|7.1.2018 19:56
Janas3: První větu od jobro ignoruj, podobné dotazy zde samozřejmě patří.