Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak vytáhnout videonahrávku z harddisku TV - LG 42PC1 RR?

george43 (16)|27.11.2017 16:17
Dosloužila plazma LG 42PC1RR - respektive jak říkali v servisu, odešlo buzení panelu (tak nějak to myslím nazvali), což je prý nerentabilní opravovat (?). Nicméně všechno ostatní na TV vypadá plně funkční - jen ten panel se nerožne. Ale k věci: v TV je zabudovaný HDD, na kterém mám uložené rodinné videa, a tak hledám cestu, jak je zachránit. Jak jsem se dočetl na jiných forech, z HDD to jsem schopen přehrát jen v té samé TV, ve které to bylo na HDD uloženo :-(. Takže vyndat HDD a zkoušet ho třeba v PC nelze.
A tady prosím o radu: bez zobrazení nejsem schopen poslepu listovat v menu a video v TV spustit. Potřeboval bych alespoň nějak nouzově spustit podsvícení - jen ať vidím menu na obrazovce a mohu spustit videa a mohl je nahrát na VCR.. Uvažoval jsem, že bych třeba sundal zadní kryt a všechno co sundat půjde a zkoušel svítit nějakým silným halogenem - je to kravina? Nebo nějak zkusit propojit s jinou TV jako dalšího "zobrazovače" ale to asi to menu, vyvolávané na původním panelu nezobrazí, co? Nemá prosím někdo nějaký tip?
Taky jsem zkoušel hledat na netu, jestli někdo levně neprodává stejný typ LG na ND s funkčním zobrazováním, ale překapivě jsou všechny vadné ze stejného důvodu. Evidentně slabá stránka (kurvítko?) této LG..

Děkuji předem za jakékoliv nápady!
vivid.sk (11472)|27.11.2017 16:52
Ako sa dostali tie videá na HDD do TV?
george43 (16)|27.11.2017 17:08
:-) Dlouhá historie, ale dodnes mám analog. kameru JVC na mechanické pásky (plně funkční a tehdy šíleně drahou) a z té to šlo přímo v TV přehrávat. Kamera fungovala jako videopřehrávač no a co se v TV zobrazilo, to bylo taky možno uložit na HDD. Pásku jsem pak přehrál novým záznamem a uložil do TV :-) atd. Takže tak.. No a pořád jsem si plánoval, že jednou to vypálím na DVD, až po 10-ti letech mě to dostihlo. Dobře mi tak!
KamilZ (10277)|27.11.2017 17:30
Jenže Tvůj zásadní předpoklad je špatný - u plazmy žádné podsvícení není, tam svítí body samy o sobě (jako u OLED) :-)

Zkus si najít na youtube nějaký test apod., aby ses podle něj zorientoval poslepu v menu. Ta TV je stará a to se ještě dělaly poctivé návody, takže i podle něj poslepu můžeš jet: http://www.lg.com/uk/support/support-product/lg-42PC1R , mám tam přímo hezké obrázky :-)

Můžeš ještě zkusit prostudovat tohle: https://www.moviecodec.com/file-types/how-do-you-get-ts-files-from-lg-tv-recording-from-a-usb-hdd-to-a-pc-151029/

[spoiler][/spoiler]
vivid.sk (11472)|27.11.2017 17:32
Pripadne kontaktuj servis, ci existuje sposob ako to desifrovat z HDD. Kedze je to starsia TV, sposoby mozno existuju.
george43 (16)|27.11.2017 18:25
Zkusím, díky za tip a odkazy, určitě to zkusím - a návod má skutečně rozměry telefonního seznamu :-). Moc šancí si nedávám - ale i kdybych to zvládl, problém č2. bude ještě zobrazit menu z dvd. Leda bych si DVD zkusil "přednastavit" přes druhou TV, pak připojit k plazmě, to by snad šlo.
Jinak ale jiné tipy na dočasné zprovoznění obrazovky nejsou? Třeba nějak přes druhou TV?

---------- Doplněno v 18:25 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:24 ----------

[QUOTE=vivid.sk;532670]Pripadne kontaktuj servis, ci existuje sposob ako to desifrovat z HDD. Kedze je to starsia TV, sposoby mozno existuju.[/QUOTE]

No kontaktoval jsem místní servis, a ten neporadil. Myslíš asi značkový servis LG, že?
vivid.sk (11472)|27.11.2017 18:49
[QUOTE=george43;532671]Myslíš asi značkový servis LG, že? [/QUOTE]
Ano znackovy servis(y), kludne aj emailom. Najdu sa aj sikovni technici, ktorych praca bavi :), casto existuju bud zadne vratka, alebo je sposob sifrovania prelomeny a k nahravkam sa da dostat priamo (vid projekt samygo pre konkrurencnu znacku).
george43 (16)|27.11.2017 19:06
:-D :-D ...Najdu sa aj sikovni technici, ktorych praca bavi... :-D :-D

A nějaké poznávací znamení takového technika by nebylo? :-)
KamilZ (10277)|27.11.2017 19:39
[QUOTE=george43;532671]problém č2. bude ještě zobrazit menu z dvd[/QUOTE]To se z té analogové kamery ukládalo v DVD struktuře, včetně menu?
george43 (16)|27.11.2017 19:59
Hele Kamile, už z minulého tématu jsi musel poznat, že jsem naprostý laik a analfabet :-). Takže když použiješ výraz DVD struktura, nevím o čem je řeč. Prostě jsem tu kameru použil jako přehrávač, dvěma cinchama propojil s plazmou a ono to hrálo. No a cokoliv, co se na obrazovce zobrazovalo se i nahrávalo (timeshift). Na tom 80-ti gigovém disku v TV mám teď uloženu řadu souborů ovládené přes menu televize.. Teda jestli myslíš tohle menu?
Foolproof (2713)|27.11.2017 20:27
Zaujalo mě to, podíval jsem se do online mauálu a:

Nahrává to ve formátu DVR.
Má to SCART, na kterém je i (podle manuálu) výstup.
Připojí-li se k tomu video nebo kamera, které budou nastaveny na recording, mělo by platit, že na jiném monitoru bude totéž, co na původní obrazovce.
Kamera má sice ad převodník, ale kvalita bude horší.
Je-li ta TV na ekologickou likvidaci, HDD vytáhnout a "podívat se" do něj.

DVR studio umí snad všechny formáty televizí.....
george43 (16)|27.11.2017 20:53
Takže doporučuješ vyndat HDD, napojit na PC a přes DVR studio s tím půjde něco udělat? Například překonvertovat na nějaký běžný formát? No to by byla bomba!
KamilZ (10277)|28.11.2017 05:19
george43: pokud jsi jen nahrával ze vstupu, tak proč řešíš DVD menu? To tam z principu nemůže být, pokud ho ta TV nějak nevyrábí sama. Tvrdíš totiž, že bude problém "ještě zobrazit menu z dvd", což mi s tímto způsobem vůbec nejde dohromady a docela by mě zajímalo, jak jsi tu TV přinutil, aby Ti při nahrávání vytvářela DVD menu.

K tomu, co psal Foolproof - myslel to tak, že si připojíš video nebo kameru a budeš to mít jako monitor, místo obrazovky TV. Za předpokladu, že TV posílá neustále do SCARTu vše, i obraz z menu apod.

PS: Úplný laik nejsi, jsou zde podstatně horší případy :-)
george43 (16)|28.11.2017 08:26
Aha, no myslel jsem to tak, že DVD rekordér (starý analog. Panasonic DMREH55) potřebuje taky na něčem zobrazit menu, abych jej mohl nastavit na vypalování na DVD disk (má i svůj HDD a plno dalších mě neznámých funkcí). I když teď jsi mě přivedl na myšlenku, že na něm vlastně stačí zmáčknout červené tlačítko "record" a nahraje si to na svůj HDD bez jakéhokoliv dalšího nastavování :-). A odtud bych to již na DVD vypálil!

K tomu, co psal Foolproof: chápu tak napůl :-(. Řekněme že TV posílá do výstupu i obraz z menu. Připojím video, ale to nemá monitor, na kterém bych to menu viděl, tak jak to zobrazím? A ta kamera JVC GR-FX10E má mini display (viz. na 30 vteřině tohoto videa - ), ale že by to tam fakt zobrazilo? Má jen 2x cinch, ne scart. No zkusím to, uvidím - naděje umírá poslední :-)!

A děkuji za ochotu!!! :-)
KamilZ (10277)|28.11.2017 11:32
Nějaký monitor je to poslední. Pokud v připojené kameře uvidíš, že TV menu posílá, tak si zajeď do sběrného dvora pro nějakou starou analogovou TV se SCARTem nebo kup něco takového (ale starou TV myslím bezproblémově seženeš): https://www.aliexpress.com/item/new-4-3-Inch-HD-Car-Rear-View-Monitor-2-Video-Input-TFT-LCD-Color-Display/32814329985.html
george43 (16)|28.11.2017 11:45
Tak to vypadá na vítězství techniky nad člověkem. Do plazmy jsem scartem připojil Settopbox, plazmu propojil s CRT televizí taky scartem a obraz šel. Plazma evidentně fungovala. Nicméně dálk. ovladačem reagovala akorát na hlasitost, přepínání multimediálních vstupů a on/off. Vyvolat menu na obrazovce nešlo. Zajímavé bylo, že po zvolení timeshiftu na ovladači se záznam poposunul zpět ale obraz zmizel. Šel jen zvuk. Po dohnání zpoždění obraz zase naskočil.
Totéž v bleděmodrém proběhlo i s kamerou. Signál z externích zdrojů jakoby bypassem televizí projde, ale menu nezobrazím.

Oslovil jsem i značkový servis. Tam mi potvrdili nerentabilitu opravy (cca. 10.000,-) a s dešifrováním HDD neporadili - neví, neumí...

Tak toť vše - děkuji místním za snahu pomoci, vážím si toho!
KamilZ (10277)|28.11.2017 11:58
Je otázka, zda se jen menu nezobrazovalo, nebo zda to nefunguje. Skoro bych tipoval to první. Zkus namačkat naslepo (podle návodu) přehrávání nahrávky.
Foolproof (2713)|28.11.2017 12:32
Redukce Scart Cinch je za pár korun.
Nahrávky DVR jakési "menu" mají, ale je to pouze jakoby přehled toho, co je tam nahráno s časovým kodem. Podobně jako dnes AVCHD.
DVR Studio jsem zmiňoval jenom proto, protože umí i formáty, které jsou pdeudokryptované, což v minulosti některé DVR rekordery dělali, takže i když je to v podstatě MPEG2, tak to nešlo přímo vypálit na DVD, má to nějaké jiné hlavičky nebo co. Muselo se to převrtět. V těch hlavičkách byl nějak definovaný ten časový kod.

Vytáhni HDD a někdo si s tím určitě poradí, jinak to musíš kopírovat přes Scart a kvalita půjde dolů.
george43 (16)|28.11.2017 13:04
[QUOTE=KamilZ;532687]Je otázka, zda se jen menu nezobrazovalo, nebo zda to nefunguje. Skoro bych tipoval to první. Zkus namačkat naslepo (podle návodu) přehrávání nahrávky.[/QUOTE]

Taky bych tipoval to první. Na slepo jsem zkoušel jestli se něco - cokoliv nezobrazí ale přímo ten postup spuštění ještě ne. Nastuduju a ještě se pokusím...
george43 (16)|28.11.2017 13:10
[QUOTE=Foolproof;532688]Redukce Scart Cinch je za pár korun.
Nahrávky DVR jakési "menu" mají, ale je to pouze jakoby přehled toho, co je tam nahráno s časovým kodem. Podobně jako dnes AVCHD.
DVR Studio jsem zmiňoval jenom proto, protože umí i formáty, které jsou pdeudokryptované, což v minulosti některé DVR rekordery dělali, takže i když je to v podstatě MPEG2, tak to nešlo přímo vypálit na DVD, má to nějaké jiné hlavičky nebo co. Muselo se to převrtět. V těch hlavičkách byl nějak definovaný ten časový kod.

Vytáhni HDD a někdo si s tím určitě poradí, jinak to musíš kopírovat přes Scart a kvalita půjde dolů.[/QUOTE]

Myslím že v redukci problém není (někde ji i mám), zobrazovalo to jak přes Cinche tak Scart jen ne to menu TV.
Oslovil jsem druhý značkový servis, a tam mi ještě dali naději - cituji: ".....data s HDD umíme dostat ven ale je to docela složité. Přivezte televizor a uvidíme..." :-)
george43 (16)|10.12.2017 20:26
Poslušně hlásím - problém vyřešen! :-) :-)
Ale popořádku. Oslovil jsem dva autorizované servisy. V Ostravě mě ve vší slušnosti odmítli - a jestli neznám nějakého šikovného ajťáka co má čas a vlohy, ať oslovím... Nicméně ve Zlíně jsem se chytil a servisman nabídl vytažení nahrávek z HDD za cca. 2.000 - 2.500,- Kč. A stačí dokonce poslat jen HDD bez televize. Nedalo mi to a zmínil jsem se - ještě než to odešlu - kámošovi co se v vyzná v PC. Vzal to, že ho problém zajímá a poslat do servisu můžu vždycky, že to zkusí. Druhý den mi na flashce donesl všechna videa! Jsem čuměl. Vnutil jsem mu 1.000,- (však mi ještě jednu ušetřil :-)). Takže jestli má někdo stejný problém, ozvěte se - kámoš si rád přivydělá! :-)
Foolproof (2713)|11.12.2017 12:40
[QUOTE=Foolproof;532688]Vytáhni HDD a někdo si s tím určitě poradí, jinak to musíš kopírovat přes Scart a kvalita půjde dolů.[/QUOTE]

Přesně tak jsem si to představoval:-!!!