Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 47

Téma: Výběr MM centra

Nováček
    Registrace
    May 2010

Dobrý den,
    přes 2 roky používám Minix NEO X8-H Plus, které chci posunout dceři a pořídit něco novějšího. Minix funguje celkem ok, občas jsem se pras s nastavením, občas vytuhne, ale jinak běží. Chtěl bych, aby to umělo zpracovat 4K, aktuální obrazové a zvukové formáty (HDR, H265 60fps, DTS HD...,atd.), HDMI 2.0a, GLAN, používám to ve spojení s NAS. Díval jsem se po možnostech a diskuzích, ale moc nevím, kam šáhnout. Líbilo se mi celkem Evolveo H8, v diskuzích jsem se moc chvály zase nedočetl. Další možnost je některý z novějších Minixů, ale k těm jsem toho moc nenašel. Nebo Venztech V12 Ultra, k tomu jsem nenašel ale už skoro vůbec nic. Asi nejvíc chvály jsem četl na NVIDIA SHIELD TV (2017), kde cena je výš, le ještě bych to snad zkousnul. Pro přehrávání hudby, filmů apod. ale využitelné tak ze 30%. Co byste doporučili.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2010

No tak jsem ještě něco pročetl kolem Nvidie, obraz prý špičkový, ale co se týká funkčnosti jako multimediálního centra, tak spoustu výhrad. Tak teď už nevím vůbec.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Nepises cenovy limit, ale ak by sme mali zacat od najnizsieho, skus si prejst vlakna nalinkovane tu. Vsetko, co pises, by to malo zvladnut.

Pokial v diskusii najdes nejake problemy, cez ktore "nejede vlak", mozes KODI podhodit vykonnejsie zelezo, ale tu sa obavam, ze pojdeme do zasadne inych ciastok.

Nováček
    Registrace
    May 2010

Díky za reakci. Nepotřebuji nutně začínat od nejnižší ceny. Jako ještě zkousnutelný jsem uváděl Nvidii, což je cena kolem 5tis. Co jsem ale ještě měl uvést je, že jsem už trochu "porkočilý ročník", takže s angličtinou a IT jsem trochu na štíru. Čili potřeboval bych menu v češtině a co nejmíň nastavování a experimentování.

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Trochu mimo téma:

PC mně trvá tak 3 měsíce, než ho přizpůsobím pro moje potřeby.
    Satelit jsem koumal 4 měsíce, než jsem to vzdal a kromě satelitu to na nic jiného nepoužívám, nahradil Android krabičkou,, se kterou jsem laboroval půl roku bez žádného velkého úspěchu.
    Laborace skončily s LIbreElec, výsledek není sice hrot, ale jakžtakž to funguje. Je to OS pro Kodi a tento interface zvládnout taky nějakou dobu trvá.

Jsem velmi starší ročník a mohu zodpovědně tvrdit, že bez milionů nastavování s pochopením, co vlastně dělám a čeho chci dosáhnout je nejlepší koupit si nějaké "značkové" zařízení, které nemá žádnou neoficiální, nadšeneckou podporu, maximálně 4 tlačítka a co tam fabrika nacpe, to tam je.
    Určeno pro miliony spokojených uživatelů...........

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

Apple TV 4k by nebylo řešení?

Nováček
    Registrace
    May 2010

Foolproof:
    Tak nevím, co si z příspěvku mám vybrat. Já jsem nikde netvrdil, že nechci nic nastavovat a chci jen tlačítko na puštění a zastavení. S Minixem jsem si taky musel trochu pohrát, rozjet na něm dva systémy.Podobně Synology, i když to bylo výrazně jednodušší. Ale hledám něco, co je nějakým způsobem odzkoušené a ne že budu zkoušet padesát nastavení, u 90% zjistím, že jsou k ničemu nebo mi nevyhovují, různý oficiální a neoficiální SW, abych se nakonec třeba vracel na začátek. Byl jsem třeba hodně nakloněný Evolveo, ale když jsem potom četl asi 15 stránek diskuzí a rad, jak nastavit, aby prožel zvuk DTS HD Master a nelezlo z toho jen stereo, tak děkuji nechci.
    Na jednu stranu uvádíte, že je potřeba nastavovat, chápat kroky, atd. ale na začátku uvádíte, že jste satelit po x-měsících vzdal, stejně jako Android krabičku (bez velkého úspěchu). Tak sem se právě nechci dopracovat. Abych koupil zařízení, které má milion možností a nakonec dospěl k tomu, že budu používat jen dvě tlačítka na pouštění a zastavení, stejně jako ty "miliony spokojených".
    Naposledy upraveno uživatelem petere33: 21-10-2017 v 12:19

Nováček
    Registrace
    May 2010

swenak:
    Moc jsem se po něm nedíval, i když je celkem chválený. Ale nevím, jestli nebude problém fungování s jinými zařízeními - Synology, android telefony apod. Možná je to blbost, ale nemám žádnou zkušenost s Applem.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

Synology není problém. Je potřeba počítat s tím, že to chce koupit nějakou aplikaci (např. Infuse, nebo MrMC) za pár dolarů. Pak pár nastavení a prostě to funguje. Jako to bude s Androidem je asi otázka toho, co to má umět. Předpokládám, že ovládání nebude problém (např. pro MrMC jde myslím použít ovladač pro Kodi), jak to ale bude třeba se sdílením videa, resp. obrazovky, to nevím.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od swenak Zobrazit příspěvek
    Apple TV 4k by nebylo řešení?
    Nieje. Oni nevedia spravit ani zakladu vec, ako je prisposobenie frekvencie obrazu fps zdroja, tazko ocakavat nieco specificke (ako addony ktore ponuka KODI). Manualne nastavit 24p v menu (uz) ide, ale to je pre automatizovane pouzivanie neakceptovatelne.

Odporucam si otestovat KODI na desktope, ci tento sposob fungovania splna vsetky poziadavky uzivatela, pokial ano, je to vybavene, ak nie, treba sa poobzerat po niecom inom.

Petere33> podla mna je casto jednoduchsie zaplatit par piv kamaratovi/kolegovi, ktory je v IT doma, nech ti to pripravi "na kluc". Doma to uz len zapojis do AVR/TV a vybavene. Je to casto najjednoduhsie (a aj lacnejsie) riesenie, ako sa s tym mesiace trapit, pripadne si kupit nefunkcne hotove riesenie postavene na Androide a byt sklamany.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

Pravda, že aTV toto neumí, ale žjí s tím i na jiných zařízení miliony uživatelů. Není to top, ale zase, někomu to nevadí a ocení třeba jednoduchost a obecní funkčnost bez hraní si.

Registrace
    May 2009

To predsa nieje argument. Milionom uzivatelov staci nenastaveny obraz z default presetu a tiez s tym ziju. Tu sme na odbornom fore, nemozme odporucat nieco, co je nekceptovatelne z hladiska video kvality. Mozme sa bavit o lagovani, pomalsich reakciach ci vykreslovani pri prezerani kniznice, atd, ale nativny video vystup, musi byt na vybornej urovni a k tomu patri korektna kadencia snimkov, taka, aka je v zdroji.

P.S. Viem, ze niektore TV akceptuju 24p, pokial je posielany pri 60Hz refreshi. Processing TV z toho vie vykuzlit korektnu kadenciu snimkov. Ale toto sa tyka len 60Hz. Stale tu mame okrem 23.976 aj 24.000, 25.000, 50.000 fps, ktore treba korektne spracovat. Preto tuto funkcionalitu niektorych TV neriesim.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

V takovén případě bychom zde neřešili mraky jiných zařízení, které jsou krámy už od pohledu. Mám za to, že odbornost fóra nemá nic s tím, že se zde má řešit pouze "ta pravá" kvalita. Odbornost je o tom říct, že Apple TV nemá schopnosti poslat signál v nativním rozlišení, ač dle recenzí konverze je na velice dobré úrovni. No a tazazel se může rozhodout, co je mu přednější.

Nováček
    Registrace
    May 2010

Vzhledem k tomu, že nemám žádné jiné zařízení od Applu a fungování Android zařízení s ním je s otazníky, tak do Apple TV asi nepůjdu. O víkendu jsem moc času na pročítání diskuzí neměl, takže jsem se bohužel nikam neposunul. MMC používám na přenos hudby a obrazu z NASu. S muzikou problém není, ta projde bez problémů. S obrazem to je složitější a vyzkoušel jsem řadu přehrávačů, než jsem se dopracoval k tomu, že se netrhá nebo nerozpadá obraz (což mě deptá). Takže obraz je samozřejmě důležitý. Proto mě třeba zaujala Nvidia, kde většina recenzí uváděla špičkový obraz, ale na druhou stranu využitelnost jako MMC problematická.

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2011

ja mam nvidiu shiel pro, vysvetli preco by malo byt problematicke vyuzitie ako mmc?. Mal som predtym evolve, emtec a raspsberry, ale shield nema chybu, na tvojom mieste by som nevahal a isiel do tohto.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Vyber MM centra s vystupem scart
    Od Wajzzy1 v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-07-2013, 15:12
  2. Výběr MM centra
    Od Sefca v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 39
    Poslední příspěvek: 01-07-2013, 16:42
  3. Výběr multimediálního centra