Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr projektoru a plátna

KamilP (4)|26.12.2017 09:09
Zdravím Vás.
Začal jsem zvažovat koupi projektoru a plátna pro domácí kino a rád bych Vás tady požádal o nějaké rady s jejich výběrem. Mělo by sloužit převážně pro sledování filmů. Místnost mohu zatemnit žaluziemi, ale sledování filmů by mělo převážně probíhat ve večerních hodinách. Pozorovací vzdálenost je cca 4,5 metrů, ve stejné vzdálenosti by měl být umístěn i projektor (police nad sedačkou). Projekční plocha by mohla být 100" - 110", 16:9, mohlo by se jednat i o rámové plátno, popř. o promítací plátno na metráž, které uchytím na zeď.

Mezi projektory jsem již vybíral a padl mi do oka Epson EH-TW6700. U plátna zatím nevím...narazil jsem na tohle http://www.datavideomedia.cz/metraz-projekcnich-povrchu . Co třeba tekuté plátno, máte někdo zkušenost? http://www.media-point.cz/mightybrighty/

Myslíte si, že projektor je ok? Poradili by jste mi prosím s tím plátnem?
Kladu si otázku, zda je nyní vhodná doba pro pořizování FHD projektoru za 32k, když v lednu se má na trhu objevit 4K projektor BenQ W1700 do 40k.

Co Vy na to, lépe počkat, došetřit a koupit výše uvedený 4K projektor, nebo na tom bude Epson EH-TW6700 obrazově lépe, než nejlevnější 4K? Snad by se pak mohla pohnout cena FHD projektorů směrem dolů po uvedení BenQ W1700 na trh...

Předem Vám děkuji za rady a názory.
riddle (108)|1.2.2018 10:04
Ahoj, vše záleží na projekční desce a jeho možností, pokud budeš mít zájem mohu ti pomoct s výrobou své vlastní projekční desky, která bude mít lepší vlastnosti než desky za desetitisíce. :-)
Podle mě se určitě vyplatí investice do 4K s ohledem na budoucnost, ale většina DLP projektorů zvládá pouze barevný rozsah REC.709 což s ohledem na standart 4K je velmi málo. Tam je to BT. 2020.
Pokud budeš mít zájem, jsem schopen ti sehnat levněji jakýkoliv 4K projektor od LCD po LoCOS a každý z nich bude umět správně HDR a BT.2020.

[ATTACH=CONFIG]34647[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]34648[/ATTACH]
S0.8 Floats collage.jpg My new DIY screen.jpg