Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MMC s nejlepším obrazem/zvukem

Artush001 (5)|2.11.2017 14:13
Ahoj,
poohlížím se po nějakém dobrém MMC a už mi jde z toho hlava kolem.Líbí se mi Nvidia shield, jenže ten nemá výstup na optiku, pouze HDMI.
Hledám něco, pokud možno, s co nejlepším obrazem a zvukem.Nemusí to umět prakticky nic.Jediné co potřebuju, kromě toho co jsem napsal, je aby to mělo ovladač,
zvládlo přelouskat externí HDD s vyšší kapacitou (třeba 4TB) a zvládlo to pokud možno i h.265 HEVC.
Optiku píšu schválně, protože HDMi půjde do projektoru a můj stereo receiver nemá HDMI, takže tam musím nějak dostat zvuk a vzhledem k tomu že to půjde na projekci, tak hledám nejlepší možný obraz a zvuk...
Cena řekněme +- 6.000
Najde se něco?
Děkuji
KamilZ (10277)|2.11.2017 15:51
Myslím, že námětů zde máš spoustu, stačí si to pořádně pročíst. A chybějící optika také není problém, viz http://www.ebay.com/bhp/hdmi-audio-extractor
Artush001 (5)|2.11.2017 16:06
To máš pravdu Kamile, ale pročítat zdejší desítky a desítky stran je nad moje časové možnosti, nemluvě o tom, že to co jsem si přečetl uprostřed minulého týdne, to už dnes nevím, je toho opravdu moc a není to mým koníčkem tak, jako je to koníčkem pro zdejší připěvatele, které baví o tom diskutovat a mají čas na pročítání té hromady textů co se tu objeví.
Pokud je problém s odpovědí na mou otázku, tak se zeptám jinde.
Díky za pochopení...
tahlovej (304)|2.11.2017 19:30
Nejkvalitnější zvuk ať chceš nebo nechceš je stejně v HDMI - pokud Ti bude stačit optika,audio extractor z HDMI můžeš mít i v našich končinách,třeba tady - http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=5575
RoPo (6061)|3.11.2017 09:27
Pokud má starý AVR, jakože má, tak HDMI proti optice v audiu mu nic nepřinese. HDMI navíc oproti optice má jen HD formáty a na ty stejně potřebuje nový AVR.
Až pořídí nový AVR, tak pořídí i nové MMC s HDMI, protože čas zase uplyne a vše se zase posune technologicky dál (výkonem, požadavky).
Tudíž to je legitimní požadavek - MMC s optickým/digitálním audio výstupem.
Artush001 (5)|3.11.2017 11:29
Ahoj Ropo,
receiver mám sice starý, ale mám i zároveň objednaný -Yamaha R-N301.Čili mám ho vyměnit za něco s hdmi? Ještě je čas, řeší mi to kolega ze zahraničí.
RoPo (6061)|3.11.2017 13:28
Jestli budeš pořizovat nový AVR, tak rozhodně s HDMI a už bych bral takový, který má HDMI 2.0b a to nejen na vstupu, ale i výstupu. Případně, pokud bych šel ještě dál, tak bych vybíral model s HDMI 2.1, pokud nějaký pro svoje potřeby najdeš.
vivid.sk (11472)|3.11.2017 13:52
[QUOTE=Artush001;532354]mám i zároveň objednaný -Yamaha R-N301[/QUOTE]
To je pre dnesne pomery vcelku nedostatocny pocet digitalnych vstupov, vzhladom k tomu, ze su dnes na absolutnej vacsine vsetkych (vstupnych) zariadeni.
Tento stereo AVR, je skor vhodny na iny ucel/pouzitie.

Skus pozriet nieco taketo (jeden z mala takychto pristrojov na trhu, ktory umoznuje manualnu korenciu LipSync, ma HDMI-CEC a rozumny pocet HDMI/SPDIF vstupov):
http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-8270-138381.html



Doplnenie: upozornujem, ze stereo AVR (v takomto koncepte) obvykle neobsahuju dekodery multikanalovych zvukovych formatov (DD, DTS ani ich lossless verzie), takze dekodovanie a downmix audia budes musiet robit vzdy na urovni zdroja. Pozor na spracovanie LFE kanalu!
Artush001 (5)|3.11.2017 19:23
Ropo díky za info.
A dále...
[QUOTE=vivid.sk;532360]To je pre dnesne pomery vcelku nedostatocny pocet digitalnych vstupov[/QUOTE]
Podle toho co jsem se dočetl a to je , že pokud pořídím dva sloupy repro, tak je zbytečné mít AVR s tím, že slušný stereo receiver mi udělá zvukově lepší práci.
Je tu toho mrtě napsáno, ale tohle byl takový častý názor( i u prodejců Hi-fi) a já jsem se od toho odvíjel.
Je fakt, že do budoucna bych 5.1 bral, ale to bych musel překopat celý obývák a pozměnit nábytek.Na to přijde, ale vše má čas.Zatím toužím jen po dvou sloupech.
Každopádně se teda poohlédnu po AVR místo sterea.
vivid.sk (11472)|3.11.2017 21:50
[QUOTE=Artush001;532367]slušný stereo receiver mi udělá zvukově lepší práci.[/QUOTE]
To moze byt teoreticky pravda. Ale prakticky maju taketo AVR vela nevyhod (nedostatocny pocet vstupov, nedostatocna podpora multikanaloveho audia, okrem uz vyssie spominaneho ONKYA, urcite existuju aj ine alernativy s HDMI vstupmi, ale vela ich nepoznam).

Ja ta od stereo AVR neodhovaram, len upozornujem na potencionalne nedostatky, na ktore urcite nerazis. Jeden z problemov je plnohodnotny downmix multikanalovych audio zdrojov, vykonavany roznymi vstupnymi zariadeniami (s LFE kanalom, pretoze aj najnizsie basy chceme pocut) a tu je velky problem, pretoze vacsina zariadeni to takto nerobi (co je sice spravne, ale pre nas neziaduce). Z tohto pohladu je teda mensie zlo, kupit a "preplatit" multikanalovy AVR, koli vacsej kompatibilite s roznymi zdrojmi signalu a potencionalnej rozsiritelnosti (nie je nutne mat 5.1 ci 7.1, kludne postupne 3.0, 4.0 ci 5.0, AVR si s tym poradi).
Artush001 (5)|4.11.2017 14:13
Díky moc za přínosné informace!
Tohle mi bohatě stačí abych v tom měl jasno.
Jen mi ještě nakonec prozraď, proč jsi zmiňoval zpracování LFE kanálu, respektive jak by to mělo vypadat či čeho se vyvarovat.
vivid.sk (11472)|4.11.2017 20:17
[QUOTE=Artush001;532371]proč jsi zmiňoval zpracování LFE kanálu[/QUOTE]
Pretotoze ak kupis stereo AVR, budes mu musiet posielat stereo PCM - nema dekodery DD/DTS. A to stereo budes musiet korektne "vyrobit", downmixom, kde zahrnies aj LFE, ako pisem vyssie.
tdlmarek (1566)|4.11.2017 20:40
vivid.sk:

Nedělal jsem hloubkový průzkum, ale určitě to neplatí obecně. Mám trochu "vyhlídnutý" Onkyo TX-L20D a ten podle dokumentace multichannel audio formáty normálně akceptuje - a má např. i svoje vlastní nastavení ohledně síly LFE kanálu.

http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-l20d-133824.html

Takže jako úplně první krok bych prověřil, zda zvolený AVR dekódéry má, nebo ne, a případně to zohlednil při výběru, pokud by stereo downmix na úrovni zdroje měl být problém.
vivid.sk (11472)|4.11.2017 20:45
tdlmarek:

Onkyo TX-L20D je osekana verzia existujuceho multikanaloveho AVR TX-L50 (Pioneer predava kopie tychto pristrojov pod inym designom*). Ak si prejdes manual, je skoro totozny, akurat namiesto 5.x kanalov je tam 2.x. Aj cena je skoro rovnaka. Cize nejde o klasicky stereo AVR, ako ho pozname, ale len o "stereo" ekvivalent technicky rovnocenneho multikanaloveho stroja.


*
http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/def/products/vsx-s520
http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/def/products/SX-S30DAB
tdlmarek (1566)|4.11.2017 21:40
Díky za osvětlení. Ale ať už je ta příčina jakákoliv, výsledkem je docela lákavá kombinace - tedy pro toho, kdo shání něco v tomto cena/výkon segmentu.
vivid.sk (11472)|4.11.2017 23:03
Lakava len v jednom pripade - ak si niekto kupi nabytok, kde sa nevojde vyssi (plnohodnotny) AVR, a/alebo koli minimalistickemu designu.

Tieto kusky su v podstate bezne AVR so znacne vykonovo osekanymi koncovymi stupnami, cize opat "preplateny" AVR, lebo pomer cena/vykon nieje dobry.
Ale pokial mas nabytok pod TV s vyskou otvoru ~9-10cm, neplanujes si doma robit "plnohodnotne kino" (v zmysle hlasitosti) a akceptujes vyssiu cenu, tak je toto zariadenie priam zazrak na trhu. Nenasiel som nic tak minimalisticke, podobne/adekvatne funkcionalitou (respektive nie s vyskou 70mm, pretoze obdobne produkty ponuka napr: YAMAHA/Marantz, ale uz rozmerovo vyssie).

Pokial ma vsak uzivatel doma dostatok priestoru, rozhodne odporucam radsej klasicky "vysoky" AVR.