Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kódování do x264 2PC 2jiné výsledky

kotala7214 (1)|3.11.2017 17:59
Zdravím,
mám takový zajímavý problémek... zpracovávám video a klientům jej dávám jako Mp4 v x264.
A mám 2x PC.
1x s grafikou GTX 980Ti
1x s grafikou GTX 660

Pro exporty sem chtěl používat akceleraci NVENC Cuda od Nvidie.
Zdrojem je Mpeg2 v DVD kvalitě (Grab z VHS kazet - cá 8Mb/s)

Na prvním PC (GTX 980), když exportuju/převádím do MP4 a je jedno jakým SW (Sony Vegas, Any Video converter apod.) tak mi vyleze soubor vždy s Bitrate okolo 7000kbps i přes veškerá nastavení VBR nebo CBR.

U druhého PC (GTX 660) se stejným nastavením vyleze vždy soubor s Bitrate okolo 3500kbps

Na obou PC je Win10, i7 CPU, stejné nejnovější drivery official pro GPU, SSD HDD, :-/

Což je v zásadě podle mě kravina, když používám stejný SW se stejným nastavením?? :-/
Nebo jsem nepochopil jak urychlení propočtu přes GPU funguje.

Logicky mi jde o to, aby komprese do Mp4 byla co nejrychlejší a zároveň udržovala co možná nejlepší poměr ke kvalitě.

Když vypnu akceleraci GPU v Sony Vegas a exportuju přes Mainconcept AVC tak je vše OK a bere si to ten Bitrate který nastavím, ale je to pomalejší.
Když v Any Video Convertoru exportuju např. do kontejneru AVI s kodekem x264 a VČETNĚ GPU akcelerace tak je vše OK a bere si to ten Bitrate který mu nastavím. (update: nyní jsem zjistil že ikdyž je akcelerace zapnuta tak podle měření využití GPU jej při exportu do kontejneru AVI program nevyužívá a proto je to 2x pomalejší)

Vychází mi z toho zatím to, že to budu dávat klientům v AVI x264. (Jedná se o videa z VHS kazet, takže zde není žádné HD nebo FullHD rozlišení apod.)


Poradí někdo? Má s tím někdo zkušenosti?
Díky
Marek K.