Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV OUT Airstar 2

johank (9)|12.7.2005 07:48
Zdravím mám prosbu, chtěl jsem se zeptat na kartě jsou dva konektory TV vstup a TV výstup. V PC mi vše funguje v pořádku a chtěl jsem dostat signál z karty na TV, tak jsem propojil klasickým TV kabelem kartu s PC, ale bohužel jsem nic nenaladil.
Druhá možnost by samozřejmě byla z grafické karty druhý monitor, ale připadá mi to zbytečné pokud je na kartě druhý výstup.

Dotaz je tedy zdali je možné takto do TV dostat signál.

Mám pouze TE verzi programu, je možné že bude zapotřebí zakoupit plnou verzi, k čemuž jsem se prozatím nedostal, dokončujeme bydlení a řešil jsem jiné věci.

Díky za odpovědi.

johank
Frogusik (42)|12.7.2005 08:37
Kartu nevlastnim, ale poohlizel jsem se po ni a mam pocit, ze jeden konektor je vstup anteniho signalu a 2. vystup, je to jen prosmyckovane, nic dalsiho se do VF signalu nepridava, takze je mozne na vystup pripojit dalsi analogovy/digitalni tuner (TV, VHS...) bez pouziti rozdelovace.


Pro video vystup do TV jsou uzpusobene az drazsi karty, pripadne ext. boxy - Hauppauge DEC-2000T apod.

Takze zbyva ten TV out na graf. k.
johank (9)|12.7.2005 08:56
Díky za odpověď, doufal jsem, že se nebude jednat pouze pro průchod signálu pro další zařízení a karta půjde použít jako zdroj obrazu pro TV. No nic, kartu budu mít stejně v PC v pracovně a v dětském pokoji jsem uvažoval s individuálním DVBT přístrojem, hlavní TV mám na DVBS s přístupovými kartami.

Zdravím.
johank
exTNT (1421)|12.7.2005 12:28
Je to jak píše Frogusik, pouze průchod anténního signálu. Plná verze DVBV Ti v tomhle nijak nepomůže.
Ale ještě nezoufej, záleží jakou máš grafickou kartu a pokud má třeba S-video out a TV S-video in, pak by ta Tvoje původní představa šla s mírnou obměnou realizovat. A i kdyby TV neměla S-video in, myslím, že existují i adaptéry z S-video na Scart nebo Cinch - někde se to tu snad před časem i probíralo, třeba si někdo vzpomene nebo to najdeš.
johank (9)|14.7.2005 12:31
Díky za odpověď, s výstupemz grafiky neni problém, již jsem to takto praktikoval, ale jsem v tomto případě omezen délkou kabelu, což se zase dá vyřešit.

My nyní dokončujem barák (Vrané nad Vltavu) a PC s kartou budu mít v pracovně, hlavně si hraji s DVB-S, takže Dream mam v obyváku, na analog chtám NOVU a vše ostatní ze satelitu. Do dětského a hostinského pokoje případně dokoupím stolní DVB-T přístroje, vychází mi to stále lépe než sousedce si nechala udělat společnou anténu se zesilovačem, dala za vše 12 000,- Kč a má 4 programy (malinko se nám tam mlátí signál Cukráku s ostatními, take má snad 3 antény).

Já jsem si anténu včetně rozvodů udělal sám na 1 anténu, protože do budoucna počítám pouze s DVB-T a již nyní mám všude to samé co ona a ještě mi jde šumivě TV Praha.
No a pokud dokoupím jeden nebo dva DVB-T přístroje, tak nejsem ani na ceně co sousedka a mam ještě nějaký ten program navíc a kvalita je taky lepší.
Rozvod v pracovně mam napojený do PC a pokud bych chtěl něco sladovat tak mohu jít jinam a PC využiji k nahlávání programů.

Je toho nyní nějak moc a neni na vše čas hlavní je, že se máme na co dívat a na satelitu je zatím ještě na co koukat, kartu si nechám na zimu abych si měl s čím hrát :-))

Johank
exTNT (1421)|14.7.2005 18:19
Tož to jo. Akorát místo těch dalších DVB-T přístrojů bych jako alternativu zvažoval něco jako tohle, stejně se málokdy koukám na televizi on-line a většinu pořadů sleduju ze záznamu v čase, který vyhovuje mně a ne jejich programovýmu oddělení... :-)
johank (9)|15.7.2005 07:53
To vypadá docela zajímavě, dalo by se o tom uvažovat, ale přiznám se, že v současné době jsou pro mě limitní peníze.

Se sousedama si děláme srandu z toho jak jsme si při stavbě zpracovávali excelovské tabulky s cash-flow a dostávali jsme se postupně do červených čísel.
Člověk si z takovýchto harmonogramů dělá srandičky a nakonec zjistí, že bez kontroly to nejde, jinak by ho sedřeli z kůže. Ono těch vydání bylo nějak více než jsme počítali :-)), ale stojí to za to.

Do konce tohoto roku se musíme nějak srovnat a potom si začnu dělat radosti, ale díky za inspiraci.
johank
Radeq (277)|23.7.2005 12:05
[quote=exTNT]Tož to jo. Akorát místo těch dalších DVB-T přístrojů bych jako alternativu zvažoval něco jako tohle, stejně se málokdy koukám na televizi on-line a většinu pořadů sleduju ze záznamu v čase, který vyhovuje mně a ne jejich programovýmu oddělení... :-)[/quote]
Hezkyy, to vypada pekne, ale kdyby uz bylo dost penez, vyplatilo by se zasitovat vic Siemensu M740 k jednomu spolecnymu sitovymu (NAS) disku (treba 300 GB Maxtor uz by mohl stacit). Pak by se z kazdyho M740 dalo nahravat i odkudkoli prehravat (tj. nahraju v obyvaku, prehraju kdekoli, nahraju v loznici, prehraju kdekoli...) a ani neni potreba PC (k propjeni staci obyc. LAN switch za 4 kila + kabelaz). 8-).

Pokud je ale financni nouze, zakladni set-top boxy po nejakych 2 tisicovkach jsou dneska fakt asi nejlepsi reseni.