Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita encodovani NVidia GTX 750 a 1050

aleycon (152)|3.1.2018 20:08
Zdravím,
V compu mám nyní GTX 750Ti (Maxwell). Nejsem pařmen, ale GK využívám pro encodování do H264 (NVEnc) v případě že mi nevadí o trochu horší kvalita výsl. videa (např. dokumenty z TV). Jinak používám FFmpeg a škvařím to procikem (i7 6700).
Chci se zeptat zda máte někdo zkušenosti s H264 encodováním novějšími kartami GTX 10x0 (Pascal). Je výsledek lepší než u karet Maxwell nebo to nestojí za investici do nové GK? Díky.
Foolproof (2713)|4.1.2018 17:37
Pokud se jedná o materiál z TV, tak to bude prokládané, já mám 980 Titanium, ale ta neumí jako všechny ostatní kompenzaci pohybu, takže FFMpeg s Yadif asi dá lepší výsledky i když důvod převodu TV do h264 mi trochu uniká, vzhledem k době 2průchodvého převodu bez turbo první fáze, aby to nztratilo "kvalituů
Pokud je to HD tak už vůbec.
Trochu význam má HEVC, tam jde ušetřit pár giga, ale co bych z tv archivoval mi není jasné....

Co karta umí v Direct3d11 je na obrázku.

[ATTACH=CONFIG]34618[/ATTACH]
snap207.jpg
aleycon (152)|4.1.2018 21:15
Foolproof: Prokládání obrazu neřeším, nechávám ho beze změny. Stejně to budu přehrávat zase na TV.
Vše mám ze satu v HD. Filmy a dokumenty které nejsou v HD nascanovány nebo natočeny a mají vícméně kvalitu SD nemá smysl v HD uchovávat a proto je převádím do SD. Na TV to pak jde přes přehrávač s upscalerem, takže ten SD nevypadá nijak hrozně.
Co se týče HEVC, tak mi připadá že je ten obraz vůči H264 rozmazaný, bez detailů (FFmpeg, CRF default). HEVC na NVEnvc jsem zatim nezkousel, ale nečekal bych žádný zázrak.
vivid.sk (11472)|5.1.2018 12:51
Trosku iny pohlad na vec: Nie je lepsie za cenu, ktoru planujes "investovat" do novej GPU na transkodovanie videi, zakupit radsej novy 3-4TB HDD, kde mozes tieto nahravky odkladat bez prace v povodnej kvalite (ktora casto naozaj nieje excelentna, pri bitratoch, ktorymi sa na Astre 3 vysiela) ?

Na 4TB HDD sa ti zmesti cca 1500-2500 hodin videa v HD kvalite, a mas to bez dalsej prace (akurat odporucam spravit remux do mkv, koli odstraneniu fillin dat - usetris mozno 10-25% nadbytocnych dat, ktorymi provider vyplna nevyuzite miesto pri distribucii v TP).
Foolproof (2713)|5.1.2018 13:24
[QUOTE=aleycon;533127]Vše mám ze satu v HD[/QUOTE]

Kromě toho, že naprosto souhlasím s Vividem, bych chtěl poznamenat, že pokud je to v HD, tak je nahrávka v H264, takže neřešíš kvalitu převodu do H264 při převodu do SD, nýbrž kvalitu downscalingu a to grafická karta nemá v popisu práce.:-D Každý program používá vlastní algoritmy pro tuto činnost a že je jich asi 50 a s hardwarovou akcelerací nemají moc společného.
Ti co dělají podobné psí kusy se většinou zděsí, když dají Lanczos filter pro změnu rozlišení a on se ten převod několikrát oproti jiným zpomalí. používá kruhovou metodu, výpočet je náročný. Proto nebývá nastaven jako default, aby neodradil případného klienta.
Pokud se domníváš, že tvoje TV má lepší upscaling, než profi zařízení ve studiu, myslím, že se mýlíš.Jedná se tam o extrapolaci, musí si "vymýšlet".

A dodatek k Vividovi: Pokud je to nahrané jako TS celého streamu, pak je tam spousta PIDů jak TTX, EMM, EMC opravdu k ničemu pro přehrávání, takže stačí vyčistit remuxem, to je pár minut a kvalita zůstane stejná.
aleycon (152)|5.1.2018 13:31
vivid.sk: Díky za tip. 4TB disk v USB boxu mám a docela se plní. Archivuju toho docela dost, hlavně dokumenty ke kterým se pak po čase zase vracím. Filmy pak méně, jen ty nové nebo ty co jsou zdařile zrestaurované v HD a které mi za to stojí. Jinak těch starších mám hodně už na DVD.
vivid.sk (11472)|5.1.2018 13:42
Tak je cas dokupit dalsi :)

Naviac ceny diskov po rokoch stagnacie konecne trosicku klesli.
aleycon (152)|5.1.2018 16:39
Foolproof: Ten downscale zkusim, diky. Prevadim ale i MPEG (napr DVD) do H264.
Pro prevod z TS se mi osvedcil AviDemux ktery je taky dost rychly. Muzu si do vystupu vybrat zvuk. stopy ktere chci.