Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr MM centra

petere33 (48)|20.10.2017 08:47
Dobrý den,
přes 2 roky používám Minix NEO X8-H Plus, které chci posunout dceři a pořídit něco novějšího. Minix funguje celkem ok, občas jsem se pras s nastavením, občas vytuhne, ale jinak běží. Chtěl bych, aby to umělo zpracovat 4K, aktuální obrazové a zvukové formáty (HDR, H265 60fps, DTS HD...,atd.), HDMI 2.0a, GLAN, používám to ve spojení s NAS. Díval jsem se po možnostech a diskuzích, ale moc nevím, kam šáhnout. Líbilo se mi celkem Evolveo H8, v diskuzích jsem se moc chvály zase nedočetl. Další možnost je některý z novějších Minixů, ale k těm jsem toho moc nenašel. Nebo Venztech V12 Ultra, k tomu jsem nenašel ale už skoro vůbec nic. Asi nejvíc chvály jsem četl na NVIDIA SHIELD TV (2017), kde cena je výš, le ještě bych to snad zkousnul. Pro přehrávání hudby, filmů apod. ale využitelné tak ze 30%. Co byste doporučili.
petere33 (48)|20.10.2017 14:15
No tak jsem ještě něco pročetl kolem Nvidie, obraz prý špičkový, ale co se týká funkčnosti jako multimediálního centra, tak spoustu výhrad. Tak teď už nevím vůbec.
vivid.sk (11472)|20.10.2017 21:43
Nepises cenovy limit, ale ak by sme mali zacat od najnizsieho, skus si prejst vlakna nalinkovane tu. Vsetko, co pises, by to malo zvladnut.

Pokial v diskusii najdes nejake problemy, cez ktore "nejede vlak", mozes KODI podhodit vykonnejsie zelezo, ale tu sa obavam, ze pojdeme do zasadne inych ciastok.
petere33 (48)|21.10.2017 06:14
Díky za reakci. Nepotřebuji nutně začínat od nejnižší ceny. Jako ještě zkousnutelný jsem uváděl Nvidii, což je cena kolem 5tis. Co jsem ale ještě měl uvést je, že jsem už trochu "porkočilý ročník", takže s angličtinou a IT jsem trochu na štíru. Čili potřeboval bych menu v češtině a co nejmíň nastavování a experimentování.
Foolproof (2713)|21.10.2017 11:11
Trochu mimo téma:

PC mně trvá tak 3 měsíce, než ho přizpůsobím pro moje potřeby.
Satelit jsem koumal 4 měsíce, než jsem to vzdal a kromě satelitu to na nic jiného nepoužívám, nahradil Android krabičkou,, se kterou jsem laboroval půl roku bez žádného velkého úspěchu.
Laborace skončily s LIbreElec, výsledek není sice hrot, ale jakžtakž to funguje. Je to OS pro Kodi a tento interface zvládnout taky nějakou dobu trvá.

Jsem velmi starší ročník:-)- a mohu zodpovědně tvrdit, že bez milionů nastavování s pochopením, co vlastně dělám a čeho chci dosáhnout je nejlepší koupit si nějaké "značkové" zařízení, které nemá žádnou neoficiální, nadšeneckou podporu, maximálně 4 tlačítka a co tam fabrika nacpe, to tam je.
Určeno pro miliony spokojených uživatelů...........B-)
swenak (186)|21.10.2017 11:12
Apple TV 4k by nebylo řešení?
petere33 (48)|21.10.2017 12:59
Foolproof:
Tak nevím, co si z příspěvku mám vybrat. Já jsem nikde netvrdil, že nechci nic nastavovat a chci jen tlačítko na puštění a zastavení. S Minixem jsem si taky musel trochu pohrát, rozjet na něm dva systémy.Podobně Synology, i když to bylo výrazně jednodušší. Ale hledám něco, co je nějakým způsobem odzkoušené a ne že budu zkoušet padesát nastavení, u 90% zjistím, že jsou k ničemu nebo mi nevyhovují, různý oficiální a neoficiální SW, abych se nakonec třeba vracel na začátek. Byl jsem třeba hodně nakloněný Evolveo, ale když jsem potom četl asi 15 stránek diskuzí a rad, jak nastavit, aby prožel zvuk DTS HD Master a nelezlo z toho jen stereo, tak děkuji nechci.
Na jednu stranu uvádíte, že je potřeba nastavovat, chápat kroky, atd. ale na začátku uvádíte, že jste satelit po x-měsících vzdal, stejně jako Android krabičku (bez velkého úspěchu). Tak sem se právě nechci dopracovat. Abych koupil zařízení, které má milion možností a nakonec dospěl k tomu, že budu používat jen dvě tlačítka na pouštění a zastavení, stejně jako ty "miliony spokojených".
petere33 (48)|21.10.2017 13:19
swenak:
Moc jsem se po něm nedíval, i když je celkem chválený. Ale nevím, jestli nebude problém fungování s jinými zařízeními - Synology, android telefony apod. Možná je to blbost, ale nemám žádnou zkušenost s Applem.
swenak (186)|21.10.2017 15:48
Synology není problém. Je potřeba počítat s tím, že to chce koupit nějakou aplikaci (např. Infuse, nebo MrMC) za pár dolarů. Pak pár nastavení a prostě to funguje. Jako to bude s Androidem je asi otázka toho, co to má umět. Předpokládám, že ovládání nebude problém (např. pro MrMC jde myslím použít ovladač pro Kodi), jak to ale bude třeba se sdílením videa, resp. obrazovky, to nevím.
vivid.sk (11472)|21.10.2017 20:23
[QUOTE=swenak;532154] Apple TV 4k by nebylo řešení? [/QUOTE]
Nieje. Oni nevedia spravit ani zakladu vec, ako je prisposobenie frekvencie obrazu fps zdroja, tazko ocakavat nieco specificke (ako addony ktore ponuka KODI). Manualne nastavit 24p v menu (uz) ide, ale to je pre automatizovane pouzivanie neakceptovatelne.

Odporucam si otestovat KODI na desktope, ci tento sposob fungovania splna vsetky poziadavky uzivatela, pokial ano, je to vybavene, ak nie, treba sa poobzerat po niecom inom.


Petere33> podla mna je casto jednoduchsie zaplatit par piv kamaratovi/kolegovi, ktory je v IT doma, nech ti to pripravi "na kluc". Doma to uz len zapojis do AVR/TV a vybavene. Je to casto najjednoduhsie (a aj lacnejsie) riesenie, ako sa s tym mesiace trapit, pripadne si kupit nefunkcne hotove riesenie postavene na Androide a byt sklamany.
swenak (186)|22.10.2017 12:31
Pravda, že aTV toto neumí, ale žjí s tím i na jiných zařízení miliony uživatelů. Není to top, ale zase, někomu to nevadí a ocení třeba jednoduchost a obecní funkčnost bez hraní si.
vivid.sk (11472)|22.10.2017 20:38
To predsa nieje argument. Milionom uzivatelov staci nenastaveny obraz z default presetu a tiez s tym ziju. Tu sme na odbornom fore, nemozme odporucat nieco, co je nekceptovatelne z hladiska video kvality. Mozme sa bavit o lagovani, pomalsich reakciach ci vykreslovani pri prezerani kniznice, atd, ale nativny video vystup, musi byt na vybornej urovni a k tomu patri korektna kadencia snimkov, taka, aka je v zdroji.

P.S. Viem, ze niektore TV akceptuju 24p, pokial je posielany pri 60Hz refreshi. Processing TV z toho vie vykuzlit korektnu kadenciu snimkov. Ale toto sa tyka len 60Hz. Stale tu mame okrem 23.976 aj 24.000, 25.000, 50.000 fps, ktore treba korektne spracovat. Preto tuto funkcionalitu niektorych TV neriesim.
swenak (186)|23.10.2017 03:18
V takovén případě bychom zde neřešili mraky jiných zařízení, které jsou krámy už od pohledu. Mám za to, že odbornost fóra nemá nic s tím, že se zde má řešit pouze "ta pravá" kvalita. Odbornost je o tom říct, že Apple TV nemá schopnosti poslat signál v nativním rozlišení, ač dle recenzí konverze je na velice dobré úrovni. No a tazazel se může rozhodout, co je mu přednější.
petere33 (48)|23.10.2017 09:08
Vzhledem k tomu, že nemám žádné jiné zařízení od Applu a fungování Android zařízení s ním je s otazníky, tak do Apple TV asi nepůjdu. O víkendu jsem moc času na pročítání diskuzí neměl, takže jsem se bohužel nikam neposunul. MMC používám na přenos hudby a obrazu z NASu. S muzikou problém není, ta projde bez problémů. S obrazem to je složitější a vyzkoušel jsem řadu přehrávačů, než jsem se dopracoval k tomu, že se netrhá nebo nerozpadá obraz (což mě deptá). Takže obraz je samozřejmě důležitý. Proto mě třeba zaujala Nvidia, kde většina recenzí uváděla špičkový obraz, ale na druhou stranu využitelnost jako MMC problematická.
marko65 (193)|23.10.2017 17:31
ja mam nvidiu shiel pro, vysvetli preco by malo byt problematicke vyuzitie ako mmc?. Mal som predtym evolve, emtec a raspsberry, ale shield nema chybu, na tvojom mieste by som nevahal a isiel do tohto.
petere33 (48)|23.10.2017 18:41
Tak co jsem se třeba dočetl:
- nemá zdrcadlení displeje
- špatná reakce ovládání (přeskakuje položky nebo naopak reaguje se zpožděním)
- nepodporuje externí titulky u videa, nejde upravit velikost titulků
- nezobrazuje názvy videa
- po pauze se stává že vytuhne a musí se video vypnout a zase zapnout
- zvukový výstup je pouze na HDMI
- padají spuštěné aplikace
- výrazně omezené možnosti vyházet nepoužívané aplikace
Jsou to půl roku staré informace, tak možná něco vyřešily aktualizace.
petere33 (48)|24.10.2017 07:09
Včera jsem ještě prohlížel nějaké zahraniční diskuze a v podstatě bez negativních hodnocení byl Venztech V12 ultra. Výrobce mi nic neříká, tak mám obavy o nějakou technickou podporu.
marko65 (193)|24.10.2017 10:33
petere33:
shield mam este kratko, len 2 tyzdne, takze vsetko este nemam omaknute. Za 2 tyzdne mi este ani raz nevytuhol, ako prehravac videa pouzivam vlc, mx player a kodi. Externe titulky vies prehrat v ktoromkolvek prehravaci, ktore som spominal, takisto aj upravovat velkost a farbu.Video sa ti vypne po pauze az ked nabehne setric, to si vies casovo nastaviť. Pouzivam bezne apk ako total commander, youtube, prehravace o ktorych som pisal, netflix, iptv a podobne, ziadne pady neregistrujem. Dokonca som tam narval chrome, ktore tiez ide s klavesnicou. Tych predinstalovanych aplikacii tam nie je vela. System je svizny, spolahlivy a CEC funguje perfektne. Zapnem nvidiu, zapne sa receiver a tv. Takisto aj vypinanie rovnako komfortne. Funguje aj plex, zdielanie multimedialneho obsahu. Takisto je uzitocne hlasove vyhladavanie. Vcera som skusal team viewer, tiez je funkcny. Zrkadlenie som neskusal, nie je mi potrebne.. Ved si to zober z Alzy na skusku a ked ti nebude vyhovovat, vratis to. Ja som to tak urobil a nevratil som to :-).
swenak (186)|11.11.2017 12:28
[QUOTE=vivid.sk;532167]Nieje. Oni nevedia spravit ani zakladu vec, ako je prisposobenie frekvencie obrazu fps zdroja, tazko ocakavat nieco specificke (ako addony ktore ponuka KODI). Manualne nastavit 24p v menu (uz) ide, ale to je pre automatizovane pouzivanie neakceptovatelne.

[/QUOTE]

Tak změna: http://appleinsider.com/articles/17/10/31/tvos-112-will-let-apple-tv-4k-owners-choose-between-matching-frame-rate-or-hdr

[ATTACH=CONFIG]34555[/ATTACH]
IMG_8628.JPG
vivid.sk (11472)|16.11.2017 10:49
swenak> registrujem, ze aTV vlastnis, funguje to korektne po aktualizacii ?
swenak (186)|17.11.2017 07:17
Popravdě nevím, nemám to jak otestovat, TV neukazuje, co dostává za signál. Ale zatím nepozoruju problém. Četl jsem ale, že to ještě není úplně OK.
vivid.sk (11472)|17.11.2017 10:21
TV preblikne na chvíľku pri každej zmene frekvencie (cez black screen) , takže to uvidíš.
swenak (186)|17.11.2017 11:10
No, nakonec to TV ukazuje a žel, ať jsem dělal cokoliv, tak zatím vidím na vstupu TV hodnoty, která nastavím na výstupu aTV.
vivid.sk (11472)|17.11.2017 12:46
Ani po spusteni 24p filmu sa to neprepne? Zvlastne.
swenak (186)|18.11.2017 00:35
Je to tak, žádná změna. Ale asi to může být aplikací, používám Infuse 4. Zkusím ještě MrMC a Infuse 5.
swenak (186)|19.11.2017 15:05
Tak se zdá, že toto zatím funguje pouze, pokud se využívá interní přehráč, nebo komponenta na přehrávání videa.
vivid.sk (11472)|19.11.2017 15:22
Treba pockat na update Infuse 5 (niekde na ich webe som cital, ze do konca roka bude update).

Divim sa, ze tak "narocni" zakaznici Applu takuto samozrejmu vec dostavaju po tolkych rokoch :).
swenak (186)|19.11.2017 18:55
Uvozovky jsou na správném místě, to je odpověď:)
kamione (11)|15.12.2017 12:18
Ahoj, využiju tohoto fóra k dotazu.

Rád bych pořídil svoje první MMC k vylepšení stávající TV.

Požadavky: přehrávání video souborů z PC a USB flash (avi, mkv, mp4), nejlépe i s titulky. Přenos obrazovky mobilu na TV. Youtube.

Možnost vytažení zvuku do receiveru Yamaha HTR-6130.

Pokud lze, tak i přenos obrazu z PC do TV (není podmínkou).

Pár dní to nejen tady pročítám a moc moudrý z toho nejsem. U hotových řešení se často stěžuje na sekání filmů, vytuhnutí MMC apod. Další možnost koupení čínské krabičky a pak instalace nějakých sw podle různých návodů.

Přiznám se, že bych nejraději pořídil hotové řešení tady v CZ, bez složitých instalací apod.

Existuje nějaký použitelný a spolehlivý přístroj v ceně do cca 2000,3000 Kč?*Diky.

BTW petere33: Co jsi nakonec pořídil?
petere33 (48)|18.12.2017 11:37
Ahoj, zatím jsem nekoupil nic. Ale šel jsem zatím tou cestou, že jsem vzal pár použitých nebo rozbalených přehrávačů k vyzkoušení, které jsem potom zase vrátil. Z toho, co jsem měl:
- zatím mám pořád ještě Minix NEO X8-H Plus a ten funguje bez problémů. Protože ho ale chci posunout dceři, které bude určitě nějakou dobu sloužit, chtěl jsem něco novějšího, s HDMI 2.0, 4K,...
- Evolveo M4 - sekání obrazu
- chtěl jsem vyzkoušet i Evolveo H8, ale zatím jsem to vzdal
- Venztech V12 ultra - to bylo na mě moc, vracel jsem hned druhý den. Dálkové ovládání katastrofa, občas nereaguje, občas 2x. Obraz se seká, vyšší datový tok nezkousne vůbec.
- Nvidia Shield - jednoznačně nejlepší, obraz bez nejmenšího problému, vše rychlé. Pro mě zbytečný gamepad a komplikace, že nemá optický výstup.
Pokud bych si tedy měl něco nechat, tak Nvidii. Řekl jsem si ale že počkám, jestli se příští rok něco neobjeví.
ivo123 (3)|30.12.2017 18:28
ahojte , nechcel som riesit MMC nakolko mam 4K TV ktore zozere vsetko co sa tyka obrazu ale musim nakolko mam aj receiver a tam Tv narazi na problem z audiou formatmy ,
Takze by som vlastne potreboval MMC ktore bude trosku aj futureproof teda prehra v 4K - HDR10+ , Dolby Vision , HLG ale hlavne audio DTS-HD , ATMOS a DTS:X
je vobec nieco take na trhu ? lebo ked hladam , nieco ma prehra obraz a ine zase prehra zvuk z toho co potrebujem , ale nenasiel som krabicu co by prehrala vsetko naraz .
dik
H.Umberto (214)|16.2.2018 14:10
Taky něco hledám a narazil jsem na tohle: http://www.dx.com/cs/p/m96x-ii-mini-android-7-1-quad-core-smart-tv-box-media-player-with-2gb-ram-16gb-rom-eu-plug-486638?tc=CZK&ta=CZ&gclid=EAIaIQobChMIh7jaib-q2QIVVBbTCh3cwgVpEAQYASABEgK9BPD_BwE#.WobWWOciGUk

Ovšem nemám vůbec tuchu jak velký externí 3.5" HDD můžou taková zařízení utáhnout Někde jsem četl,že do 2TB a já mám disk 4TB.
PaullX (3)|17.2.2018 10:58
RIPER (6)|18.2.2018 07:25
V dnešní době je největší problém absence procáků Amlogic S905x a když už se nějaký model objeví a má navíc android v.7... bývá obvykle osazen levným wifi modulem který není podporován v LibreElecu např. jako víš Tanix TX3. Navíc modely S905w .....model s 30fps taky žádná výhra až na cenu .
Proč LibreElec? Kdo nevyzkoušel neuvěří android je v tomto případě sice víceúčelový, ale paskvil. Také ho na svém MMC mám a tuším že jsem ho letos ještě nepustil :-). Všem zájemcům doporučuji něco si přečíst na stránkách fóra LibreElecu kde je i blog vhodných zařízení pro tento skvělý operační systém, který hlavně hravě zvládá veškeré možnosti Kodi včetně zvuků které dovolí hardware.
Za sebe mohu doporučit můj Beelink Mini MXIII II, ten už se shání těžko, X96 (spousta fejků) nebo i Evolveo H4 všechny čipem S905x a plnou podporou LE.
H.Umberto (214)|18.2.2018 13:26
[QUOTE=RIPER;533634]Beelink Mini MXIII[/QUOTE]
Utáhne data i ze 4TB externího HDD?
vivid.sk (11472)|18.2.2018 15:53
Neviem co myslis pojmom "utahne", pretoze 3.5" ma externe napajanie. Ak tvoja otazka smeruje inym smerom, tak LibreElec podporuje GPT, takze s particiami vacsimi ako 2TB s GPT nieje problem (nemam odskusane, ale podla oficialnych informacii to funguje).
H.Umberto (214)|18.2.2018 16:56
Ano,jestli si rozumí s diskovým oddílem 4TB a výše jak u LibreElec tak Android.Mám právě externí disk dané kapacity a byl bych rád,kdyby s ním MMC spolupracovalo.
RIPER (6)|19.2.2018 08:39
[QUOTE=H.Umberto;533637]Utáhne data i ze 4TB externího HDD?[/QUOTE]
Čus měl jsem na něm naráz nejvíce 2 x 2T externí HDD. Teď je střídám, takže nemohu sloužit. Nemyslím si že by to měl být nějak neřešitelný problem. Daleko větší problem bude HDD bez vlastního napájení.
PaullX (3)|20.2.2018 09:02
Tak dle procházení diskuzí, článků a videí na netu jsem vybral a objednal na GearBest toto:

Za 29 eček to teda nešlo nekoupit.
danielson (44)|23.2.2018 00:53
Maximalna spokojnost. Ale neviem posudit z Pro hladiska, len ze to fungovalo bezchybne co som to zbezne otestoval. Na porovnanie s Alfawise H96Pro +, tak Beelink hral lepsie.
ivo123 (3)|4.3.2018 16:19
chlapy a mne tu nikto neodpovie na moj dotaz vyssie ?
takze este raz , potrebujem 4K HDR10 a zvuk ATMOS a DTSX u vsetkych pisu ze ano , ale vraj realita je ina nez marketing , ktory by ste doporucily ?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_687067.html?wid=89
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_503488.html?wid=91
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_426056.html?wid=91
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_656048.html?wid=94
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607542.html?wid=89
PaullX (3)|14.3.2018 15:24
Tak funguje přesně jak potřebuji bez žádného zaváhání jak ve videu full HD 1080p, tak ve zvuku DD5.1. Hudba přes flac taktéž. Zesilovač připojen přes optiku.
vivid.sk (11472)|14.3.2018 17:03
[QUOTE=ivo123;533846]
chlapy a mne tu nikto neodpovie na moj dotaz vyssie ?
potrebujem 4K HDR10 a zvuk ATMOS a DTSX u vsetkych pisu ze ano[/QUOTE]
Tie boxy su +- to iste, rozdiel je v SoC: S905 / S905X / S905W / S912.
Najskor si teda vyber, ktory pozadujes az sekundarne vyberaj box.

Dalsia otazka je, ci tam pozadujes prevadzkovat Android alebo LibreElec. Co funguje korektne pod androidom, ti asi nikto nezaruci (a co funguje aj naozaj korektne a spolahlivo uz vobec nie :D), ale co funguje pod LE ti poviem(e) vcelku presne.

Vsetko to, co pozadujes, funguje pod LE korektne (osobne nemam DTS:X ani Atmos overene), ale podla reakcii (aj tu) to funguje korektne.
whitesak (406)|18.3.2018 18:51
[QUOTE=vivid.sk;533941]chlapy a mne tu nikto neodpovie na moj dotaz vyssie ?
potrebujem 4K HDR10 a zvuk ATMOS a DTSX u vsetkych pisu ze ano[/QUOTE]
Boxy se socketem S905 nepodporuji HDR (HDR10) ani pod LE. HDR podporuje až procesor S905X. A podle specifikace (také nemám ověřené) by Dolby Atmos měl podporovat procesor S912.
Takže vzhledem k tomu, že LE od kszaq dle ohlasů na fórech bez problémů běží i na S912, tak pokud se vyžaduje Dolby Atmos, tak bych se asi poohlížel po boxech s tímto procesorem. Pokud by někdo na fóru potvrdil, že Atmos frčí i na S905X, tak pak bych asi volil S905X.
A v obou případech samozřejmě s LibreELECem.