Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada za xtreamer sidewinder 3

diether (13)|9.11.2017 15:30
Zdravím, včera mě opustil extreamer.. hledám náhradu, projížděl sem forum i tady, povidání o Kodi ale moc z toho moudrý nejsem.

Potrebaval bych neco user friendly, pouzival jsme to a chci uzivat na propojení PC a televize, přes LAN, to je hlavní ukol:) zatím jsme koukal na EVOLVEO Android Box H8 - odrazovali mně negativní recenze někde na Heurece. Přiznám se že nejsem fajnsmekr, zvuk vydává pouze televize.

Můžete mi poradit?? Nebo spíš nahodit tip na něco použitelného. Přehrávám filmy v AVI, MP4 a MKV. občas sem poustel hudbu přes televizi.. to je vše.

Díky Petr
diether (13)|9.11.2017 16:17
A ten evolve je fakt kram?? ja bych nejradsi neco mistniho aspon se zarukou:(
jarino1978 (8045)|9.11.2017 16:39
za cenu Evolve máš 2 prehrávače. Ten Beelink mi fachčí bez problémov rok. Na čom záleží je to, aký je odladený systém, v oboch prípadoch je to od výroby Android, pri Evolve je stabilita nanič, pri Beelink je to lepšie. Preto odporučím do prehrávača nahrať LibreElec, potom je to bez problémov. Nemusíš sa defacto o nič starať, po spustení ti nabehne KODI a ideš. Nastavenie je ľahké.
Janas3 (28)|6.1.2018 13:50
Ahoj,
vybírám něco podobného, a ten Beelink GT1 se mi docela zamlouvá. Je jich asi víc verzí, já jsem narazil na verzi s 3GB DDR : https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607555.html . Liší se asi hlavně velikostí DDR (?), ale asi tam zase není předinstalované KODI. Nevím, jestli je to problém ??

1. má význam si připlatit za tento typ, nebo je to zbytečné ?
2. půjde doporučený LibreELEC i na této verzi ?
3. umí přečíst m2ts ? Přímo tento typ souborů v seznamu podporovaných formátů není ...
4. dokáže načíst titulky, které nejsou součástí přehrávaného souboru ( srt, txt ) ?
5. dokáže načíst film a titulky z PC s win 10 ?

Díky předem za rady a pomoc s výběrem
whitesak (406)|6.1.2018 16:43
Tvoje dotazy jsou lehce zavádějící. Jde o to, že parametry a vlastnosti u těchto boxů jsou uváděny pro systém se kterým jsou dodávány - tedy Android a nějakým předinstalovaným SW.
Nicméně u všech těchto boxů předinstalovaný SW a OS (Android) je pro spokojené použití MM centra v podstatě nepoužitelný. Smysl má instalovat LibreELEC a pak je to jiná píseň.
Co se týče vybavenosti HW, tak pro LibreELEC stačí ten nejméně vybavený HW. Naprosto dostačující jsou modely s 1 GB RAM. Za vnitřní paměť je také zbytečné si připlácet, protože v případě LE je stejně nejlepší jet z SD karty a věškerý obsah budeš stejně přehrávat z externího zdroje (připojený HDD přes USB nebo NAS).
A co se týče ostatních otázek, tak ANO s LibreELEC vše bez problémů ...

Pozn: Také jsem přešel ze Sidewinderu 3 na box s Amlogic S905 (s LibreELEC) a jsem naprosto spokojen :-)
Janas3 (28)|6.1.2018 19:34
Děkuji za rychlou odpověď a potvrzení, že by vše mělo fungovat. Tu variantu Beelink GT1 s 3 GB DDR jsem chtěl hlavně kvůli tomu, kdyby třeba s LE nefungovalo dálkové ovládání, nebo kdyby došlo k jiné "komplikaci" a zůstal mi Android. Před časem jsem se docela natrápil s extreamerem prodigi, a nechtěl bych to opakovat :).

Důležitá je pro mne podpora m2ts hlavně kvůli nahrávkám z kamery, prosím máš tento formát 100 % vyzkoušený ? Potřebuji plynule přehrávat 1920x1080 /50 v m2ts.

Pokud nepojede LE, půjde ty moje nahrávky m2ts spustit s původním nastavením MMC (Decoder Format: H.263,H.264,H.265,HD MPEG4, Video format:3D,4K,AVI,DAT,H.265,ISO,MKV,MP4,MPEG,MPEG-1,MPEG2,MPEG4,RM,WMV) ?

Píšeš, že používáš Amlogic S905. Ten mnou vybraný box má Amlogic S912. Takže to nemusí být až tak stabilní, jako u Tebe.
vivid.sk (11472)|6.1.2018 20:00
[QUOTE=Janas3;533143]kdyby třeba s LE nefungovalo dálkové ovládání,[/QUOTE]
Box, kde zarucene funguje DO je minimalne v tomto vlakne uvedeny.


[QUOTE=Janas3;533143]Důležitá je pro mne podpora m2ts ... máš tento formát 100 % vyzkoušený ?[/QUOTE]
m2ts je kontajner a moze obsahovat MPEG2, MPEG4/AVC a VC-1 od Microsoftu. V praxi sa ale viacmenej pouziva H264/AVC. Box nema problem s prehravanim MPEG2/H264/H265: FHD@50i/p; 60i/p, taktiez prehra H264/H265: UHD@50p; 60p.

Co sa tyka ostatnych vymenovanych, mixujes dokopy kontajnery, kompresne standardy pripadne "3D".

To, co zvladne KODI, si vies odskusat aj sam na PC, ta podpora je v principe rovnaka, akurat pozor na videa, ktore sa budu dekodovat za pomoci CPU (ktore je tu vykonovo dost obmedzene).

Ako priklad uvediem DV avi (SD 720x576@50i; cca 25mbit), ktore tento box dekoduje pri 100% vytazovani vsetkych styroch jadiel CPU, teda na hrane. Vo vysledku je rozsynchronizovane audio a video (aj ked obraz je subjektivne bez zasekov), takze je to pre tento ucel nepouzitelne. Chyba tu mala rezerva vykonu. Skoda toho osekania na 1.5Ghz, box by bol pri 2Ghz a s vacsim chladicom na toto pouzitelny.

Rovnako do plati na DVD, pokial by bolo dekodovane za pomoci CPU, vyriesil by sa problem s volitelnostou prekladania zdroja (bug vo verzii LE 8.x). Takto je to bud na hrane, alebo to nestiha vobec, treba pouzit HW decoder (ktory ale funguje k spokojnosti pri absolutnej vacsine dostupneho obsahu v MPEG2;MPEG4/AVC;HEVC;VP9)
Janas3 (28)|6.1.2018 20:13
[QUOTE=vivid.sk;533145]Box, kde zarucene funguje DO je minimalne v tomto vlakne uvedeny.[/QUOTE]

Vlákno jsem četl, ale ten box má papírově horší parametry, a podle všeho bez LE dobře nefungoval. Takže bych chtěl mít raději nějakou výkonovou rezervu pro případ, že LE nezprovozním.
Janas3 (28)|6.1.2018 20:21
[QUOTE=vivid.sk;533145]Co sa tyka ostatnych vymenovanych, mixujes dokopy kontajnery, kompresne standardy pripadne "3D". [/QUOTE]

To jsem zkopíroval z popisu Beelink GT1 s 3 GB DDR. Nerozumím tomu, proto jsem zkopíroval všechno, aby se v tom někdo zkušenější vyznal. Mám kameru Panasonic, a chtěl bych mít určitě možnost plynule přehrávat svůj HD archiv v uvedeném formátu. To, že neuvidím nějaký film kvůli nepodporovanému formátu je mi jedno, ale ty rodinné věci bych si rád v TV přehrával :) , takže proto to tak řeším :)
vivid.sk (11472)|6.1.2018 20:32
Tomu, ze bude nieco fungovat pod androidom lepsie, ako pod LE, by som neveril a radsej sa zameral na 100% funkcnost pod LE. Android samozrejme mozes pouzivat sucasne, koli inemu obsahu. To sa nevylucuje.

Vykonovo by mal byt S912 na tom lepsie, vzhladom k tomu, ze je to Octa-Core (4x1.5 Ghz + 4x1.0 Ghz), pricom S905X je stvorjadro. Do akej miery to vsak pomoze softwarovemu dekoderu je otazne (zavisi na implementacii), horsie to vsak urcite nebude.


[QUOTE=Janas3;533149]chtěl bych mít určitě možnost plynule přehrávat svůj HD archiv v uvedeném formátu[/QUOTE]
Ak to bude 1920x1080@50p v H264/AVC (co predpokladam), tak to urcite prehras korektne a bez problemov aj pri vysokych bitratoch.
Ak chces mat 100% istotu, niekde daj minutu povodneho zaznamu, potvrdim ti to, ale myslim, ze tato obava je zbytocna.
Janas3 (28)|6.1.2018 21:02
Píšu z PC , kde nemám k dispozici žádné nahrávky. Pokud budeš mít chvilku jindy, moc rád bych té nabídky na vyzkoušení využil.
Zatím moc děkuji za cenné rady, za ochotu i za trpělivost.