Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak propojit TV s DVD?

george43 (16)|25.11.2017 11:34
Zdravím, jsem absolutní laik. Potřeboval bych poradit s propojením nové 4K TV Panasonic TX-40EX613E a cca. 10let starého DVD rekordéru Panasonic DMREH55 - jestli to vůbec půjde. Zkoušel jsem navzájem propojit YPbPr vstupy. Šel ale pouze obraz. Zřejmě propojuji analogové zařízení s digitálním a to bude asi ten problém, že? Chápu, že bych měl využít HDMI na TV - na rekordéru je ale pouze scart a YPbPr (obrázky obou zařízení přikládám) a nevím, co a jakými kabely zkusit. Dočetl jsem se zde o nějakých těch převodnících za tisíce ale netuším, zda se o to pokusit... Předem děkuji za ochotu.
100_5822.JPG 100_5822-1.JPG 100_5831.JPG
vivid.sk (11472)|25.11.2017 12:12
Prepojil si vsetky vstupy?
3 x video + 2 x audio (= spolu 5 samostatnych kablov)

Prejapas to dobre, je to najlepsie mozne analogove prepojenie komponentov, malo by to fungovat.
Este skontroluj v nastaveniach DVD playera, audio vystup by mal byt (L)PCM (nie bitstream, len pre istotu, neviem ako pracuje dany D/A prevodnik)


kabel moze vyzerat nejako takto, alebo mozu byj aj samostatne (3 + 2), to je jedno.
[ATTACH=CONFIG]34576[/ATTACH]
SQH0nleiMES0c8nNoLIKZw.c-m.jpg
george43 (16)|25.11.2017 12:30
Výborně, děkuji! Taky mne to vlastně napadlo - mám jen 3x takže dva dokoupím. Kvalita bude asi bídná ale když to bude fungovat, tak aspoň něco :-). Jinak do budoucna koupit DVD s HDMI a nebude problém, že?
Ještě se asi hloupě zeptám - půjde mi signál "oběma směry", že jako budu moci z TV nahrávat i pak zpětně přehrávat? Ještě jednou díky!
vivid.sk (11472)|25.11.2017 12:37
Kvalita bude "pouzitelna" (v zavislosti od A/D a D/A prevodnikov v oboch pristrojoch), ale HDMI je HDMI, bez debaty.

Signal nepojde "naspat", cize nebudes moct nahravat. To sa dnes riesi inym sposobom (nahravanie na urovni zdroja signalu, cize v STB ktory signal/data prijima).
KamilZ (10277)|25.11.2017 12:46
Zase bych k YPbPr nebyl tak skeptický. HDMI to sice není, ale rozdíl proti kompozitu je velký. Pokud to má rozumné převodníky, tak bych se toho nebál.

O externím převodníku nemá smysl uvažovat, ten samý převodník (z hlediska principu) máš v TV a troufám si tvrdit, že kvalitnější, jak nějaký externí.

Edit: Teď jsem si teprve všiml 4K TV. To není nic moc, z toho analogu musí TV udělat resampling na 4K.
george43 (16)|25.11.2017 13:01
vivid.sk - tak jsem doma nakonec našel další 2x cinch kabel, strčil to do DVD do AVA4 in a nic. Tak jsem zkusil do zdířek "OUT" a chytlo se to :-)! Nicméně objevil se ve zvuku brum jako z trafa - velmi nepříjemný :-(. Mám kolem více zařízení blízko sebe - tak možná trafo z jiného přístroje?

KamilZ - ano, je to tak - vylepšuje to kvalitu zdroje signálu a orginál DVD s pohádkou už vypadá velmi dobře :-). Až na ten "rušený" zvuk paráda.
vivid.sk (11472)|25.11.2017 17:46
Pricin moze byt viac, skus metodou pokus omyl, od zapojenia DVDP a TV do tej istej zasuvky az po postupne odpajanie ostatnych pristrojov v tej istej zasuvke, az po odpojenie anteny v TV.
george43 (16)|25.11.2017 20:56
Tak pokus-omyl vyšel a už je vše OK :-). Jeden cinch jsem poslepu strčil do video zdířky místo audio. Děkuji za pomoc! Sice jsem mezitím nevydržel a zajel koupit optický kabel - lákaly mě ty vstupy s nápisem "digital audio" na obou přístrojích - zjevně ale zbytečně. Tak ani nevím, k čemu ty zástrčky slouží...
vivid.sk (11472)|25.11.2017 21:35
Tie napisy mozu zniet akokolvek lakavo, dolezite su aj tie pismenka za nimi: OUT (pre nas vcelku dolezite). Ak ma DVDP aj TV Digital audio OUT, funkcne ich neprepojis. Potrebujes na jednom pristoji OUT a na druhom IN :).

Ak si dokupis externe repro (AVR + repro), mozno ho raz vyuzijes.
george43 (16)|25.11.2017 22:41
:-D :-D Aha tak už je mi to jasné! S manželkou to máme taky tak :-D... To kolečko s šipkou ven, toho jsem si nikdy nevšiml; to musí být output - stačí jen používat hlavu! Teď jsem sice za úplného a definitivního idiota; příště se budu určitě líp dívat :-). Ještě jednou díky za trpělivost a hezký večer.