Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kapitoly v mkv a bluray prehrávač

Mato79 (2)|15.11.2017 07:13
Zdravím,
mám dlho taký malý problém pri prehrávaní filmov mkv z usb kľúča cez bluray prehrávač. Konkrétne s používaním kapitol. V mkv sú tie kapitoly buď už urobené alebo si ich dorobím v MKVToolNix, napr. aby boli každých 10 minút. Problém je v tom, že bluray prehrávač ich vôbec nerozozná a pretáčať film sa dá len zrýchlene s obrazom, čo teda veľmi zábavné nie je :-). Keď ale strčím usb priamo do TV, tak ten kapitoly bez problémov rozozná. Chcem to ale pozerať radšej cez bluray prehrávač. Obraz sa mi zdá lepší a plynulejší. Telku aj prehrávač mám kupované pred piatimi rokmi – Panasonic TX-P50ST50E a Panasonic DMP-BDT320. Je to zvláštne. Obidva Panasonic, rovnako staré a jeden to vie a druhý nie. Dá sa s tým niečo robiť alebo sa s tým musím zmieriť? Viem, že asi dostanem odpoveď – „Kúp si MMC.“ Ale to ja zatiaľ nepotrebujem. 80 % funkcií MMC by som nevyužil. Chcem si len prehrať mkv a preskakovať kapitoly. Väčšinu filmov mi prehrávač v pohode zvláda (AVC High@L4.1 ReFrames 5 bez problémov, L5.1 ReFrames 8 už nie).
vivid.sk (11472)|15.11.2017 09:29
Dostanes dve odpovede (presne podla svojho ocakavania):

1) Zmier sa s tym :), ak to BD nepodporuje, nepomozes si (skus este pozriet aktlualizaciu fw, ale tomu by som neveril, ale nic za to nedas, tak mozes skusit).
2) Kup si MMC :) (lacne alternativy z ciny na baze procesorov amlogic 90% uzivatelom plnohodnotne staci. Kvalita obrazu je bezproblemova a nebudes sa musiet obmedzovat s RF, ci profilmi AVC)
Mato79 (2)|16.11.2017 08:56
Dík za reakciu. Asi sa fakt budem musieť po niečom poobzerať.
vivid.sk (11472)|16.11.2017 11:00
Netreba sa toho bat, v mojom okoli vela ludi pouziva KODI (ci uz s amlogicom /LibreElec/, alebo s Intelom /LE alebo Windows/) a aj napriek tomu, ze ma nejake muchy, nie su to veci, ktore nejdu prekusnut. Ak su tvoje primarne zdroje 720p a vyssie, kludne aj ten amlogic, ak mas vela DVD a pozadujes ich kvalitne prehratie, potom skor vykonnejsie zelezo v podobe nejakeho NUCu alebo obdobnu alternativu.