Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr domácího centra pro rodiče - rádio, CD, gramofon, MKV, YouTube, 5.1

Lukke (87)|19.11.2017 19:22
Přátelé. Chtěl bych požádat o radu. Rodiče mají 25 let starou velkou věž s CD měničem, gramofonem, kazeťákem, který jen zabírá místo. K tomu WD TV pro přehrávání MP4 v televizi (mají 42" FullHD). Rád bych všechny tyhle krámy sjednotil do jednoho zařízení (zůstane pouze externí gramofon) a něco jim pořídil. Požadavky:

Cenový strop 10 tisíc, nejsou žádní hifisté, dle mého názoru by jim na poslech stačilo "cokoliv" ve stylu jezevčíka v garáži...
1) opravdu jednoduchá obsluha bez TV pro denní běžný poslech rádia, přehrávání CD a gramofonu. Zapnout tlačítkem na dálkovém ovladači a hraje rádio či vložené CD.
2) 5.1 repro pro sledování filmů (mají nějaké DVD, a také budou pouštět MKV ripy s prostorovým zvukem)
3) podpora YouTube a Spotify (to by bylo super i bez TV)
4) pokud by mělo zařízení i TV tuner pro nahrávání z televize či HbbTV pro přístup do archivů, bylo by to perfektní (jejich TV to nepodporuje)

Napadá vás prosím něco, co bych jim měl pořídit a nebyl to předražený krám? Moc děkuju.
vivid.sk (11472)|19.11.2017 19:32
[QUOTE=Lukke;532578]co bych jim měl pořídit a nebyl to předražený krám?[/QUOTE]
Nič, žiadne AIO.

Skus na to ist pristupom, ako pouzivas sam (dedukujem z podpisu), t.j. externe repro + AVR (kludne kombo AVR a REPRO v jednom) a k tomu samostatny zdroj A/V signalu.
Lukke_ce4you (22)|21.11.2017 11:21
Jenže ten AVR + nějaký CD přehrávač, to už je moc obsluhy a "nastavování" najednou... Představoval jsem si něco jednoduchého. Do teď měli také jednu bednu, kterou prostě zapnuli tlačítkem a ono to hrálo koledy na CD pořád dokola. Sám to samozřejmě řeším zcela jinak, na zdroj signálu mám PC, které bitstreamuje cokoliv přímo do AVR. Vůbec netuším, co s tím... Měl jsem na mysli nějaký podobný krám viz link níže, ale to Bluray je tam naprosto k ničemu.

https://www.alza.cz/lg-lhb655n-d4847596.htm?o=2
vivid.sk (11472)|21.11.2017 13:30
Ten kram s mechanikou ti velmi rychlo odide (presnejsie, odide mechanika) a potom budes riesit to iste. Ak uz nutne potrebujes kupovat z nejakeho dovodu AIO, tak kupuj taky, ktory ma HDMI vstupy a SPDIF vstupy (z kazdeho optimalne aspon dva). Bude to rozsiritelne, ak niektora z fukncionalit nebude fungovat podla predstav (a na to bud pripraveny :D), alebo skonci jej podpora (co je len otazka casu).

Ak sledujes forum dlhodobo, vies, ze tu riesime tieto problemy stale (kupa nezmyselneho AIO bez akychkolvek digitalnych vstupov, cim je AIO nerozsiritelne a vhodne do smetneho kosa, alebo maximalne ako zosilnovac pre analogovy stereo zdroj signalu).
Lukke_ce4you (22)|22.11.2017 14:09
No, CD mechanika v té věži (nějaké Sony) rodičům sloužila (a ještě stále slouží) přesně 26 let... Pokud něco za 5, 10 let odejde, vyhodí se to a koupí se zařízení nové... Jak jsem už napsal, sám bych to řešil úplně jinak, ale koukám, že toho asi moc jiného nevymyslím... Šlo mě o to, jestli někdo z vás podobný krám třeba rodičům už nekupoval.

Další věc - k té věži mají velké 2pásmové repro a pak 2 malé satelity dozadu (na surround), které mají 16 ohmů. Není mi úplně jasné, zda to můžu připojit k dnešním AVR...?
vivid.sk (11472)|22.11.2017 14:33
[QUOTE=Lukke_ce4you;532601]vyhodí se to a koupí se zařízení nové.[/QUOTE]
[QUOTE=Lukke_ce4you;532601]zda to můžu připojit k dnešním AVR...? [/QUOTE]
Ale toto celkom nezodpoveda tomu, co pises. :D

Ale fungovat to bude, akurat to bude hrat tichsie.

Nehladajme za tym problem, myslim, ze netreba skladat z 5 komponentov, ako v minulosti, dnes postaci:
- na fyzicke media nejaky BD/DVD/CD player
- na digitalny video obsah (kontajnery mkv, mp4, avi, ... ) a audio obsah (mp3, flac, aac, ...) dalsia krabicka (mozno postaci existujci WD TV Live)
- AVR + Repro (kludne v nejakom zladenom sete 2 in 1 v danom rozpocte). S AVR poriesis aj Spotify a vstup na gramo.

Pokial mas ale nutkanie kupit si to vsetko v jednom pristroji, zopakujem: kupuj taky, ktory ma HDMI vstup(y) a SPDIF vstup(y).
Hmm (1739)|22.11.2017 21:54
A samozřejmě UDO s makry, které tam rodičům nastavíš. Pokud se tedy vydáš vividem předestřenou cestou.