Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení audia TV a domácího kina (prosím, poraďte blbovi :))

Nikolaj91 (3)|21.10.2017 17:48
Ahoj,

jakožto naprostý audio neználek bych Vás chtěl požádat o radu jak zapojit naši TV a staré domácí kino, které nám spadlo do klína...

Televize - Samsung LED TV J5100 (U32)... http://www.samsung.com/uk/tvs/full-hd-j5100/UE32J5100AKXXU/

Domácí kino - LG LH-T551TB... http://www.lg.com/cz/podpora/podpora-produkt/lg-LH-T551TB


V zásadě se mi jedná jen o to, aby audio z TV šlo ven přes repráky toho domácícho kina... Nějaký enormní zájem o možnost přehrávat DVDčka nemám. Poradili byste mi někdo jak to provést? Švagr mi řekl, že mám koupit cinch kabel a propojit Audio IN (L/R - bílá a červená) domácího kina s bílým a červeným Audio konektorem na televizi. To jsem tedy udělal, ale nefunguje to.

Napadlo mě ještě použít ten normální sluchátkový výstup z televize a nacpat ho do onoho bílého a červeného konektoru na kinu, ale chtěl jsem se raději zeptat odborníků zde předtím, než koupím další kabel k ničemu...

Do přílohy připojuji fotky dostupných konektorů...


Za rady moc díky!!
TV.JPG DVD.JPG
KamilZ (10277)|21.10.2017 18:19
Švagr Ti poradil pěknou hloupost. Přečti si tohle a budeš mít jasno: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA-HbbTV-dalkove-ovladace?p=434489&viewfull=1#post434489

To propojení ze sluchátkového výstupu do CINCH bude fungovat, ale úplně ideální to z hlediska úrovní těch signálů není. Pravděpodobnost, že to kino odpálíš je ale velmi malá a i kdyby, tak se u takového krámu nic nestane. Jen počítej s tím, že Ti pak už nepůjde zvuk z repro TV a budeš muset mít to kino pořád zapnuté (tedy s TV).
Další (a lepší) možnost je za pár šupů koupit převodník z optiky na CINCH, opět je to v tom příspěvku výše.
digitivi (215)|21.10.2017 18:26
Ahoj, sluchatkovy vystup z TV nie je mozne napriamo pripojit k LG. V LG mas len analogove vstupy a na TV mas audio cinche len IN (preto ti z toho nelezie zvuk do LG). Moznostou by bolo tahat zvuk z TV zo scart konektoru a pripojit to na audio vstup do LG. Ak scart konektor nemas v plane pouzivat (pripojit nejake zariadenie k TV), mozes pouzit kabel scart OUT -> cinch IN (zapojis do LG len audio cinche - cerveny/biely).
Ak planujes pripojit k TV aj nejake zariadenie cez scart tak sa ozvi poriesime.
KamilZ (10277)|21.10.2017 18:49
[QUOTE=digitivi;532163]Ahoj, sluchatkovy vystup z TV nie je mozne napriamo pripojit k LG. V LG mas len analogove vstupy a na TV mas audio cinche len IN (preto ti z toho nelezie zvuk do LG). [/QUOTE]Nepřepsal ses? Sluchátkový výstup v TV s CINCH v TV jsou dvě rozdílné věci a dva rozdílné typy konektorů.

[QUOTE=digitivi;532163]Moznostou by bolo tahat zvuk z TV zo scart konektoru a pripojit to na audio vstup do LG. [/QUOTE]Ze SCARTu velmi nemusí jít ven signál, např. při přehrávání z USB atd. To není dobrá cesta.
digitivi (215)|21.10.2017 20:02
@KamilZ
Neviem co je spatne. V TV je sluchatkovy vystup, ktory jednoducho nejde prepojit s LG.
Tazatel sa pokusal prepojit cez cinche TV a LG, to nemoze fungovat pretoze cez cinche v TV, ktore su AUDIO IN televize neposiela audio von.
Tazatel nepise, ako bude TV pouzivat, ci interny tuner, ci cez ine externe zariadenia, takze je na nom, aby to spresnil.
Verim, ze tvoja informacia o nefunkcnom audiu cez USB bude pre tazatela prinosna.
KamilZ (10277)|21.10.2017 20:12
@digitivi Viz https://www.czc.cz/premiumcord-jack-3-5mm-2x-cinch-m-m-2m/67098/produkt

Běžně tohle používám při připojování aktivních sluchátek s CINCH.
digitivi (215)|21.10.2017 20:25
Pokial je v Samsungu aktivny sluchatkovy vystup tak by to mohlo fungovat. Tazatel moze vyskusat a napisat vysledok.
Nikolaj91 (3)|21.10.2017 20:57
Pánové díky za rady...

Pro spřesnění - prostě mám televizi a vedle domácí kino (bohužel bez dvou zadních reproduktorů), které zde domácí nechal, tak jsem si prostě řekl, že by bylo fajn ty repráky využít pro zvuk z televize, když už to tu v pokoji stojí, že... Nic dalšího připojovat nehodlám, jenom teda filmy z USB flash disku přehrávat chci.

Jako nejlepší řešení se mi teda zdá koupit ten toslink/cinch konvertor - mám k tomu ještě jen doplňující dotazy.
Mám tedy koupit třeba toto, že http://www.dx.com/cs/p/optical-toslink-coaxial-digital-signal-to-analog-audio-converter-eu-424647?tc=CZK&gclid=CjwKCAjw4KvPBRBeEiwAIqCB-VFD4BVHgsGLP--YQxjoe3rGVKUir61Aru_lcdv7vDh-krLA_0a96hoCZzUQAvD_BwE#.WeuYGGi0OMo ?

A pokud tohle budu mít, znamená to, že zvuk půjde z repráků kina i když bude domácí kino vypnutý? TO asi ne, že?


EDIT: To propojení z aktivního sluchátkovýho výstupu je teda bezpečné nebo ne?
KamilZ (10277)|22.10.2017 06:34
Jo, takový převodník by mel fungovat. Při vypnutém kině samozřejmě z jeho repro zvuk nepůjde :-)

Propojení z aktivního výstupu je teoretický nebezpečné, prakticky ale bezpečné je. Ještě jsem neviděl, že by si někdo tímto propojením něco odpálil, běžně se to dělá, byť to "papírově" není to pravé ořechové.
swenak (186)|22.10.2017 07:12
Některé TV mají možnost nastavení jack výstupu, snad mnou zavrhnuté Sony to zvládalo.
Nikolaj91 (3)|23.10.2017 19:34
Dobře, tak já asi teda dopředu ještě zkusím ten propojovací kabel 3,5 jack -> cinch... Jen ještě poznámka - budu tak moci propojit i notebook s kinem, že? Nehrozí notebooku nějaké nebezpečí?