Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradna s nakupem TV 49"

aciss (1)|14.11.2017 21:20
Ahoj, poprvé kupuji TV a potřeboval bych poradit s tím jakou vybrat. Již jsem několikrát navštívil prodejny s TV, ale vždy mi přišlo že lidé co se mi tam věnovali ví o TV podobně málo jako já. Mohl by mi někdo poradit (ideálně například třemi různými TV s vypsanými pro a proti)? Předem díky.

* 49 palců - na TV budeme koukat z cca 2,8 metru. V elektru jsem si zkoušel různé vzdálenosti a na 2,8m mi nejvíce seděla 49 palců úhlopříčka
* TV bude využívána převážně na filmy (Netflix, vlastní zásoba), zprávy (ČT 24) a občasné hry (XBox One X)
* Cena 20-25 000 Kč, ale pokud by to mělo opravdu cenu, jsem ochotný si připlatit
* TV bude umístěná na držáku ze stropu
* Ideálně by TV měla umět mirroring z mého smart phonu (Samsung Galalxy S5)

Ještě jsem vůbec neřešil jak budu chytat signál - doma mám UPC internet, tak asi přes UPC TV? Sorry za tenhle dotaz, ale v těchto technologiích se vůbec nevyznám.
vivid.sk (11472)|14.11.2017 23:02
1) ak mas kvalitny signal, uhlopriecku mozes zvysit, netreba sa bat, tu vsak narazame na financny limit, v bode 3). Vacsina filmov je vo formate 2.35:1, takze realna viditelna uhlopriecka je mensia (cierne pasy hore a dole).
4) korektne umiestnenit TV znamena umiestnit jej stred priblizne do vysky oci. T.j. 55" TV priblizne do vysky 55cm od zeme. Mensie uhlopriecky TV o nieco vyssie, vacsie TV nizsie.
5) Screen mirroring zavisi aj od HW telefonu SGS 5 ho podporuje.

Pri televizii od UPC, firma (vcelku nepochopitelne) predstala ponukat CA modul, ktory postacilo vlozit do TV. Dnes uz v CR UPC ponuka len svoje STB