Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony KD-55XE9305 : Skúsenosti

Mi_Li (28)|24.11.2017 21:45
Založil som nové vlákno na výmenu skúseností s týmto a podobnými TV ktoré používajú rovnakú čipovú sadu.

Mojich pár prvých zistení ktoré som nenašiel nikde v príručkách:

- Nahrávanie na USB
Je možné na jedinom z 3 USB vstupov, je umiestnený zozadu a nie z boku
OS na TV musí HDD naformátovať a zaregistrovať: 2 kroky
Musíte použiť disk na ktorom aj po naformátovaní zostane minimálne 32GB pamäťového priestoru. Ja som použil 32GB Flash ktorú mi OS odmietol - zatial nenahrávam.

- TV Program Guide
Po prvom pripojení TV fungoval výborne ale po upgrade FW sú na obrazovke kanály dva krát pod sebou a nie je možné medzi nimi plynule prechádzať tlačidlom smerom dole alebo hore.

- Prehrávanie filmov z domácej videotéky.
TV OS vidí NAS pripojený na domácu LAN a prehrá film, nedokáže však zobraziť titulky s externého súboru. Pán z podpory Sony mi odpísal že to nie je možné lebo OS podporuje iba jeden DLNA stream cez LAN.
Podľa neho OS prehrá externé titulky z pripojeného externého HDD. Túto varianty som neskúšal.


- Použitie zabudovaných aplikácií
Zatiaľ som rozchodil iba Plex
TV OS je iba klient Plex-u, všetko prekódovanie musí zvládnuť Plex server. Zistil som že môj NAS ktorý som si vyberal pred pár rokmi hlavne z ohľadom na minimálnu spotrebu má síce Plex Server aplikáciu ale nezvláda prekódovať filmy vo Full HD.
Plex naviac natívne podporuje externé titulky iba vo formáte UTF8 (UTF16 nemám vyskúšané).

- Netflix
Ide výborne aj pri dátovom toku 8-10 Mbps, zvláda aj 4k filmy. Nie to však tak dokonalé ako z natívneho 4k Blueray prehrávača.

Pokiaľ máte ďalšie skúsenosti tak sa s nimi podelte a pokiaľ budete potrebovať poradiť tak skúsime spolu nejaké riešenia nájsť.
vivid.sk (11472)|24.11.2017 22:37
[QUOTE=Mi_Li;532625]Prehrávanie filmov z domácej videotéky.[/QUOTE]
Skus tam nahodit KODI/SPMC z marketu a mozno potesis aj ostatnych, ak sa podelis o skusenostil. Ani by som sa nesnazil pouzvat "interne" aplikacie na prehravanie cohokolvek. SONY uz pozname, nikdy nic nespravili poriadne (aspon co sa tohto tyka) :)

Pokial rozbehas KODI/SPMC, plex strati odpodstatnenie, neumoznuje nic lepsie, ako kodi, naviac neviem o tom, ze by vedel prisposobovat frekvenciu podla fps zdroja (zakladna vec cislo 1 pri prehravani 24p filmov).


[QUOTE=Mi_Li;532625]ale nezvláda prekódovať filmy vo Full HD. [/QUOTE]
Aky mas na toto dovod puzivat pri tejto TV re-encoding?