Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vu +solo se v2 1x dvb c t2 dual tuner

marcel1980 (9)|11.12.2017 14:58
Caute
Chcel by som sa poradit, rozmyslam nad tymto tunerom, vu +solo se v2 1x dvb c t2 dual tuner
Mam kablovku od Swanu vstup do set to boxu cez RJ45, viete mi poradit ci sa da tento tuner pripojit
ku kablovke a plnohodnotne pozerat TV ktore poskytuje prevadzkovatel kablovky? ide mi hlavne o nahravanie
videa z kablovky ak je to mozne je to DVB-T/T2/C tuner
DIK
vivid.sk (11472)|11.12.2017 17:05
Swan ma IP TV, takze to s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou nepojde. Videa sa daju nahravat priamo z ich STB, netreba to riesit cez externy box. Akurat, ze si to nenahras na svoj domaci NAS/HDD.
marcel1980 (9)|11.12.2017 20:01
nooo ano nahrava do mpg formatu ale neviem to prehrat v PC a ani ziaden strihaci program co mam to neotvorí, set to box od Swanu mala cierna kocka 13 x 13 cm ziaden zazrak...,
Existuje teda nejaky sposob ejaky set to box alebo nieco take... ako nahravat z IP TV ako hovoris? alebo co by si poradil ako na to...
vivid.sk (11472)|11.12.2017 23:46
[QUOTE=marcel1980;532852] ale neviem to prehrat v PC[/QUOTE]
To je cielom kazdeho operatora, ktory ponuka taketo riesenia v sulade s poziadavkami vysielatelov (nedostat nahravku mimo box). Skus kontaktovat SWAN, ale myslim, ze neuspejes.

Dalsia moznost je zmenit providera. Z velkych a dostupnych kablovych o ktorych viem, UPC vysiela v DVB-C, kde by si mohol program nahrat bez dodatocneho zakodovania nahravky (kupis si vlastny STB + ich CA modul). Zo satelitnych asi vacsina, akurat nesmies pouzivat STB ponukane providerom.
marcel1980 (9)|12.12.2017 10:02
Zmenit providere zatial nemozem mam este nejaku viazanost zbytocne by som doplacal...
skor potom satelitneho providera rozmyslam, rozmyslal som aj nad nejakym inym set to boxom s ktorym by to eventuelne mozno ze islo no neviem
ci take nieco je v predaji. Vcera som skusal nahravat priamo zo set to boxu nahralo mi na kluc mpg ale dost velke 15minut 800 mega bolo to sice full HD 1080i,
ale ked som skusal dnes rano zase nahrat nieco na ten kluc tak mi to vobec uz nezobrazilo a ponuklo iba ulozenie na ulozistko Swanu, nerozomiem preco to zrazu neslo...ked vecer pred tzm bez problemov, Akurat som pozeral tie nahravk co mi urobil ich set to box
nahral na HDD pc zrazu ide prehrat v VLC Player zaujimave...

Existuje nejaky poviem to IP Set to box? s ktorym by sa dalo bez problemov nahravat povedzme na kluc pripadne Hdd?
alebo nieco take...
fungovalo by nieco taketo? namiesto swan set to boxu, OPENBOX A5 IPTV, alebo IPTV STB mag256, Antik mini 3S, napriklad dokazalo by to aj nahravat?
fungovalo by nieco taketo?
https://satelity.ellano.sk/iptv-prijimace_35967.html pripadne
DIK za kazdu radu
vivid.sk (11472)|12.12.2017 12:09
[QUOTE=marcel1980;532859]Akurat som pozeral tie nahravk co mi urobil ich set to box
nahral na HDD pc zrazu ide prehrat v VLC Player zaujimave...[/QUOTE]

Moze ist o rozne kanaly, FTA kanaly (volne siritelne) nemaju dovod byt sifrovane, mozno to ma provider takto osetrene.


Co sa tyka ostatneho, kontaktuj SWAN, mozno ti odporuci niektory z tych STB na dany ucel a potvrdi fukcnost PVR. Obavam sa, ze toto su ale STB pre IPTV, ktoru ponuka SWAN ako alternativnu TV sirenu cez internet.
marcel1980 (9)|12.12.2017 12:31
Skusim tam dnes zbehnut som zvedavy co mi povedia, vetsinou tam robia baby dufam ze zistia podrobnosti co sa toho tyka
marcel1980 (9)|13.12.2017 08:35
Vcera som volal do Swanu,mmm niesom si celkom isty co mi povedala operatorka ale povedala nieco...ze, Set to box iny ako od nich mi nebude fungovat ze musim mat set to box iba od nich, druhy ze mi nepojde...
pytal som sa ci su nejako ich data IP TV sifrovane ze vraj ano, a ze nahravanie na usb na ich set to boxe mi nepojde tiez...., co ide. Niesom si isty ze ci vedela co hovorila uplne...
Skusim si to este pre istotu overit nezda sa mi to....
bastlir (3245)|13.12.2017 14:41
K tomuto .... "vu +solo se v2 1x dvb c t2 dual tuner", nedávno jsem měnil poškozený tuner za nový a všiml jsem si, že VU+ zatím nevyrábí DVB-T2 tunery s "českým" zvukem (265).
marcel1980 (9)|15.12.2017 11:38
[QUOTE=bastlir;532878]K tomuto .... "vu +solo se v2 1x dvb c t2 dual tuner", nedávno jsem měnil poškozený tuner za nový a všiml jsem si, že VU+ zatím nevyrábí DVB-T2 tunery s "českým" zvukem (265).[/QUOTE]

no ja som ho mal objednany len som si nebol isty ci to pojde ked to zapojim do IP Swan TV kablovka, tak som objednavku zrusil...hmmm
bastlir (3245)|15.12.2017 13:13
Pokud jde video (stream) přes IP (síťovku), pak to s tunerem nesouvisí. Pravda, IP Swan neznám.
pepana (22)|16.2.2018 09:38
Prosím o radu. Na VU+duo2 mám tuner DVB T2/c na když chci naladit UPC, tak se mi ze cca 200 kanálů podaří naladit 49 pouze českých stanic. Image používám VTi poslední aktualizace. Dělám někde chybu nebo je chyba v tuneru. Na TV naladím na stejnou kartu všechny kanály.
Díky a zdravím
pepana
KamilZ (10277)|16.2.2018 11:57
A když to proladíš ručně, podle frekvencí? https://www.upc.cz/pdf/Frekvencni_prehled_digitalni_kabelove_televizee.pdf
pepana (22)|16.2.2018 14:39
Díky za radu, určitě to zkusím. Chyba jak jsem zjistil, je v nastavení tuneru imag VTi. Zkusil jsem Black Hole a tam to naladí samo všech asi 250 kanálů. Nicméně zvykl jsem si na VTi a tak to zkusim podle tvé rady.
Ještě jednou díky
pepana
bastlir (3245)|16.2.2018 15:04
Manuální ladění není žádný problém a zřejmě každá image má jinak předdefinované frekvence. To platí i pro satelitní ladění, kdy obvykle nenaladíš celou družici v automatickém ladění. Proto si na internetu musíš najít úplný seznam TP příslušné družice a doladit to ručně (bez mazání).
pepana (22)|19.2.2018 19:26
Díky, ručně to šlo v pohodě.
pepana